Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch KGN 39XL41 - Zamrażarka mrozi, lodówka nie chłodzi

01 Lis 2018 21:18 1122 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z moją lodówko zamrażarka. Otóż mrozi idealnie, chłodzi bardzo słabo albo wcale. Temperatura w lodówce na górnych półkach 20°C przy 22°C w domu. Natomiast na dolnych półkach około 15°C. Lodówka ma 5 lat, a rocznik 2013, październik. Jakieś dwa tygodnie temu na dolnych szufladach w lodówce zamarzło nam jedzenie. Cały czas była ustawiona temp 4°C.

Po tej akcji została podniesiona temp na wyświetlaczu na 6°C. Od tego czasu czy mam ustawione 2, 3, 4, czy 6°C lodówka bardzo słabo chłodzi. W czym może leżeć problem? Dodam iż zamrażarka mrozi dobrze, około -30°C jest w zamrażarce. Kompresor tak jakby chciał pompować, ale słychać dziwne dźwięki. Takie trzeszczenie. Oraz przewód idący do lodówki od kompresora jest oszroniony od zewnątrz.
    Poprawiłem TONI_2003
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Zacznij od rozmrożenia całości min. 36 godz.; wyłączona z gniazdka i otwarte drzwi.
  • Poziom 10  
    Lodówka została rozmrozona. Wysuszona. I problem znikł na 2 tygodnie. Teraz znów to samo. Tak jakby no frost nie działał? Od czego zacząć szukanie usterki?
  • Poziom 9  
    Witam
    Zatem na 99% poleciała grzałka od odszraniania lub moduł znajdujący się z tyłu lodówki, ale raczej obstawiam grzałkę. Jeśli pomogło rozmrożenie to już wiesz, że lód, który był za tylną ścianką w lodówce narasta i zmniejsza przepływ obiegu powietrza. Bo wentylatorek, który jest tam zamontowany nie może wydmuchiwać zimnego powietrza z parownika. Jeśli się uzbiera bardzo dużo lodu, a grzałka nie od szroni go to sprężarka pracuje na niskim ciśnieniu i dlatego rurka powrotna czyli ssanie jest zalodzona.

Zrób tak. Jeśli nie masz pojęcia o lodówkach i nie wiesz jak wymienić grzałkę najpierw ją mierząc czy działa oczywiście to oddaj lodówkę mechanikowi, naprowadzając go, że to grzałka, a będzie miał mniej szukania i może Ty mniej zapłacisz za naprawę...
    Pozdrawiam
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 10  
    Zamrożony był cały mechanizm znajdujący się nad zamrażarka. I masz rację że zablokowany był cały kanal przepływu powietrza. Osobiście nie znam się na tego typu sprzęcie więc napewno kogoś muszę zaprosić. Na jakie koszty muszę się nastawić w przypadku wymiany grzałki?
  • Poziom 9  
    W wyszukiwarce wpisz model lodówki i dopisz grzałka powinno Ci coś wyskoczyć.