Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL OMEGA B regulacja nawiewu kabiny

Frodek 31 Sie 2005 00:31 5096 3
  • #1 31 Sie 2005 00:31
    Frodek
    Poziom 13  

Witam
    Mam pytanie dla posiadaczy w/w samochodu. Jak działa dokladnie sterowanie nawiewami wewnątzr pojazdu ? Czy po przełaczeniu pokrętła na "nawiew na szybę" leci nadal powietrze przez przednie wyloty. U mnie zawsze przez przednie leci i nie wiem czy tak powinno być?

Proszę o radę i informację.

1 3
  • #2 31 Sie 2005 00:33
    jarek_car
    Spec od samochodów

leci zawsze i nigdy ciepłe
    jest ok

1
  • #3 31 Sie 2005 16:40
    felu
    Poziom 17  

Niestety przednie wyloty musisz zamykac kazdy z osobna (poroniony pomysl :( ). Jezeli ustawiasz nawiew na szybe i para zchodzi ci do polowy albo prawie wogle to mozesz miec uszkodzony sterownik podcisnieniowy od wewnetrznego obiegu (u mnie bylo urwane ciegno) i caly czas powietrze masz zasysane z kabiny. Drugim powodem parujacych szyb (tak uslyszalem na w warsztacie) moze byc bardzo brudny filtr pylkowy. Jest w komorze silnika z lewej strony pod plastikowym wlotem powietrza kolo szyby.

0
  • #4 01 Wrz 2005 15:26
    Frodek
    Poziom 13  

felu napisał:
    Niestety przednie wyloty musisz zamykac kazdy z osobna (poroniony pomysl :( ). Jezeli ustawiasz nawiew na szybe i para zchodzi ci do polowy albo prawie wogle to mozesz miec uszkodzony sterownik podcisnieniowy od wewnetrznego obiegu (u mnie bylo urwane ciegno) i caly czas powietrze masz zasysane z kabiny. Drugim powodem parujacych szyb (tak uslyszalem na w warsztacie) moze byc bardzo brudny filtr pylkowy. Jest w komorze silnika z lewej strony pod plastikowym wlotem powietrza kolo szyby.

Szyby mi nie parują a klapa chodzi napewno bo słychać i widziałem podczas wymiany filtru pyłkowego. Dziękuję wszystkim za odpowiedź:D:D

0
  Szukaj w 5mln produktów