Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem GSM 4G - Szukam modemu z mocną anteną

SantaClaus112 04 Lis 2018 20:52 705 43
    SantaClaus112
    Poziom 7  
    makosuu napisał:
    Dobry sygnał na LTE 1800, zrób jeszcze speedtest.

Modem GSM 4G - Szukam modemu z mocną anteną
    O dziwo dzisiaj dobrze (Normalnie jest 60-100 pingu i 1-3 mb downloadu)
    Wynik w sumie bardzo dobry (jak dla mnie) ale mogłoby być lepiej w niektóre dni jest w okolicach 20 mb a w inne 1-2 mb, wszystko zależy od pogody
    Prawdopodobnie to ten sam przekaźnik, w zasadzie nie ma opcji żeby mi łapało z innego, co nie zmienia faktu że dalej nie wiem który to konkretnie

Sygnał prawdopodobnie z tego przekaźnika Modem GSM 4G - Szukam modemu z mocną anteną
  • Relpol przekaźniki
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet
    Link speedtestu nie działa ale sygnał na LTE1800 to jakiś kosmos jak na te warunki. Skąd info że to BTS Nawojowa? To około 20km. Szok , faktycznie to Nawojowa , @Pawrzes potwierdził.
    SantaClaus112
    Poziom 7  
    matek451 napisał:
    Link speedtestu nie działa ale sygnał na LTE1800 to jakiś kosmos jak na te warunki. Skąd info że to BTS Nawojowa? To około 20km.

Zapewne byłeś kiedyś w górach i kojarzysz że czasami układają się w takie pasma, gdzie przez kilkanaście km ciągnie się dolina.
    Ja mieszkam na wzniesieniu, na początku takiej doliny , z obu stron jak i z tyłu jestem odgrodzony górami i sygnał nie ma nawet prawa się tu dostać a ten przekaźnik jest w zasadzie na wylocie z doliny( dolina kończy się przed Dunajcem a ten przekaźnik jest praktycznie widoczny przy dobrej pogodzie)

Macie jakieś propozycje czym dałoby się wzmocnić ten sygnał? Router z wejściem na kartę SIM i anteną kierunkową lub coś w tym rodzaju
  • Relpol przekaźniki
    matek451
    Góry to ciekawe miejsce , na BTS-ie działa tez LTE2600 i LTE800. Nieźle musi prażyć ten BTS. Pytanie tylko czy antena ustawiona na niego zapewni stabilny sygnał na 1800-2600MHz?
    SantaClaus112
    Poziom 7  
    Niestety nie jestem w stanie tego stwierdzić, ale w zasadzie fizycznych przeszkód by nie było jedynie odległość bo jako tako to przez lornetkę ten przekaźnik nawet widać xd
    Musi się wypowiedzieć ktoś kto zna się na antenach
    makosuu
    A ile chcesz wydać na całość? Ten Alcatel to chyba złącz do anten nie ma, więc masz do kupienia router, koszt ok. 150 za B315 bez agregacji lub ok. 250 za B525 z agregacją dwóch pasm, powinny być dla ciebie idealne. Do tego 2xATK-504, to koszt ok. 270 zł. Sygnał jak na 20 km nieprawdopodobny. Ustawienie anten na ten BTS może dać niezłe osiągi.
    SantaClaus112
    Poziom 7  
    No nie ma złącz właśnie
    Całość chciałem zamknąć w ok. 500 zł
    Niestety nałożyły się inne wydatki
    Jeżeli by się dało zależało by mi na routerze w którym można ograniczyć przepustowość poszczególnym połączonym komputerom, niestety mój młodszy brat jak na razie nie ogarnia logiki "ograniczonego internetu" (9 lat) i trzeba mu niestety narzucać wolniejszy internet żeby cały nie był wyjeżdżony w 3 dni

Dodano po 12 [godziny] 20 [minuty]:

Czy taki router spełniałby wymagania?
    https://www.morele.net/router-tp-link-tl-mr6400-773267/

Cofam to, poczytałem opinie i jednak wezmę tego huawei 315s
    https://www.euro.com.pl/routery-gsm-3g/huawei-b315s-22.bhtml
    internick
    Poziom 34  
    @SantaClaus112 trzymaj się z dala od tego TP-Linka.
    A Huawei B315 kup sobie na O*X.
    makosuu
    Na TP-Linka patrzę przychylniej tylko z uwagi na wsparcie OpenWrt, lecz i tak nie jest dobrym wyborem. B315 drogi, (wg. mnie niewart tyle i słaby FW jak wszystkie Huaweie, choć dla ciebie powinien starczyć) ale jak chcesz koniecznie z gwarancją to czemu nie.
    makosuu
    Teoretycznie można osiągnąć znacznie więcej niż 20 Mb/s, w praktyce dużo zależy od obciążenia BTSa. Zasięg na 1800 wyglądał bardzo optymistycznie, na antenach duża szansa na sensowny sygnał na LTE 2600, które to może zapewnić duże prędkości (20 MHz pasma w MIMO 2x2 = 150 Mb/s DL i 50 Mb/s UL). 2600 ma słaby zasięg, więc mało klientów je obciąża, szczególnie poza miastem. W LTE nic na pewno i na zawsze, jednak wszystko wygląda dobrze. Speedtest z 10 Mb/s DL i 3 Mb/s UL to niezły wynik jak na 20 km.
    SantaClaus112
    Poziom 7  
    Rano pobierałem Destiny 2 i co się okazało, ładna pogoda + godziny poranne zaowocowały prawie 30 mb internetu czego szczerze nigdy jeszcze nie widziałem u siebie w domu, mam nadzieję że ten zestawik da radę i postarczy mi jak i domownikom na długo
    matek451
    Nie zawsze świeci słońce, warunki trudne i odległość znaczna więc i gwarancji nie ma że tak będzie zawsze. Propagacja fal w górach lubi płatać figle. Obym się mylił.
    SantaClaus112
    Poziom 7  
    Po zakupie i zamontowaniu wszystkiego odezwę się jak to działa :)