Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centralny zamek, mazda323

rocky21 31 Sie 2005 00:18 3237 7
  • #1 31 Sie 2005 00:18
    rocky21
    Poziom 15  

dobry wieczor wszystkim, mam madzie 323 z zamkiem centralnym oryginalnie montowanym, wyczytalem troszke na forum ze od strony kierowwcy nie ma silownika do zamka centralnego. Wiec moje pytanko, czy kupujac alarm na allegro np bede w stanie go zamontowac o wlasnych silach i czy z pilota wtedy bede mogl zamykac i otwierac drzwi?? oczywiscie jesli dobrze zrozumialem musze kupic dodatkowo silownik do drzwi kierowcy?? czy sam silownik wystarczy czy trzeba do niego cos dodatkowo kupywac??? pozdrawiam wszystkich i przepraszam za tyle pytan

• #2 31 Sie 2005 01:36
    sigi
    Spec od samochodów

Zbacz czy całe auto się otwiera od strony pasażera, jezeli tylko te drzwi to musisz dokupić jeden siłownik, jak otwiera wszystkie to nie musisz kupowac siłownika.

Pozdrawiam.

• #3 31 Sie 2005 09:25
    rocky21
    Poziom 15  

no nie otwiera, poczytalem troszke, i czy dobrze rozumiem ze ma to byc silownik Master (sterujacy)??? czy tylko to wystarczy czy jeszzcze dodatkowo cos jakis przekaznik, bo MASTER ma 5 wyjsc(kabelkow)

• #5 31 Sie 2005 10:05
    leszek sam
    Poziom 13  

Musisz dokupić siłownik typu master zpięcioma kabelkami zamontować go do drzwi kierowcy,ajeżeli chcesz aby sterować centralne zamykanie pilotem ,to musisz jeszcze dokupić sterownik centralnego zamka z pilotami np.typu zamster plus.

• #6 31 Sie 2005 16:04
    rocky21
    Poziom 15  

otoz.
    kupilem dzis silownik master sterujacy z 5 kabelkami. czy teraz wystarczy to podlaczyc i dodatkowo alarm samochodowy i bede mogl sterowac zamkiem z pilota?
    mam problem bo dochodzi wiazka 3 kabli do jakiegos przelacznika(chyba przekaznik) w drzwiach kierowcy, i nie wiem teraz jak zamontowac ten silownik ma 5 kabli kolejno czarny,braz,bialy,niebieski,zielony, ktory jest do czego? prosze o jakas dokladna instrukcje jak to zrobic, co trzeba zrobic z tymi 3 kabelkami co sa przy tym wlacznkiu? czy trn wlacznik nalezy usunac i podpiac sie pod silownik, i co z pozostalymi dwoma kablami od silownika?

zielony i niebieski odpowiadaja za zasilanie silownika, zaleznie jak podam + i - albo sie chowa albo wychodzi. jak podpiac sie pod tamta wiazke i czy potrzebny nadal bedzie tenprzelacznik(przekaznik)

Dodano po 4 [godziny] 18 [minuty]:

zielony i niebieski to zasilanie, czarny wiadomo na mase podac. ale bialy i braz? wyczytalem ze to sterowanie, ale czym? silownikiem slave? sory za glupie pytania , ale nie chcem czego spalic i wole zapytac dokladnie. nadal z tym walcze.
    ida 3 abelki 2 na dole kostki 2 na gorze kostki ten gorny to +12 a te dolne?
    z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz

• #7 31 Sie 2005 23:25
    rocky21
    Poziom 15  

dokopalem sie do centralki z/c
    kostka wyglada tak , ma 7 stykow

1---- 2 ---- 3---- 4----
    5---- 6---- 7----

1.grubszy kabel bialy z zielonym paskiem (nie wiem co to)
    2.jeden z kabelkow co idzie to "wlacznika" w drzwiach kierowcy
    3.czerwony grubszy jeden z kabli co ida do silownika slacve u pasazera
    4.nie urzywany
    5.czerwony grubszy (nie wiem c to)
    6.drugi z kabli co ida do "wlacznika" w drzwiach kierowcy
    7.zielony grubszy drugi z kabli co idzie do silownika slave u pasazera

2 i 6 to 2 kabelki co ida do wlacznika w drzwiach kierowcy , idzie dodatkowo jeszcze jeden +12v

to juz wszystko, jak to teraz popodlaczac aby oba siloniki byly"elektryczne" pozdrawiam

• #8 13 Lis 2005 13:31
    rocky21
    Poziom 15  

wymieniony zamek centralny i wszystko ok, cos bylo walniete w centrali, pozdrawiam i do zamkniecuia temat

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo