Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus c 330 bardzo dymi - Brak mocy

30 Paź 2018 21:16 1635 17
  • Poziom 3  
    Witam. Niedawno robilem remont c330 tuleje tloki nowa glowica ,oczywiscie zawory dotarte. Nowe kola rozrzadu wraz z osia kola posredniego. Pompa po regeneracji. Pali na strzal , ale dymi za bardzo wedlug mnie i meczy sie. Poczatek wtrysku juz roznie ustawialem i nic . Jedynie slabszy jest jak opoznie. Co powinienem zrobic zeby byl zywszy? Prosze o pomoc. Dodam ze oleju nie pobiera i zrobil 70 mtg od remontu .
  • Poziom 25  
    Sprawdź filtr powietrza, miałem z tym problem i ursus bardzo dymił bo dostawał za mało powietrza, Nie pamiętam co tam było bo to ponad 20 lat ale wiem że coś w bebechach filtra się pochrzaniło. Po wymianie problem znikł. Nie zaszkodzi jak odepniesz filtr i sprawdzisz.
  • Poziom 15  
    Wtryski sprawdzone, po regeneracji? Cały układ paliwowy pompa itp sprawdzone ?
  • Poziom 20  
    Wtryski tak same z siebie nie przestraszyły się remontu, chyba że już wcześniej silnik tak chodził. Dać do sprawdzenia, bo to najmniej roboty i od tego należy zacząć.

Kąt wtrysku do sprawdzenia/ustawienia i rozrząd też. To, że koła nowe i ustawione wiele nie znaczy - teraz można trafić koła rozrządu ze źle nabitymi znakami. Zawsze przed montażem trzeba porównać ze starymi, bo potem czego szukać, jak źle pracuje.
    Szukać na spokojnie i metodycznie.
  • Poziom 33  
    hmm jaki poziom ciśnienia oleju
  • Poziom 3  
    Panowie znaki sa ok bo sprawdzalem ze starymi . Po za tym ja kupuje tylko orginaly bo nie chce zaraz znowu wymieniac. Luz zaworowy jest dobry bo nawet znajomy mechanik sprawdzal. Filtr jest nowy bo stary sie juz sypal . Odpalalem go bez filtra i roznicy nie ma. Jesli chodzi o wtryski to bardzo mozliwe ze to ich wina . Ale tez byly spawdzane i jesna kocowka byla wymieniona. Jesli chodzi o cisnienie oleju to tak w granicach 6 trzyma . Nic na pompie noe ruszalem tak byla ustawiona oczywiscie jest nowa. Wal po szlifie. Czy mozliwe jes ze to pompa wali za duzo paliwa? Ostatnio zerwalem plombe z pompy zeby sprawdzic czy jak zmniejsze dawke to pomoze. I faktycznie mniej dymu ale i wolniej lapie obroty. Zamierzam oddac pompe do innego zakladu moze pomoze.

Dodano po 3 [minuty]:

Paliwo jest ok bo mam diesla samochod i caly czas tam tankuje. Jesli chodzi o to jak chodzil wczesniej . Byl slabszy a dymienie bylo gorsze niz jest. Widze wiele 330 u siebie w okolicach i przy dodaniu gazu jest szary dymek a u mnie sporo ciemniej. Sprawdze jeszcze te wtryski i pompe pozniej jak okaza sie dobre.
  • Poziom 33  
    A tak przy okazji po remoncie sprawdzałeś kompresję w cylindrach jaka jest .? Bo może okazać się , że jest coś nie halo . Może pękł któryś z pierścieni na tłoku przy składaniu , a to się zdaża nawet najlepszym mechanikom . :|
  • Poziom 3  
    Powiem szczerze ze nie sprawdzalem . A jaka powinien miec kompresje zeby bylo ok?
  • Poziom 14  
    Witam kolegę ,to jest C330 czy 330M bo są inaczej zagłębiane zawory w głowicy i być może tu jest cały problem po za tym regulator w pompie wtryskowej .
  • Poziom 3  
    To jest 330 i zawory ma wystajace . I napewno sa szczelne bo ciezko przekrecic walem . Wiec chyba i kompresja jest ok. Sprawdze pompe i wtryski i dam znac jak pomoze.
  • Poziom 26  
    Marctom napisał:
    Paliwo jest ok bo mam diesla samochod i caly czas tam tankuje. Jesli chodzi o to jak chodzil wczesniej . Byl slabszy a dymienie bylo gorsze niz jest. Widze wiele 330 u siebie w okolicach i przy dodaniu gazu jest szary dymek a u mnie sporo ciemniej. Sprawdze jeszcze te wtryski i pompe pozniej jak okaza sie dobre.

A nie zalałeś niechcący jakiegoś eko diesla ? Kiedyś ja się pomyliłem i wlałem 20l tego eko i c330 zaczęła dymić jak bym plastik w niej palił :-D
    Marctom napisał:
    I napewno sa szczelne bo ciezko przekrecic walem

To nie jest sposób na sprawdzenie ciśnienia sprężania. Wiarygodny jest jedynie pomiar miernikiem ciśnienia, sprężania który można kupić na allegro za cenę do 150zł(chińczyk). Nie wiem czy to się opłaca więc podjedź do mechanika niech zmierzy.
  • Poziom 15  
    Nie palił by od strzała ze słabym sprężaniem.
  • Poziom 3  
    Witam . Problem rozwiazany . Dzisiaj siadlem do niego na spokojnie i po regulacji poczatku wtrysku i ustawieniu luzu zaworowego jest o niebo lepiej. Jest moc i szary dymek . Dziekuje za podpowiedz