Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pęknięcia płyt gk - kartonowo gipsowych, jak naprawić.

Rzesz 31 Oct 2018 16:34 1578 5
    Rzesz
    Level 3  
    Mam problem z pękająca płyta gk i tworzącą się szczeliną, która nieestetycznie wygląda - na łączeniu ściany w rogu pokoju. Jak widać na foto. Główny problem to pękająca, łuszcząca się płyta w kuchni, tylko ponieważ mam meble w zabudowie nie mam jak zrobić zdjęcia. Jak to skutecznie naprawić, jaką metodę zastosować - ja tego nie kładłem, mieszkam jedynie w mieszkaniu w którym uwidacznia się ten problem. Proszę o pomoc.
    Pęknięcia płyt gk - kartonowo gipsowych, jak naprawić.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Sniezynka
    Level 32  
    Silikon akrylowy ewentualnie siatka i masa gipsowa
    madamsz1
    Level 36  
    Jest sporo na rynku taśm narożnikowych (papierowe, z flizeliną, papierowe wzmocnione dodatkowo w środku). Wygląda, że tu nic nie było dane i dlatego pęka. Wiąże się to oczywiście ze szpachlowaniem i na nowo malowaniem. Można doraźnie położyć w narożnik silikon malowalny.
    Parowy
    Level 22  
    Cześć, wypełnij szczelinę akrylem z tuby, taki na pistolet.
    Pęknięcia płyt gk - kartonowo gipsowych, jak naprawić.
    (Soudal mogę śmiało polecić)

Zrób to na dwa razy, pierwsza warstwa wejdzie bardziej w głąb szczeliny, druga warstwa (po wyschnięciu pierwszej, około 24 h) wypełni ją do powierzchni.
    Po nałożeniu odrazu ściągaj, najlepiej po prostu palcem.

Po kolejnych około 24 godzinach pomalować.

Po robocie :)
    syncros
    Level 11  
    My w rogach stosujemy tylko elastyczny klej montażowy. Czy na ścianach czy sufit/ściana. Tylko trzeba myśleć przy robieniu stelaża.
    Akryl z czasem twardnieje na kamień.