Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częściowo zerwany pad w ESP8266 - da się naprawić?

31 Paź 2018 20:58 117 3
  • Poziom 5  
    Witam.

Buduję stację pogodową na ESP8266. Aktualnie działa, ale nie jest ukończona. Chciałbym przeprogramować moduł, jednak niestety, pad lutowniczy od TXD został częściowo zerwany. Dokładniej, chodzi o to, że w module pady znajdują się po górnej i dolnej stronie i pad został zerwany po dolnej stronie, jednak po przylutowaniu przewodu z drugiej strony nie ma połączenia. W związku z tym nie mogę zaprogramować układu.

Czy jest jakiś sposób aby uzyskać połączenie i zaprogramować układ, czy od razu kupować nowy?
  • PCBway
  • Poziom 32  
    Wstaw jakąś fotkę.
    Tak z drugiej drugiej strony... ESP8266 kosztuje około dolara, więc szkoda się męczyć.
  • PCBway
  • Poziom 5  
    Częściowo zerwany pad w ESP8266 - da się naprawić? Częściowo zerwany pad w ESP8266 - da się naprawić?
    Jeśli nic się nie da zrobić to kupię nowy, ale nie chce mi się czekać miesiąca na dostawę z Chin, a w Polsce to już powyżej 10 zł.
  • Poziom 32  
    Na początek to weź spirytus, denaturat i umyj tą płytkę. Na zdjęciach słabo widać ale myślę, że da się odbudować tą urwaną ścieżkę.
    Jak umyjesz płytkę to zobaczysz dokładnie gdzie brakuje ścieżki, zerwij delikatnie maskę ze ścieżki (kawałek) i dolutuj brakującą część do pada-uzyj cienkiego drucika np nogi rezystora.