Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Która wyrzynarka będzie najlepsza ?

eXt1945 31 Oct 2018 22:11 2505 16
    eXt1945
    Level 7  
    Witam mam na oku 3 różne wyrzynarki która jest lepsza według was? Może ktoś ma jakąś wyrzynarkę z tych które podam i jest w stanie coś o niej powiedzieć.
    https://www.narzedzia.pl/wyrzynarka-ryobi-rjs1050-k,50938.html
    https://www.narzedzia.pl/wyrzynarka-hitachi-cj90vst-wa,38802.html
    https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i...yrzynarki/wyrzynarka-sieciowa-gst-8000-e.html
    Na ten moment najbliżej mi do Hitachi która znalazłem za 345zł w komplecie z 10 brzeszczotu od Hitachi, natomiast Ryobi ma wiele udogodnień i sporo pozytywnych opinii z góry dziękuję za pomoc.
    zadam64
    Level 39  
    Witam. Proponuję Tobie wyrzynarkę o takiej konstrukcji jak np. GST 90E BOSCH gdyż jest bardziej praktyczna w pracy niż z wysokim pałąkiem modeli które wybrałeś. Jak będziesz w jakimś markecie budowlanym, weź do ręki i porównaj.
    eXt1945
    Level 7  
    Mi te obudowy nie przeszkadzają w żaden sposób, do tego co potrzebuję, wystarczą mi modele, które wybrałem. Poza tym chcę wydać max 350 zł na to narzędzie. Po bliższym zapoznaniu się z wszystkimi modelami chyba wybiorę Ryobi, ponieważ jest najbardziej wyposażony, ma najważniejsze, czyli wydmuchuje wióry i pył, przez co lepiej się tnie.
    Felini
    Moderator
    Jeśli oczekujesz wygody użytkowania i precyzji cięcia, weź pod uwagę, co napisał kolega zadam64.
    Im bliżej ciętego materiału jest ręka prowadząca narzędzie, tym łatwiej utrzymać kierunek cięcia.
    Druga ważna sprawa to wyważenie.
    Sporo tańszych wyrzynarek nie jest prawidłowo wyważonych. W takich przypadkach to "narzędzie prowadzi rękę" poprzez swoje wibracje i trudno jest utrzymać linię cięcia. Możesz spróbować w sklepie włączyć wyrzynarkę (z blokadą włącznika, bez założonego brzeszczotu) i postawić ją na podłodze. Tanie wyrzynarki, nawet zielony Bosch, podskakują od wibracji, które przeniosą się na twoją rękę w czasie cięcia. Jeśli tą próbę powtórzysz z narzędziem dobrej klasy, będzie ono stać w miejscu lub lekko przesuwać się po podłodze.
    Oświetlenie miejsca cięcia, czy wydmuchiwanie wiórów są dodatkami ułatwiającymi pracę, jednak postawiłbym je na drugim miejscu.
    eXt1945
    Level 7  
    Dzięki za wszystkie sugestie rozważę je wszystkie jednak budżet to max 350zł na tę narzędzie i nie przeskocze tego dlatego wybieramy z tych trzech modeli, jakby nie patrzeć wszystkie trzy są z dobrych firm i do zostosowań profesjonalnych. Jeśli macie jakiś jeszcze model do 350zł warty uwagi to wrzućcie linka rozważę ale nie wyrzucajcie bez sensownie droższych modeli bo nic to nie wnosi do tematu.
    witoj
    Level 30  
    No to może Celma DPPe 100AEO ..jakaś to nowość nic jeszcze nie wiadomo co do trwałości i kto to robi dla Celmy.
    Ale ja jestem za Boschem posiadałem-używałem, ewentualnie Hitachi ...Ryobi pominę milczeniem :)
    eXt1945
    Level 7  
    Ale posiadasz ten konkretny model? Interesują mnie tylko opinię ludzie którzy używali dokładnie tego sprzętu nie firmy, u mnie w firmie mają Boscha i stwierdzam że Bosch jeśli chodzi o szlifierki 125mm to gówno rozwalają się co chwilę... ale musiałbym sprawdzić jakie to konkretnie modele żeby nie skreślać wszystkich ogólnie patrząc na Boscha to przepłacony jest mocno... Czemu niby Ryobi przemilczysz?
    witoj
    Level 30  
    Tego konkretnego modelu nie posiadałem, ale z dostępnością części po gwarancji nie powinno być problemów a z części do Ryobi po gwarancji gdzie będziesz szukać o ile to opłacalne będzie.
    eXt1945
    Level 7  
    Dzięki wielkie za pomoc :) Przemyśle jeszcze ten zakup ale ogólnie Bosch jak dla mnie trochę przereklamowany jest niestety... Chce robić różne szafki, stoliki pod tv itp. itd. z drewna głównie.
    Felini
    Moderator
    Mam wyrzynarkę Makita 4340FCT z wysoko umieszczonym uchwytem, podobnej konstrukcji, jak podałeś w linkach. Jest dobrze wyważona, ma oświetlenie linii cięcia i regulację obrotów. Gdybym kupował dziś z myślą o podobnym celu jak twój, na pewno szukałbym narzędzia z niskim uchwytem. Wysoką wyrzynarką trudniej utrzymać kierunek cięcia dokładnie po wyznaczonej linii.
    eXt1945
    Level 7  
    Powiem Ci szczerze że używałem wyrzynarek nawet tych no-name firm i nigdy jakoś nie miałem problemu z cięciem po linii, ale nigdy tego narzędzia nie napierałem i użytkowałem go z głową jak każde inne narzędzie. Te nisko profilowe niestety są za drogie bo ceny od których się zaczynają to prawie 500 zł. Ja mam do wydania na wyrzynarkę 300 zł, więc niech ktoś w końcu powie który z tych modeli lub da link do podobnej w tej cenie co do tej Celmy co została tu podana, za kota w worku dziękuję bardzo...
    adversus
    Level 32  
    Proponuje zainteresować się tą wyrzynarką https://www.narzedzia.pl/wyrzynarka-yato-yt-82272,60957.html
    Niski chwyt pozwala na wygodniejsze i bardziej precyzyjne ciecia, miałem Boscha niebieskiego ale trafiła się okazja i za 300 kupiłem Festool'a właśnie z niskim chwytem, efekt taki że Bosch poszedł do ludzi...
    Ryobi to amatorski sprzęt, nie jest zły ale nie polecam (kiedyś kupiłem szlifierkę, nie byłem zadowolony niestety)
    eXt1945
    Level 7  
    Zobaczę sobie tą wyrzynarkę z Yato. Staram się nie patrzeć na całą firmę przez pryzmat jednego narzędzia.
    bodziot
    Level 20  
    eXt1945 wrote:
    Dzięki wielkie za pomoc :) Przemyśle jeszcze ten zakup ale ogólnie Bosch jak dla mnie trochę przereklamowany jest niestety... Chce robić różne szafki, stoliki pod tv itp. itd. z drewna głównie.
    Do tego wyrzynarka raczej się nie przyda, bardziej piła tarczowa.
    eXt1945
    Level 7  
    Piłę to ja chce ale z możliwością cięć ukosów itd. tak to mi bardziej wyrzynarka będzie potrzebna bo będę też ciąć w stali czy aluminium nie grubych ale jednak.
    eXt1945
    Level 7  
    Już dawno zakupiona, najpierw kupiłem celme która oddałem tego samego dnia bo nie działała regulacja obrotów a potem pojechałem do Castoramy i kupiłem erbauer i powiem szczerze stosunek cena jakość przemawia do mnie jeśli chodzi o tą firmę.