Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Podłączenie sterowanie wifi do bramy

grekpg 01 Nov 2018 14:22 6633 7
 • #1
  grekpg
  Level 10  
  Posiadam bramę Avidsen ever 212

  tu jest instrukcja https://drive.google.com/file/d/0B8YzBddv2FXWMTIzMDQ4MTc2RTQ5NDg5MTowLjE/view?usp=sharing

  a tutaj fragment z opisem płyty głównej, jest tam wejście na zewnętrzny przycisk sterowania.

  Podłączenie sterowanie wifi do bramy

  Dokupiłem do tego sonoff moduł sterowany przez wifi, i zastanawiam się jak to podłączyć :  Podłączenie sterowanie wifi do bramy

  to jest link do aukcji https://allegro.pl/sonoff-wi-fi-brama-z-czujn...2E5ZmUwZTRmOGE3YzU1ZjQzNzgxOWMyMTNmNmE4ZmY%3D

  cytat z instrukcji

  Bezprzewodowy włącznik otwarcia (bramy, furtki, drzwi) z WIFI sterowany przez telefon z androidem lub iPhone`a. Urządzenie przerobione w taki sposób, że na wyjściu nie ma napięcia, a podanie sygnału powoduje zamknięcie obwodu na określony czas z przedziału 0,5s - 10s.

  Podłączenie sterowanie wifi do bramy

  w sterowniku bramy mam 1 port na zewnętrzny przełącznik jak mam podłączyć go to sonoff dodatkowo do jakiegoś zasilania ?

  Będę wdzięczny za wskazówkę.
 • Helpful post
  #2
  kood
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  Do wyjścia NO w sonoff podłączasz port na zewnętrzny przycisk. I musisz synonoff podpiąć pod 230v. Miej na uwadze że ten sonoff to chiński wynalazek do tego zasilany z 230v i przerabiany przez niewiadomo kogo. Jak pójdzie 230v na bramę to spalisz centralkę.
 • Helpful post
  #3
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Przeróbka (jeśli poprawnie przeprowadzona) jest 100% bezpieczna - odcina wyjście przekaźnika od 230V i podłącza zaciski wyjściowe bezpośrednio do styków przkekażnika. Dla bezpieczeństwa możesz zdjąć obudowę i sprawdzić czy przeróbka jest przeprowadzona tak jak tu : https://www.smartnydom.pl/forum/zglaszanie-no...nalnosci/modyfikacja-sonoffa-wyscie-bez-230v/ (link do jpg w pierwszym poście).

  Jest inna inszość - nie radzę podpinać tego chińczyka do jakiegoś ważkiego układu - np. otwierania garażu lub alarmu - CAŁE sterowanie idzie przez serwer chińczyków (ITEAD.CC Yuxing Multiple-use Building, Huaya Industrial Park, Jihua Road, Longhua Dist. Shenzhen, Guangdong, 518000 China) - i może mam paranoję ale przecież mogą z tym zrobić co zechcą - od monitorowania ruchu po otwarcie dowolnego SonOffa.

  Są przeróbki firmware uniezależniające SonOffa od ich chmury (np. https://www.supla.org/pl/ ) ale to niestety nieco wyższa szkoła jazdy.
 • #4
  grekpg
  Level 10  
  Dzieki za podpowiedzi, bramę też mam chińską więc jest komplet. Są tego typu europejskie moduły ?

  Jeżeli chodzi o przeróbkę - za chwilę to sprawdzę, a o bezpieczeństwo - czy po wgraniu softu supla nie mamy już odcięcią od chińskiej chmury ? - ten sonof ma wgrane właśnie oprogramowanie pod suplę.
 • #5
  kood
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  kotbury wrote:
  Są przeróbki firmware uniezależniające SonOffa od ich chmury (np. https://www.supla.org/pl/ ) ale to niestety nieco wyższa szkoła jazdy


  Autor ma właśnie taką przeróbkę, chińskiego softu nie ma, jest nasza supla. Z tym że nie rozumiem dlaczego nie wziął dedykowanego zamela sbw-1 który mogl by zasilić z 24v od bramy.
 • #6
  grekpg
  Level 10  
  zamek kosztuje 230 zł bez czujnika otwarcia, ten przerobiony sonof z czujnikiem 60 zł, na polskim sofcie z wgraną supla. Zssilanie do bramy mam 230 v wiec nie robi mi to różnicy - w puszcze bramy mam 230.
 • #7
  kood
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  Ten cały czujnik otwarcia to kontaktron za 5zł, zamel ma 2 wejścia gdzie można wpiąć kontaktron lub krańcówki bramy.
 • #8
  grekpg
  Level 10  
  Działa od lat jak należy :)