Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ZGEMMA H2S ENIGMA2 Zmiana Vol - Zmiana Głośnośći

Runo87 30 Oct 2018 23:54 4356 4
    Runo87
    Level 2  
    Witam niedawno zmieniłem dekoder na zgemma h2s+ i mam problem na niektórych kanałach zmieniam głośność pilotem od tv i nie działa ten od dekodera ściszy dopiero jak dam na 0 a na innych ten od dekodera działa normalnie czy idzie gdzieś to ustawić żeby na każdym kanale vol -/+ działał na pilocie od dekodera?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    Runo87
    Level 2  
    Dekoder H2S+ z oprogramowanie OpenATV 6.1 Enigma 2, telewizor Sony KDL-49WE750
    Chodzi o to że mając np. na tvp 1 czy mam głos w dekoderze ustawiony na 5 czy na 100 gra tak samo i ściszyć lub podgłośnić mogę tylko pilotem od telewizora a gdy przełączę na polsat mogę ściszać lub podgłaśniać pilotem od tv lub dekodera. Jest to uciążliwe ponieważ przyjmując że telewizor mam ustawiony na 20 vol i dekoder na 20 to gdy przełączę z tvp1 na polsat mam na start 20 vol głośniej.
  • Helpful post
    netTv
    Level 26  
    Podczas oglądania TVP1 naciśnij żółty przycisk na pilocie aby zmienić parametry audio, zmień ścieżkę audio z AC3 na MPEG. Możesz również włączyć downmix do stereo naciskając w tym widoku czerwony przecisk. To powinno rozwiązać problem globalnie.
    W systemowych ustawieniach OpenATV trzeba wybrać aby preferowaną ścieżką nie było AC3 (DD). Inaczej na każdym kanale ze ścieżką AC3 i stereo będziesz musiał dokonać zmiany.
    Tak się dzieje w przypadku kiedy jest wybrana na kanale ścieżka z dźwiękiem przestrzennym bez downmix do stereo w dekoderze. Wtedy downmix do stereo odbywa się w urządzeniu zewnętrznym w Twoim wypadku telewizorze i tylko w nim może być w takim przypadku regulacja głośności.