Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a6 c6 - Zakłócenia odbioru radia.

31 Paź 2018 22:30 228 3
  • Poziom 3  
    Witam. Sprawa z moim radiem wygląda tak. Zakupiłem kamerę cofania z rejestratorem jazdy w lusterku cofania. Niestety po podłączeniu wszystkiego okazuje się że w/w zestaw zakłócenia pracę radia(gorszy odbiór stacji). Tak samo dzieje się gdy kamera podłączona jest tylko do zasilacza, po podłączeniu kabla tylnej kamery zakłócenia jeszcze bardziej wzrastają. Antena jest z tyłu na dachu (tzw.płetwa) i tylko niedaleko niej przechodzi kabel do kamery z tyłu. Zasilanie idzie ze schowka pasażer do lusterka wstecznego. Skąd te zakłócenia? Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Podejrzewam tanie, chińskie, tandetne przetwornice 12 na 5V. Jakie jest zasilanie kamery czy ma zasilacz na gniazdo zapalniczki? Ja kupiłem rejestrator z zasilaczem na gniazdo zapalniczki po podłączeniu słabsze stacje odbierały gorzej i radio nie mogło wyszukać żadnej stacji, trzeba było ustawić w manualu. Zasilacz wyrzuciłem a kamerkę podpiąłem kabelkiem USB do też chińskiej ale lepszej jakości przetwornicy 12V na 2xUsb i problem zniknął.
  • Poziom 3  
    Tak. Rejestrator jest zasilany przetwornica z gniazda zapalniczki. Jutro to zmienię i sprawdzę czy pomogło. Dzięki za pomoc.
  • Poziom 34  
    msebs5 napisał:
    Tak. Rejestrator jest zasilany przetwornica z gniazda zapalniczki. Jutro to zmienię i sprawdzę czy pomogło. Dzięki za pomoc.

I pomogło?