Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TPSA Blokada dzwoniącego numeru

Mrowa^ 31 Sie 2005 00:36 22582 20
  • #1 31 Sie 2005 00:36
    Mrowa^
    Poziom 15  

Witam. Chciałem zapytać jak zablokować konkretny numer osoby która do mnie wydzwania. Czy wystarczy mieć odpowiedni telefon i usługę prezentacji numeru? Czy lepiej zrobić to dzwoniąc do operatora i ile taka usługa kosztuje?

1 20
  • #2 31 Sie 2005 16:13
    done
    Poziom 21  

Witam.

Zadzwoń na "Błękitną Linię" tam uzyskasz konkretną informacje.

Pozdrawiam.

0
  • #3 31 Sie 2005 21:10
    Andrzej59
    Poziom 18  

Nie słyszałem aby tpsa blokowała konkretny numer.Lepiej zamów identyfikacje numeru za 3,66 zł
    miesięcznie i kup telefon z funkcją Clip są już od 40 zł lub przystawkę i problem masz rozwiązany.
    Ja tak zrobiłem 3 lata temu i jestem zadowolony

0
  • #4 31 Sie 2005 21:28
    wladek83
    Poziom 32  

Hmmm , problem jest dzwonienie telefonu o nieodpowiednich porach ... . Nie uspokoi mnie prezentacja numeru dzwoniącego o 3-ciej w nocy co kilka minut . Problem jest , może Picia coś doradzi - jak zablokować idiotę z telefonem ? Wyłączenie telefonu na noc to chyba nie jest jedyne rozwiązanie .

Pzdr.

0
  • #5 31 Sie 2005 21:43
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Włącz pocztę głosową.Niech gada do taśmy.
    Jak nie można zidentyfikować numeru (może ma zastrzeżony,lub z automatu) to chyba jedeny sposób.
    A jak masz jego numer to mam sposoby na ustalenie adresu.
    No i można oddzwonić o 5 rano...

0
  • #6 31 Sie 2005 21:46
    sbuli
    Poziom 19  

Witam
    Nie znam "portretu psychologicznego" kolesia który do Ciebie wydzwania i nie wiem czy dzwoni tak długo dopóki nie odbierzesz czy tylko "puszcza krótkie" ale:
    - jeśli będziesz już widział numer i nie odbierzesz kilka razy to może odpuści sobie.
    - a jeśli jest bardzo "powalony" to nie pomoże ci nawet blokada określonego numeru bo może zastrzec ten z którego dzwoni lub kupić jakąś komórkę na kartę.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 01 Wrz 2005 10:00
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

No to jeszcze inaczej. Ustaw sekretarkę na natychmiastowy odbiór-tak że nie da mu szans na czekanie na podniesienie słuchawki.
    Nagraj komunikat "słucham........no słucham..... słucham słucham....."
    I śpij spokojnie. Rano ustaw sekretarke na norme tj np odbiór po 5 dzwonie.Jak zobaczy rachunek to ze szczęścia padnie.

0
  • #8 01 Wrz 2005 12:15
    andk1eltd
    Poziom 35  

Taki przypadek to jedno wielkie nieszczęście. Wprawdzie typy skrzywione psychicznie i wydzwaniające ciągle o dziwnych porach to już rzadkość. Większość takich zdarzeń to zwykłe pomyłki.
    Zwróciłbym uwagę na urządzenia. Takie "dzwonki" mogą dawać "sfiksowane" centralki alarmowe różnej maści - a ściślej - ich modemy. Podstawowa sprawa to namierzyć numer i oddzwonić - od biedy można już określić co się stało.
    Biję się w piersi; kiedyś pracując na centrali telefonicznej ustawiłem próbnik połączeń zamiast na numer testowy to na "żywego" abonenta. Skapowałem się rano, jak drukowałem raport....:cry:

0
  • #9 02 Wrz 2005 10:44
    Mrowa^
    Poziom 15  

Dzięki. Dobrym wyjściem będzie telefon z CLIPem i ustawienie na tą osobę "głuchego" dzwonka. Można też ustawić pocztę głosowa albo sekretarkę na natychmiastowy odbiór, ale nie chcę tego robić bo inni będą się wkurzać. Gorzej jeśli numer jest zastrzeżony bo wtedy powyższe metody nie zadziałają. Czy wtedy nie ma żadnego sposobu na zablokowanie takiego delikwenta?

W.Wojtek napisał:
    A jak masz jego numer to mam sposoby na ustalenie adresu.

Ja wiem kto to dzwoni, chodzi mi jedynie o to żeby całkowicie zignorować te telefony.

BTW. jest w internecie jakaś książka telefoniczna dzięki której można wyszukiwać osoby po numerach lub adresach?

0
  • #10 03 Wrz 2005 00:26
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Była,nawet kilka.Ale uporczywie usuwana przez Alegro.Ochrona danych osobowych....

0
  • #11 03 Wrz 2005 21:12
    PICIA
    Poziom 33  

jest taka przystawka CLIP która sygnalizuje niedozwolony numer-niechciany itd,i da sie tak zrobic aby uprzykrzyc tej osobie kieszeń...

0
  • #12 11 Sty 2011 20:02
    esi23
    Poziom 1  

Witam!

Mam troche inny problem, mianowicie wydzwaniaja do mnie ciagle numery ktorych nie znam osobiscie, 712...... i od dzis zastrzezone, ktore dzwonia w sprawie mojej dalekej rodziny i jej dlugow.

nie mam z nimi nic wspolnego, a zaczyna byc to ich wypytywanie irytujace..
    zaznaczam, ze moj numer w ksiazce telefonicznej jest zablokowany.. ze nie udziele im informacji o osobach o ktore pytaja.. jednak nic sie nie zmienia.
    dzownia od 7 rano do 20.
    jedyna informacja jaka od nich uzyskalam to, ze dzownia z firmy finansowej.
    numer 712 namierzylam we wroclawiu. mam dosc
    nie odbieram juz tego numeru ktory znam, ale zastrzezony jest trudny do rozpoznania, ze to akurat ONI dzownia.

jak mam sie pozbyc tego problemu,
    telefon stacjonarny mam w TP.

?pomocy

0
  • #13 11 Sty 2011 20:15
    gazik24
    Poziom 14  

Możesz sobie zastrzec połączenia tzw.anonimowe (bez numeru )
    Zadzwoń na info 19393 i zamów taką usługę - jest bezpłatna.
    I już masz problem z głowy z połączeniami bez numeru.

1
  • #14 11 Sty 2011 21:04
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Jest jeszcze taki sposób: zamulanie- Dzwonicie z firmy finansowej?? aaa ..to z jakiej..nie możecie powiedzieć...szkoda.. to jak dzwonicie to macie dla mnie pieniadze??? nie.. a dlaczego?? no to po co dzwonicie jak nie macie??? a...a chcecie sie dowiedziec?? a co ?? a po co? / A ile ?? co ile ?? no ile ta informacja jest dla was warta?? .chmmm... zastanowie sie.. NIc nie warta?? to po co do mnie dzwonicie?? Chcesie porozmawiac?? to przyjedżcie. Gdzie ?? jak to gdzie ?? do mnie! nie wiecie gdzie?? no to jak nie wiecie to po co dzwonicie??
    I tak w tym stylu.
    Zadziałao w przypadku kitwciskaczy np kołder z merynosów nowozelandzkich typu australijskiego.. chciałem merynosy australijskie typu nowozelandzkiego...
    Szybko wpiszą na czarną listę osób do których nie dzwonią bo tracą czas. A ich rozlliczają z efektywności!!!!!!!

0
  • #15 13 Mar 2011 20:49
    Andrzej59
    Poziom 18  

gazik24 napisał:

Kupić telefon KX-TG7511PD z funkcją ignorowania numeru ( max można wpisać 30 ignorowanych numerów ) i z funkcją "tryb nocny " dzwonek telefonu dzwoni tylko od numerów wpisanych na listę w godzinach ustalonych przez ciebie

0
  • #16 14 Mar 2011 10:09
    Radiowiec 2
    Poziom 31  

Ja na twoim miejscu wyłączył bym aparat na noc i po sprawie. Dodatkowo nagraj zapowiedź w stylu: Tu numer xxxxxxxxx . Chwilowo nie mogę odebrać telefonu ponieważ umarłem. Po usłyszeniu sygnału proszę zostawić wiadomość. Oddzwonię kiedy nastąpi zmartwychwstanie ... No i po temacie ! zaręczam że po kilkukrotnym odsłuchaniu facet kupi kwiaty i pójdzie Cie szukać na cmentarz :)) kilka razy tak robiłem zawsze sie udawało. Tekst jest dobry zwłaszcza na panie z infolinii oferującej "super atrakcyjne towary" i telemarkieterów z Tele2 i innych tego typu. Polecam ! :))

0
  • #17 21 Cze 2012 15:25
    Karszek
    Poziom 10  

gazik24 napisał:

Po dzisiejszych rozmowach z Orange (d.TP ) tak mam zamiar zrobić. Nie znalazłem telefonu z możliwością nieograniczonej blokady numerów. Zazwyczaj można zablokować tylko 20-30 numerów. Uruchomienie usługi następuje w ciągu 48 godzin. To chyba obecnie najlepsze uwolnienie się od niechcianych rozmów, zazwyczaj wykonywanych z telefonów zastrzeżonych. Bo o rozmowach z numerami wyświetlonymi decydujemy sami.

0
  • #18 11 Wrz 2016 15:26
    piterpank
    Poziom 2  

przepraszam, a wiecie może jaki komunikat dostaje osoba, która dzwoni do nas z numeru zablokowanego w tel w sieci orange? czy w ogóle dostaje jakieś info, że jest zablokowana, a jak dostaje to info to jakie?

0
  • #19 11 Wrz 2016 15:53
    marqqv
    Poziom 31  

Taki komunikat "Osoba, do której dzwonisz nie akceptuje połączeń z numeru zastrzeżonego"

1
  • #20 11 Wrz 2016 17:27
    piterpank
    Poziom 2  

aha, a jak zablokuje przez swój telefon numer osoby ze swojej książki telefonicznej? czy też ta osoba dostanie jakieś info albo komunikat od operatora sieci? czy tylko ode mnie z telefonu, jak sobie taki komunikat ustawię?

0