Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Reno Laguna 2 1.8 benzyna - Czy to zerwania linka sprzęgła? Wyciek płynu

Lagunalala 31 Paź 2018 17:34 123 6
  • #1 31 Paź 2018 17:34
    Lagunalala
    Poziom 3  

Reno Laguna 2 1.8 benzyna - Czy to zerwania linka sprzęgła? Wyciek płynu Proszę o pomoc w ustaleniu co się zepsuło w mojej Lagune a mianowicie, podczas normalnej jazdy zwalniałem przy dojeżdżaniu do skrzyżowania i gdy nacisnelem na pedał sprzęgła coś poczukem i pedał bez oporu wcisnął się w podłogę ale jak go puściłem to odbił i wrócił do normalnej pozycji, pod samochidem jakąś plama płynu, podniosłem maskę i ten płyn wydobywał się tak jakby przez jakiś odpowietrznik czy coś i to jest jakaś wtyczka do skrzyni czy tam sprzęgła. Wiecie może co mogło się stać?. Pozdrawiam

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 31 Paź 2018 18:55
    LENIWIEC_PL
    Poziom 20  

Witam.
    W swojej lagunie nie masz linki sprzęgła gdyż masz sprzęgło hydrauliczne. Prościej tłumacząc w pedale pompka a przy tarczy sprzęgłowej siłownik. To co ci się zepsuło to przewód hydrauliczny łączący te dwa elementy który strzelił z starości. Niewykluczone, że układ sprzęgła jest zasilany z zbiorniczka płynu hamulcowego tak jak to jest w niektórych pojazdach ciężarowych. Po wymianie przewodu, uzupełnić płyn, odpowietrzyć i sprawdzić czy hamulce nie są zapowietrzone. Jazda bez wymiany przewodu może grozić utratą hamulców.

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #3 31 Paź 2018 18:58
    Jarzabek666
    Poziom 27  

Musisz obadać skąd dokładnie jest wyciek bo może być różnie przewód, uszczelniacze odpowietrznika (ten plastikowy łacznik) albo sam łącznik. Jak już będziesz wiedział gdzie cieknie to będziesz wiedział co wymienić.

0
  • #4 31 Paź 2018 19:14
    Lagunalala
    Poziom 3  

Płyn wydobywa się z tej ściąganej małej zatyczki na tej czarnej złączce nawet widać ja (okrągła) ja się ściąga i nakłada tak jakby chroniła żeby nie naszło tam brudu itp. W tym przypadku strzelam że przewód nie jest pęknięty. Coś mogło się zepsuć że płyn wystrzelił przez to? (wystrzelił bo przewody wyżej i inne rzeczy pod maską maja na sobie ten płyn, ponieważ jak mniemam po prostu rozbryzgal się tam.)

0
  • Pomocny post
    #5 31 Paź 2018 19:30
    ociz
    Moderator Samochody

To jest króciec do odpowietrzania, działa w ten sposób że wysuwa się częściowo tą metalową część przewodu z plastikowej. Tylko że powinny być tam chyba 2 zawleczki a widzę jedną. Coś takiego:
    Reno Laguna 2 1.8 benzyna - Czy to zerwania linka sprzęgła? Wyciek płynu

0
  • #6 31 Paź 2018 20:41
    Lagunalala
    Poziom 3  

Już rozumiem że albo króciec jest uszkodzony przez co wylatuje przez niego płyn albo jest wysunięty i wystarczy go poprawić tak jak powinien być. Dzięki wszystkim za odpowiedzi bardzo mi to pomogło. Pozdrawiam

0
  • #7 08 Lis 2018 16:29
    Lagunalala
    Poziom 3  

Zrobiłem tak jak naposaliscie i jest dobrzw

0