Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumna podlaczona do komputera

Dalegor123 31 Oct 2018 21:56 237 6
    Dalegor123
    Level 6  
    Witam podłączyłem kolumnę do komputera przez przejsciowke z usb do jacka ze sluchawek hyperx c2 wtedy usłyszałem głośny zgrzyt I komputer się wyłączył nie mogę to włączyć. Prawdopodobnie na kolumnie była za duża impedancja. Pytanie co mogło się zepsuć? Czy to poważne? Jak mogę to naprawić?
    ciuqu
    Level 38  
    Opisz dokładnie co i jak podłączyłeś, marka, model, sposób podłączenia. Nie ma czegoś takiego jak przejściówki USB na jack.
    pcunit
    Level 24  
    odłącz intrefejs USB / jack od płyty głównej komputera
    Dalegor123
    Level 6  
    pcunit wrote:
    odłącz intrefejs USB / jack od płyty głównej komputera

Nadal nic

Dodano po 5 [minuty]:

ciuqu wrote:
    Opisz dokładnie co i jak podłączyłeś, marka, model, sposób podłączenia. Nie ma czegoś takiego jak przejściówki USB na jack.

Słuchawki hyperx mają taką minikarte dźwiękowa która podobasz do usb A potem do tego "pilocika " podlacza się sluchawkicprzez jacka. Działało to jak taka przejściówka no i podłączyłem tak głośniki itp. Dostałem od wujka taki "piecyk" I miałem sprawdzić czy działa no to piecyk do zasilacza przejściówka z dużego jacka na małego I podłączyłem do działającego kompa. No I po wielkim dźwięku trzask I do tej pory nie mogę włączyć komputera.
    ciuqu
    Level 38  
    A czy ten "piecyk" jest lampowy, czy posiadał wtyczkę z uziemieniem i czy podpiąłeś go do gniazdka z uziemieniem oraz czy komputer był uziemiony?

Jak pisał poprzednik płyta i zasilacz.
    RADU23
    Moderator of Computers service
    Dalegor123 wrote:
    Dostałem od wujka taki "piecyk" I miałem sprawdzić czy działa

Możesz zamieścić jego zdjęcie? Jest to kolumna aktywna czy pasywna?