Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP EliteDesk 800 G1 SFF - Czy można dołożyć do tego zestawu kartę graficzną Zota

Noname72 31 Oct 2018 09:21 6162 37
    Noname72
    Level 6  
    Witam wszystkich,
    prośba o pomoc w podjęciu decyzji jak w temacie.
    Mam używany HP EliteDesk 800 G1 SFF (small form format) z maksymalnym zasilaczem od HP jaki tam występuje 240W - part numer:702308-002 High Efficiency na poziomie 92% z certyfikatem 80 PLUS Gold; dla 12V jest 16A).
    Ten zestaw ma 16GB RAM, 500GB SSD, i7 4790 3,6 GHz 4 generacji.
    Chciałem go doposażyć o kartę graficzną Zotac GeForce GTX 1050 Ti Low Profile 4GB GDDR5 (75W, nie wymaga dodatkowego zasilania, złącze PCI-E x16 3.0) i przekazać synowi m.in. do grania :)
    Czy ten zasilacz w tym zestawie da radę uciągnąć taką kartę graficzną?
    Prośba znawców o pomoc i ewentualnie wskazanie alternatywy - zależy mi na jak najbardziej wydajnej karcie graficznej low profile na chwilę obecną w bezpiecznej konfiguracji.
    Pozdrawiam.
    sosarek

Level 43  
    Możesz śmiało montować i będzie działać.
    Noname72
    Level 6  
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Super, utwierdziłem się w przekonaniu, że wszystko będzie działać :)
    Czy ma może ktoś taki faktycznie działający zestaw w realu?
    Pozdrawiam.
    sosarek

Level 43  
    Noname72 wrote:
    Czy ma może ktoś taki faktycznie działający zestaw w realu?

W jakim celu? Chodzi Ci o jego wydajność w grach?
    Noname72
    Level 6  
    Bardziej chodzi mi o kulturę pracy tej karty graficznej i całego zestawu oraz temperaturę?
    Pozdrawiam.
    Noname72
    Level 6  
    Witam,
    te odnośniki wprowadzają trochę zamieszania - z jednej strony u kogoś to działa, z drugiej strony jakiś Palladin zmierzył moc zestawu z tą kartą i wyszło mu ponad 280W?
    Trochę dziwne to wszystko.
    Jaka jest ostatecznie konkluzja z tych odnośników do UK?
    lisek
    Service technician RTV
    Trzeba zmienić PSU na mocniejszy , żeby syn w grach nie maił "niespodzianek"

Quote:
    If you can get a 300W PSU or better (again good quality) then it'll last for years and you can be more relaxed.

Tutaj masz service manual Link , co prawda do HP EliteDesk 800 G2 SFF Business PC (ale to prawie to samo)

Bedzie pracować na granicy ... wydajności ( https://www.youtube.com/watch?v=_tbcimqBDzI )

Płyta do HP Elitedesk 800 G1 SFF ATX Socket 1150 Motherboard
    p.nr. 717372-002 737728-001
    HP EliteDesk 800 G1 SFF - Czy można dołożyć do tego zestawu kartę graficzną Zota HP EliteDesk 800 G1 SFF - Czy można dołożyć do tego zestawu kartę graficzną Zota
    Noname72
    Level 6  
    Witam ponownie,
    problem w tym, że nie ma "mocniejszych" oryginalnych zasilaczy do tego modelu - stąd też założyłem ten wątek bo jestem świadomy, że zbliżam się do granicy możliwości tego zasilacza.
    W tej dokumentacji do 800G2 jest zasilacz 200W, a ja mam 240W z 92% sprawnością - być może to wystarczy?
    Właśnie chciałem się upewnić na tym forum, że jest ok lub nie jest ok - zanim wydam ponad 750 zł na nową kartę?
    Co byście ostatecznie zrobili na moim miejscu?
    Pozdrawiam.
    Paweł1000
    Level 26  
    Ja kupiłbym w sklepie stacjonarnym, bym zamontował, i jak się okaże że jest OK to bym zostawił, jak będzie źle to zawsze można oddać, ewentualnie wymianić na GT 1030 i też w razie czego oddać. np X-Kom nie robi problemów ze zwrotami.
    Noname72
    Level 6  
    Nawet planowałem kupić tą kartę w X-kom :)
    Ale czy nic się nie uszkodzi?
    Poza tym w normalnych warunkach powinna działać - problem może być w stress'ie?
    Pozdrawiam
    sosarek

Level 43  
    Patrząc na TPD procesora - 84W i karty wynoszące 75W wychodzi 159W - do tego reszta podzespołów więc zostaje zapas mocy.
    lisek
    Service technician RTV
    Wg. Link_ od HP

Quote:
    From: HP EliteDesk 800 G1 and EliteOne 800 G1 family data sheet
    your 2013-vintage computer has 4 models:

Series: EliteDesk / EliteDesk / EliteDesk / EliteOne
    Model: Ultra-slim Desktop / Small Form Factor / Tower / All-in-One
    with four different "integrated" graphics adapters:

Intel® HD Graphics; Discrete AMD® Radeon HD 7650A 2GB DDR3 MXM graphics optional
    Intel® HD Graphics; Discrete AMD Radeon HD 8350, 849030, NVIDIA NVS 310, 315, graphics optional
    Intel® HD Graphics; Discrete AMD Radeon HD 8350, 849030, NVIDIA NVS 310, 315, or NVIDIA GeForce GT630 graphics optional
    Intel® HD Graphics; Discrete AMD® Radeon HD 7650A 2GB DDR3 MXM graphics optional

* NV Quadro 2000 4GB GDDR5 128-bit PCI Express 3.0

Reszta pod (od str.27)Link

Karta Zota w b. wymagających grach potrzebuje "więcej energi" , bez dodatkowego złazca zasilania ... będą problemy.(plus problem temperatury wewnątrz obudowy SSF )
    Quote:
    doposażyć o kartę graficzną Zotac GeForce GTX 1050 Ti Low Profile 4GB GDDR5 (75W, nie wymaga dodatkowego zasilania, złącze PCI-E x16 3.0)

* Link str. 14
    Dobry opis karty Zotac Link

:!: Strona Zotac rekomenduje 300W PSU ! Link

Ten zestaw nie przewidziano pod gry mające duże zapotrzebowanie ....

Power Supply calculator Link_policz sam
    Noname72
    Level 6  
    Opisana karta Zotac - jest w wersji mini z 1 wentylatorem, moja low profile z 2 wentylatorami. Nie da się założyć, że wszystko będzie tak samo w obu kartach. Myślę, że jedynie te 75W można przyjąć jako maksymalny pobór przy dużym obciążeniu.
    Zakładając te 75W i biorąc pod uwagę pozostałe komponenty zestawu - mam chyba jeszcze zapas mocy tak jak napisał kolega sosarek?
    Wiadomo, że lepiej by było mieć 300W lub nawet 500W zasilacz - ale niestety takiego komfortu nie mam, a decyzję muszę podjąć?
    A więc mam 1 osobę (sosarek) na tak i bez problemu oraz 2 osobę na nie (lisek) że zbyt duże ryzyko i za słaby zasilacz?
    Czy dobrze podsumowałem?
    Ktoś jeszcze się wypowie i przechyli szalę na którąś ze stron?
    Kupować na tak czy lepiej wybrać 1030 z TDP 30W?
    Pozdrawiam.
    sosarek

Level 43  
    Gtx 1030 to karta wolniejsza o jakieś 30-35%.
    Jeśli masz możliwość bierz tą 1050Ti - patrząc na TDP zasilacz da radę z zapasem mocy - jeśli pod pełnym obciążeniem zaczną pojawiać się problemy odnośnie stabilności zawsze możesz kartę zwrócić i zmienić na słabszą.
    lisek
    Service technician RTV
    W miare wiarygodne porównanie obu kart Link
    - ta sama szyna, ta sama F chipu grafiki (1.2GHZ vs. 1.3GHz)
    - róznica w instalowanej RAM (2GB vs. 4GB)
    - cena 1:3
    - fps zależnie od gry ? 1.2-2x więcej

Quote:
    gtx 1030 vs 1050 ti

p.s
    Cena karty wielokrotnie przewyższa cenę zestawu (model z 2014)
    Ale to Twoja ($)

HP EliteDesk 800 G1 SFF - Czy można dołożyć do tego zestawu kartę graficzną Zota
    Noname72
    Level 6  
    Witam ponownie,
    Ja nie mam problemu z tym co chcę zrobić tylko czy mogę to zrobić i będzie to działać bez problemów ?
    Jeżeli będzie to działać to chciałbym kupić 1050 ti lp 4Gb zotac`a , a jeżeli miałbym mieć z tym problem to wybrałbym 1030 ale tylko z konieczności.
    Czy mam zaryzykować i spróbować z 1050 ti? Czy to jest duże ryzyko?
    Na razie mamy wśród specjalistów/ forumowiczów 1:1, czy jest jeszcze ktoś, kto chciałby się wypowiedzieć lub przedstawić jakieś uzasadnienie do którejś z tych 2 opcji?
    Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe propozycje.
    Paweł1000
    Level 26  
    A w jakie gry gra twój syn? Bo mój syn (10 lat) ma dwa komputery:
    1. i5-2400, DDR3 16 GB 1333 MHz, GTX 1050 ti, WINDOWS 10 64 bit (komputer domowy)
    2. i5-3570, DDR3 16 GB 1666 MHz, GT 1030 WINDOWS 10 64 bit (komputer w pracy, złożyłem mu bo po szkole codziennie przychodzi do mnie do pracy)
    Oba komputery nadają się do gier, nawet ten na GT 1030 śmiga płynnie, z tym że w pracy gra głównie w ROBLOX, płynnie chodzi też Deceit czy GUNS UP!

Przypomniało mi się że w komputerze z GTX 1050 ti, przy chłodzeniu box, grzał się procesor, przez co (prawdopodobnie przez to) padła jedna kość pamięci (RAM był 2x4 GB, obudowa jest i była dobrze chłodzona przez 5 wentylatorów 12 cm), kość padła ta znajdująca się blisko procesora. Pamięci zakupiłem 2x8 GB i zmieniłem chłodzenie, temperatury sporo spadły.
    Drugi komputer, ten z GT 1030 ma chłodzenie procesora BOX, w obudowie jeden wentylator 8 cm temperatury są w normie.
    U ciebie jakie jest chłodzenie? Jakie teraz są temperatury 10 - 15 minut w OCCT, jak wcześniej test się wyłączy to darowałbym sobie 1050 ti, chyba że stara pasta, kurz w obudowie, to zawsze można poprawić. Czepiam się temperatur bo obudowa twojego komputera wydaje się być nie za duża, ale może to tylko tak na zdjęciu wygląda.
    Noname72
    Level 6  
    Witam ponownie,
    Ja nie mam problemu z tym co chcę zrobić tylko czy mogę to zrobić i będzie to działać bez problemów ?
    Jeżeli będzie to działać to chciałbym kupić 1050 ti lp 4Gb zotac`a , a jeżeli miałbym mieć z tym problem to wybrałbym 1030 ale tylko z konieczności.
    Czy mam zaryzykować i spróbować z 1050 ti? Czy to jest duże ryzyko?
    Na razie mamy wśród specjalistów/ forumowiczów 1:1, czy jest jeszcze ktoś, kto chciałby się wypowiedzieć lub przedstawić jakieś uzasadnienie do którejś z tych 2 opcji?
    Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe propozycje.

Dodano po 14 [minuty]:

Cześć Paweł,
    Na razie za bardzo nie grają w to co by chcieli bo jest na pokładzie HD4600 zintegrowana:).
    Ten Hp800 G1 SFF mam od tygodnia i planuję go doposażyć tylko w kartę graficzną.
    Gry to Fortnite, Battelfield, Wiedźmin 3 jak się da, GTA V - tego typu itp.
    Jak uruchomić ten test OCCT o którym pisałeś?
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Cześć Paweł,
    Na razie za bardzo nie grają w to co by chcieli bo jest na pokładzie HD4600 zintegrowana:).
    Ten Hp800 G1 SFF mam od tygodnia i planuję go doposażyć tylko w kartę graficzną.
    Gry to Fortnite, Battelfield, Wiedźmin 3 jak się da, GTA V - tego typu itp.
    Jak uruchomić ten test OCCT o którym pisałeś?
    Pozdrawiam
    Paweł1000
    Level 26  
    np tu jest uruchamianie https://www.youtube.com/watch?v=FAR6E3tlAQQ

albo prościej - odpal program, kliknij na zielony klawisz ON i czekaj 10 - 15 minut

Dodano po 15 [minuty]:

Mó komputer ma takie wyniki, jest dobrze choć na początku po złożeniu komputera miałem spoore temperatury, dzięki temu forum skutecznie je obniżyłem HP EliteDesk 800 G1 SFF - Czy można dołożyć do tego zestawu kartę graficzną Zota
    Noname72
    Level 6  
    Zaraz ściągnę tą wersję 4.5.1 i uruchomię. To jest zestaw producenta HP, nic nie składałem :) Czy może coś się uszkodzić? Takie wymuszenie sztuczne maksymalnego obciążenia podzespołów i zasilacza jest bezpieczne ?
    199MichalXD
    Level 12  
    Ludzie ci piszą o GT1030.
    Jest też gtx1050 czyli wersja słabsza i mnij prądożerna od gtx1050ti
    Dla ograniczenia mocy możesz przeprowadzić UnderVolting karty graficznej i procesora
    Noname72
    Level 6  
    Zaraz ściągnę tą wersję 4.5.1 i uruchomię. To jest zestaw producenta HP, nic nie składałem :) Czy może coś się uszkodzić? Takie wymuszenie sztuczne maksymalnego obciążenia podzespołów i zasilacza jest bezpieczne ?

Dodano po 1 [minuty]:

Po 7min 18 sek. Całus reached 86 i przestał działać?

Dodano po 48 [sekundy]:

Value reached 86, a nie całus:)

Dodano po 11 [minuty]:

Myślałem, że gtx 1050, a gtx1050 ti to jest prawie to samo? Jaka jest różnica pomiędzy nimi?

Dodano po 22 [minuty]:

Myślałem, że gtx 1050, a gtx1050 ti to jest prawie to samo? Jaka jest różnica pomiędzy nimi?
    lisek
    Service technician RTV
    Różnica ?
    Wpisz w "google" frazę
    gtx 1050 vs gtx 1050 ti difference
    gtx 1050 vs gtx 1050ti

i czytaj np. Link
    - np. 6-pin zasilania : jest / Nie ma
    -
    Paweł1000
    Level 26  
    Komputer do gier to nie tylko procesor i karta graficzna, taki komputer powinien też mieć odpowiednią obudowę, z możliwością dołożenia kilku wentylatorów, w celu odpowiedniego odprowadzania ciepła, powinna też być możliwość zamontowania wydajniejszego chłodzenia (nie wiem jakie chłodzenie procesora ma ten komputer, HP BOX-owych raczej nie montuje i nawet w biurowych komputerach montują w miarę solidne chłodzenie (np HP ELITE 8300, ale do końca nie wiadomo jak jest w tym przypadku)).

O ile dobrze zrozumiałem, to testu nie udało się przeprowadzić do końca... przyjmując że pasta na CPU jest świeża, brak w środku obudowy tumanów kurzu, a chłodzenie procesora jest o odpowiednio sporych gabarytach, to nie rokuje to za dobrze - według mnie - na kartę GTX 1050 ti, w takim wypadku ja bym jednak wybrał GT 1030, ta karta wcale nie jest taka zła jak się ogólnie uważa, dodatkowo procesor w komputerze jest w miarę mocny.
    Noname72
    Level 6  
    Dzięki Paweł za pomoc, chyba faktycznie zdecyduję się na 1030.
    Taka wymiana pasty może dużo pomóc?
    Jeżeli chodzi o porównanie kart 1050 i 1050 to (lisek) - to pytałem o różnicę pod względem poboru mocy, a nie osiągów. Obie biorą podobnie, Max ok 75W? Mówimy tutaj o kartach low profile bez dodatkowego zasilania.
    Dzięki za wasze opinie i pozdrawiam.
    Paweł1000
    Level 26  
    Nawet do GTX 1050 zalecany jest zasilacz 300W (tak dla ścisłości to GT 1030 tak samo zalecany jest 300 W https://proline.pl/msi-geforce-gt-1030-aero-itx-2gb-ddr5-64bit-pci-e-p1077790 ), proszę przyjrzeć się np temu opisowi:

https://www.komputronik.pl/product/358011/msi-geforce-gtx-1050-2gb-gt-lp.html

Co do wymiany pasty to może dać bardzo dużo i nie dać zupełnie nic, to zależy od stanu w jakim jest pasta i od gabarytów chłodzenia (widziałem w HP ELITE 8300 jak pasty prawie nie było a temperatury były niskie, nawet w grach, ale w HP ELITE 8300 jest spory cooler)
    Noname72
    Level 6  
    Załączam zdjęcie - wygląda to profesjonalnie?
    Paweł1000
    Level 26  
    Chłodzenie raczej porządne, oczywiście w porównaniu do BOX-owego. Według mnie fakt ten jeszcze bardziej przemawia nad wyborem GT 1030, bo skoro teraz OCCT nie potrafi zrobić testu ponad 10 minut to im mniej prądożerna karta graficzna tym lepiej dla żywotności podzespołów w komputerze.

Można powiedzieć że test OCCT to nie jest dokładnie to co pełne obciążenie podczas wymagającej gry, jednak znam sporo komputerów o podobnej specyfikacji które bez problemu dają radę przy nawet 20 i więcej miutach testu OCCT.

Niech jeszcze ktoś bardziej doświadczony ode mnie się wypowie, moim zdaniem konieczna wymiana pasty CPU, GT 1030 i modlitwa za to aby w takiej konfiguracji test trwał dłużej (póki co już lepiej nie robić testów, dopiero po wymianie pasty)
    Noname72
    Level 6  
    Czy ktoś chce się jeszcze wypowiedzieć w temacie?
    Pozdrawiam.