Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie sterowania do falownika Yaskawa VS606V7

31 Paź 2018 09:59 345 8
  • Poziom 8  
    Hej!
    Potrzebuję pomocy w kwestii podłączenia sterowania zdalnego do falownika.
    Falownik mam w szafce na ścianie a chciałbym wyprowadzić sterowanie obrotami i przycisk start/stop na zewnątrz przy maszynie.
    Falownik potrafię zainstalować i zaprogramować ale zupełnie nie wiem jak ugryźć temat tego sterowania.
    Falownik to Yaskawa VS606V7
    Mam instrukcję ale po angielsku.
  • Poziom 8  
    Ok. Rzeczywiście jest schemat ale nadal moja wiedza( lub raczej jej brak) nie pozwala mi wnioskować gdzie i jaki kabelek wpiąć. Obawiam się też że tu będzie potrzeby jakiś specjalny potencjometr zasilany oddzielnym zasilaczem a ja mam takie pudełko (zdj.)
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Podajesz sygnał z SC na S1 (START/STOP PRZÓD) lub S2 (START/STOP WSTECZ) -akurat na pulpicie masz jeden przycisk - dodaj drugi.
    Potencjometr zwykły (najlepiej liniowy) 2kOhm. Zaciski brzegowe potencjometru pod FS i FC, a ślizgacz pod FR. Zamiana zacisków brzegowych z FS/FC na FC/FS spowoduje że w kręcenie w prawo/lewo potencjometrem będzie zamieniało przyśpieszanie/zwalnianie silnika.
  • Poziom 8  
    Oooo, mistrzu! ...takiej pomocy potrzebowałem! Bardzo Ci dziękuję....podepnę i dam znać jak działa.

Dodano po 2 [godziny] 3 [minuty]:

Działa!
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich. Przepraszam że się podlacze, ale mam dokładnie taki sam problem jak koledzy rozwiazali. Ten sama marka falownika, tylko 0,2 kw. Próbuję podłączenia zewnętrznego sterowania kierunkiem pracy, tak jak wyżej kolega napisał SC do S1/S2 i nic się nie dzieje. Dodam że falownik działa normalnie z własnej klawiatury i podczas prób przelaczylem na sterowanie z zewnątrz. Pozdrawiam.
  • Spec od Falowników
    Masz napięcie 12...24V między S1 i SC? Może jest tam jakaś zworka cy przełącznik polaryzacji wejścia, pnp/npn?
  • Poziom 8  
    Witam i dziękuję za zainteresowanie. Co do napięcia między zaciskami to dzisiaj zmierze i napiszę. Zworka jest założona jedna ale w innym miejscu i po jej wyjęciu nastepuje automatycznie zatrzymanie i tak powinno być według instrukcji, bo zamiast tejże zworki można podłączyć wylacznik bezpieczeństwa. Nic więcej nie jest podłączone, tylko wejście zasilania ( 1 faza) i wyjście na silnik. Pozdrawiam.

Dodano po 4 [godziny] 19 [minuty]:

Witam. Właśnie sprawdziłem, pomiędzy SC i S1 jest 0,3mV; pomiędzy SC i S2 jest to samo. Mostek o którym pisałem jest pomiędzy HC i H1. Pozdrawiam.
  • Spec od Falowników
    Skoro jest poniżej miliwolta, to wyłącznik niczego nie włącza, prąd nie popłynie przez niego. Albo falownik jest przełączony na odwrotną polaryzację wejść, albo uszkodzony. Polaryzację wejść określa sw1 - rysunek. Może ktoś przestawił.
    Na str. 154 155 ang. instrukcji masz objaśnienia.