Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZGEMMA H2S ENIGMA2 Zmiana Vol - Zmiana Głośnośći

30 Paź 2018 23:54 1692 4
  • Poziom 2  
    Witam niedawno zmieniłem dekoder na zgemma h2s+ i mam problem na niektórych kanałach zmieniam głośność pilotem od tv i nie działa ten od dekodera ściszy dopiero jak dam na 0 a na innych ten od dekodera działa normalnie czy idzie gdzieś to ustawić żeby na każdym kanale vol -/+ działał na pilocie od dekodera?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Dekoder H2S+ z oprogramowanie OpenATV 6.1 Enigma 2, telewizor Sony KDL-49WE750
    Chodzi o to że mając np. na tvp 1 czy mam głos w dekoderze ustawiony na 5 czy na 100 gra tak samo i ściszyć lub podgłośnić mogę tylko pilotem od telewizora a gdy przełączę na polsat mogę ściszać lub podgłaśniać pilotem od tv lub dekodera. Jest to uciążliwe ponieważ przyjmując że telewizor mam ustawiony na 20 vol i dekoder na 20 to gdy przełączę z tvp1 na polsat mam na start 20 vol głośniej.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Podczas oglądania TVP1 naciśnij żółty przycisk na pilocie aby zmienić parametry audio, zmień ścieżkę audio z AC3 na MPEG. Możesz również włączyć downmix do stereo naciskając w tym widoku czerwony przecisk. To powinno rozwiązać problem globalnie.
    W systemowych ustawieniach OpenATV trzeba wybrać aby preferowaną ścieżką nie było AC3 (DD). Inaczej na każdym kanale ze ścieżką AC3 i stereo będziesz musiał dokonać zmiany.
    Tak się dzieje w przypadku kiedy jest wybrana na kanale ścieżka z dźwiękiem przestrzennym bez downmix do stereo w dekoderze. Wtedy downmix do stereo odbywa się w urządzeniu zewnętrznym w Twoim wypadku telewizorze i tylko w nim może być w takim przypadku regulacja głośności.
  • Poziom 2  
    Dzięki, pomogło ;)