Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Izolacja do wyjść generatora funkcyjnego - potrzebny schemat lub gotowy moduł.

01 Nov 2018 17:56 291 1
  • Level 24  
    Witam,

czy ktoś z Was posiada może schemat bądź wie jaki moduł należy kupić aby odseparować od siebie wyjścia generatora sygnału ?
    Potrzebuję dwóch sygnałów sinusoidalnych o amplitudzie od 0 do 10V (+/- 5V) oraz częstotliwości od 0 do 400Hz.
    Kupiłem generator ale masy sygnałów są połączone, a w urządzeniu nie, i po ich połączeniu widać dużą różnicę w sterowaniu.
    Wstępnie myślałem o jakimś optyku + wzmacniacz + przetwornice DC/DC, ale może da się jakoś prościej ?

Wpadłem w sumie teraz na dość banalny pomysł, żeby zastosować zwykły transformator z przekładnią 1:1. Nie znalazłem jednak w dokumentacji mojego generatora (Sigilent SDG1032X) maksymalnej obciążalności wyjścia sygnałowego jak sprawdzić, jakie ono jest ? Maksymalny porób mocy z sieci podawany jest dla obciążenia 50 ohm`ów, czyli mam rozumieć, że to możliwie największe obciążenie jakie można podłączyć od generatora ?
  • Level 33  
    Transformator nie przeniesie częstotliwości bliskich 0Hz !
    Jaką moc wyjściową potrzebujesz ?
    Co będzie sterowane ?
    Napewno będziesz potrzebował dwóch odseparowanych od siebie zasilaczy choćby na wspólnym transformatorze i sterowane transoptorami 2 przeciwsobne końcówki mocy wzmacniacza na tranzystorach lub MOSFETach (z gotowych fabrycznych schematów)