Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podlaczenie ładowania akumulatora do 230v.

31 Paź 2018 19:16 237 1
  • Poziom 8  
    Cześć :-) szukam pomocy :-) kilka lat temu :-) gdy nie byly aż tak popularne głośniki bluetooth przenośne, postanowiłem sobie zrobić mobilny sprzęt grający, miałem na strychu jakieś płyty meblowe, kolumny od mini wieży. (Wieża uległa uszkodzeniu przez piorun) radio samochodowe, zasilacz 12v, Akumulator do drugiego źródła zasilania. I tak też wszystko podłączyłem, że działa do dzisiaj, ale postanowiłem trochę pójść z czasem. Ogólnie pierwsze źródło zasilania to jest 230v (korzystam z tego sprzętu w garażu) , radio jest podłączone do zasilacz 12v a zasilacz do sieci 230v, mam to razem spięte z przełącznikiem kolyskowym 1-0-2, a drugie zasilanie to akumulator 12v żelowy. (Przydaje się na dzialce gdzie jeszcze prądu nie mam). I chciałbym zrobić tak, abym mógł ładować akumulator gdy jest ten cały sprzęt podłączony do sieci 230v(bez wyciągania akumulatora do jego ładowania) , ale w sposób taki aby nie przeladowywal akumulatora, i także myślałem o tym aby zrobić ładowanie za pomocą zapalniczki samochodowej. Jest to do wykonania?, i czego potrzebuje?