Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wideodomofon IP z panelem wew. i przekierowaniem rozmów na telefon GSM

lolisek 18 Sty 2019 17:03 2433 43
 • #31
  USER-24
  Poziom 11  
  zbigmaz1 napisał:
  Zacząłem czytać na temat IP SAFE i doczytałem że aplikacja potrafi bardzo słabo działać, po czasie sygnalizować i się zawieszać.
  Szukam jeszcze opinii o IP DOMOPHONE bo też jest to oferta ciekawa tylko w sklepie play nie mogę znaleść do tego aplikacji, na App Store jest ale tam brak opinii.


  Zmartwię Cię, będzie tak samo, większość tych systemów tak działa.
 • #32
  zbigmaz1
  Poziom 18  
  Czyli albo kable albo GSM?

  Nikt nie ma innych propozycji?
 • #33
  LChucki
  Poziom 31  
  zbigmaz1 napisał:
  Nikt nie ma innych propozycji?

  Zbudować samemu, zlecić zaprojektowanie jakiejś firmie.
 • #34
  zbigmaz1
  Poziom 18  
  Sam nie zrobię bo jak pisałem jestem w tym temacie za cienki a zlecić jakiejś firmie to tylko z montażem. Jestem otwarty na propozycje :)
 • #35
  LChucki
  Poziom 31  
  zbigmaz1 napisał:
  zlecić jakiejś firmie to tylko z montażem

  Montaż to pewnie dostaniesz gratis.
 • #36
  Ircys
  Specjalista Domofony
  zbigmaz1 napisał:
  Wiadomo że lepiej jak by było video.
  Zadałem to pytanie bezpośrednio pod postem kol. Ircys (mam 60 km do Wrocka) bo po jego wypowiedzi zrozumiałem że to jest firma która to instaluje a ja bym chciał aby to ktoś mi zrobił.


  Kompletnie źle mnie zrozumiałeś.
  Cytuję siebie: "Jako ciekawostkę podam, że specjalizujemy się w pomocy takim klientom, którzy przez kogoś zostali "obdarowani" rozwiązaniem IP, ale już mają go dość i teraz proszą już o coś normalnego, co po prostu będzie im działało :) "

  Czyli albo przewodowo czytaj "NIEZAWODNIE", albo zabawa z WiFi, ciągłe problemy, usterki, zawiechy. Jak już będziesz miał dość wiecznej walki z takim cudeńkiem IP, to zapraszam do kontaktu z nami.
  Klientom, którzy upierają się przy odbiorze na smatfonie polecamy np. systemy 2Voice Urmeta, które można doposażyć w bramkę IP (wspominała o tym już Koleżanka clouddancer).
  Klienci chwalą sobie te rozwiązania, a trochę ich już zamontowaliśmy. Najważniejsze w nim jest to, że jak nie zadziała bramka, chmura, internet, cokolwiek, co staje na drodze do odbioru na smatfonie, to tradycyjny domofon (monitor) wtedy dzwoni, działa! I szlak nas nie trafia jak przy zawodnym IP, że był kurier, dostawca pizzy, ksiądz po kolędzie :) dzwonił, a my będąc w domu o niczym nie wiedzieliśmy...

  Pozdrawiam
 • #37
  zbigmaz1
  Poziom 18  
  Wiesz jakie mam założenia i orientacyjnie jakie warunki i na czym ma to działać. Jakieś propozycje?
  Co do niezrozumienia to może mało dokładnie i niezrozumiale napisałem. Chodziło o firmę która montuje takie czy inne systemy i ma rozeznanie w temacie co działa a co ma problemy.
 • #38
  LChucki
  Poziom 31  
  lolisek napisał:
  wideodomofon IP z panelem wewnętrznym i co bardzo ważne z możliwością przekierowania rozmowy na telefon komórkowy po sieci GSM.

  Musi być IP? Nie może być bezprzewodowy?
 • #39
  Ircys
  Specjalista Domofony
  Jeżeli dobrze zrozumiałem, to nie chcesz nic po kablu, więc nie spodziewaj się, że ktoś zaproponuje Ci cokolwiek co będzie stabilne, dobre i pod czym można się podpisać (czytaj: zapewnić obsługę gwarancyjną).
  My dostajemy kilkadziesiąt maili tygodniowo z takimi cudeńkami, o które pytasz, prosto z dalekiego wschodu. A tam skośnoocy czarodzieje wymyślają różne zabawki tego typu, które wyglądają pięknie na folderach, robią wszystko cokolwiek sobie człowiek wymarzy, specyfikacja jest lepsza niż w NASA ...tylko, że one "nie przeżywają" nawet do końca okresu gwarancyjnego... Jak widzę, że ktoś zdecyduje się na taki elektrośmieć, to zawsze mu powtarzam, żeby śpieszył się z radością z niego, bo ona nie będzie trwała zbyt długo...

  Pozdrawiam
 • #40
  zbigmaz1
  Poziom 18  
  Czyli jaka twoja propozycja? GSM, kabel czy jakaś składanka?
  Boję się składanek bo mogę ich nie ogarniać a jestem z natury ciekawski i chcę się umieć tym posługiwać. Druga strona takiej składanki to prawdopodobna możliwość dalszej rozbudowy a to na pewno dodatkowy +
  Na minus wyjdzie prawdopodobnie dużo wyższa cena.
  GSM nie szukałem, nie czytałem. Pomijałem ze względu na dodatkowe miesięczne opłaty.
 • #42
  suworow
  Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
  zbigmaz1 napisał:
  Zacząłem czytać na temat IP SAFE i doczytałem że aplikacja potrafi bardzo słabo działać, po czasie sygnalizować i się zawieszać.

  Zdradzi kolega gdzie to czytał. Ludzie różne rzeczy piszą. Swego czasu parę osób ten domofon na elektrodzie chwaliło. Może warto poszukać tych tematów i nawet na pw spytać o " doznania" po jakimś czasie użytkowania.
  \]
  zbigmaz1 napisał:
  @clouddancer tu znowu te 2 żyły, nie żebym był noga z elektryki bo sam w domu dużo sobie robię ale miałem już 3 szt montowane przewodowe i albo coś nie pasowało, coś piszczało, coś się załączało podczas wyładowań atmosferycznych. Dwa razy były ciągnięte kable z domu przez wykonawców i zawsze z problemami. Wyleczyło mnie to z przewodowego.

  Może należało to zrobić raz a dobrze. Takie gatki że coś tam robiono a coś tam nie działało, nie wnoszą zbyt wiele do tematu.

  zbigmaz1 napisał:
  Szukam jeszcze opinii o IP DOMOPHONE

  A można wiedzieć gdzie kolega znalazł jego wersję dwu rodzinną
  zbigmaz1 napisał:
  Może jeszcze bardziej utrudnię? Dom zamieszkuje 2 rodziny


  Oczekuję że kolega jasno sprecyzuje wymagania określi budżet. Jeżeli mamy kontynuować rozmowę w stronę domofonu przewodowego, to proszę podać topologię owego okablowania, jakie to są kable i odległości.
  pozdrawiam
 • #43
  zbigmaz1
  Poziom 18  
  Odniosę się po kolei do twoich komentarzy.
  1 Nie zapisywałem stron, zrobiłem sobie jeden zrzut z nazwą i opinią.
  2. Jak umiesz czytać to na pewno doczytałeś że jestem cienki w te klocki i polegam na innych, nie ja zakładałem więc nie takie gadki do mnie. Może za mało się starałem naciskać na poprawę o poprawne działanie ?
  3. Powiadamianie na aplikację w niejednym fonie to wersja wielorodzinna.
  4. Nie znam się na kablach aby określić co która firma zakładała i na jakich przekrojach. jakieś wielożyłowe o bardzo małych przekrojach.
  Co do odległości już pisałem że 30 m bramka od budynku a budżet kolega który zapoczątkował wątek podał
  lolisek napisał:
  Witam,
  budżet do 3 tys ale jeśli trzeba kilka stówek dołożyć to też nie będzie problemu, ale sprzęt musi być niezawodny.
  a ja się też do tego podpinam.
 • #44
  suworow
  Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
  Skoro nie potrafi/ nie chce kolega odpowiedzieć nawet na pytanie dot.istniejącego okablowania, odnieść się w sposób merytoryczny do propozycji, nie rozumie co to znaczy domofon dwurodzinny, to nie bardzo jest o czym rozmawiać.

  3.1.17. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.