Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Passat b3 1.8 66kw - Brak ładowania, kontrolka nie świeci

31 Paź 2018 16:46 258 8
  • Poziom 6  
    Wracałem z trasy ok 400km i na autostradzie pod samym domem zaczęło mi mrugać podświetlenie zegarów, zaraz potem zaczęła się jażyć i mrugać kontrolka ładowania, po czym zgasła. Pod domem sprawdziłem odrazu ładowanie i go niestety nie było :/
    Na drugi dzień jak odpaliłem autko przez kilka sekund mrugało mi podświetlenie zegarów i światła na zewnątrz po czym się ustabilizowalo i po kilku km pojawiło się ładowanie 13,88v stabilne (tyle miałem od początku jeśli dobrze pamiętam). Jednak na następny dzień znów nic nie ladowalo a kontrolka czasami mrugala, teraz już wgl nic.
    Wyciągnąłem alternator, sprawdziłem mostek, szczotki jeszcze są, wszystkie połączenia itp.

Niestety teraz kontrolka już w ogóle mi się nie zapala nawet po włączeniu stacyjki (po zawarciu do masy kabelka z D+ świeci).

Odkrecilem ten cienki kabelek, i próbowałem styk z alternatora zewrzeć z masą i z plusem po odpaleniu ale nic to nie dało, tak jakby w ogóle się nie wzbudzał. Nie mam pojęcia co jeszcze można tutaj zadziałać.

Dodam że kontrolka wcześniej mi działała prawidłowo. Kable nie przerwane, styki poczyszczone.

Chciałem się poradzić co mógłbym jeszcze zrobić czy sprawdzić zanim pojadę do mechanika
  • Poziom 43  
    artuditu14 napisał:
    zawarciu do masy kabelka z D+ świeci).
    jeśli masz przejście przez uzwojenie wirnika (mierz normalnie żarówką) to wymień regulator.
  • Poziom 6  
    To znaczy jak mam zmierzyć przejście przez uzwojenie wirnika?
  • Poziom 43  
    To znaczy żarówką i akumulatorem. Pomiar prądu można (ok.3-4A).Ostatecznie miernikiem.
  • Poziom 6  
    Ale jak podpiąć tą żarówkę akumulator ew. Miernik? O to mi chodzi
  • Moderator Samochody
    Na osi wirnika alternatora masz pierścienie ślizgowe połączone z jego uzwojeniem, sprawdź ciągłość obwodu wirnika żarówką podłączoną do akumulatora
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Spalony regulator napięcia.
  • Poziom 6  
    Sprawdziłem uzwojenie wirnika, żarówka świeci, a opór jest ok 4Ohm. W najbliższym czasie kupię regulator i mam nadzieję że będzie śmigać. Dzięki za pomoc
  • Poziom 6  
    Wymieniłem regulator napięcia i śmiga :D
    Dzięki za pomoc