Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Duże prędkości LTE (TMobile), a zacinanie wieczorem VOD, Stream.

gothic77 02 Lis 2018 12:44 84 5
  • #1 02 Lis 2018 12:44
    gothic77
    Poziom 14  

Witam.

Panowie w czym problem, bo nie wiem, co mam o tym myśleć.
    Posiadam router B529s-23a i net z karty od TMobile (jest to wer. limitowana z oferty NO LIMIT za 1zł)

W czym rzecz... z rana prędkości mam mniejsze np. w granicy 30, 40Mbps, ale nie mam problemu z działaniem jakiś przekazów IPTV w sensie streamu, czy też jakiś aplikacji w telewizorze, co są materiały VOD. Wieczorem prędkości sięgają pomiędzy 60, 100Mbps i zaczynają się zacięcia na tych aplikacjach.
    - cały czas jakieś buforowanie i przerwania

Aplikacje youtube, netflix, czy showmax działają.

Proszę mi to wytłumaczyć od czego jest to zależne, czy też jak można to rozwiązać.
    Próbowałem WIFI 2,4 jak i 5GHz (kanały na auto) i nic to nie daje.

Dodam, że robiłem test i puściłem sobie WIFI po tel. gdzie LTE miało prędkość w granicy 20Mbps i żadnych takich anomalii nie miałem. Działało wszystko bez zacięć.

0 5
  • #2 02 Lis 2018 14:15
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Spróbuj połączyć się z B529 po kablu i sprawdź czy tez tak się dzieje. W przypadku różnych IPTV, VOD wieczorem rośnie ruch na serwerach które je obsługują i zjawisko buforowania i przycięć jest normalne. Powazne serwisy YT, Netflix korzystają z wielu serwerów i działają normalnie. Zastanawia jednak to że na telefonie działa OK, karta w telefonie taka sama jak ta T-Mobile masz 1 zl masz no limit?

0
  • #3 02 Lis 2018 18:38
    gothic77
    Poziom 14  

matek451 napisał:
    Spróbuj połączyć się z B529 po kablu i sprawdź czy tez tak się dzieje. W przypadku różnych IPTV, VOD wieczorem rośnie ruch na serwerach które je obsługują i zjawisko buforowania i przycięć jest normalne. Powazne serwisy YT, Netflix korzystają z wielu serwerów i działają normalnie. Zastanawia jednak to że na telefonie działa OK, karta w telefonie taka sama jak ta T-Mobile masz 1 zl masz no limit?

Po kablu bez różnicy... taki sam efekt, co po WiFi.
    W telefonie mam inną kartę z innej sieci. Robiłem przez hotspot WiFi na telewizor.
    - zabawa w ustawianie kanału ma sieć nie ma sensu, nic nie daje?

0
  • #4 03 Lis 2018 11:53
    polishwolf97
    Poziom 4  

A to mnie nie dziwi. Posiadam usługę LTE w Plus wraz z najlepszym od nich routerem a mimo wszystko prędkości od czasu do czasu oraz ping są straszne. Po prostu jest to internet mobilny. Zarówno UKE oraz UOKIK już dawno nie dały złudzeń.

0
  • Pomocny post
    #5 03 Lis 2018 12:50
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A ja mam internet mobilny od 10 lat i nie mam problemów. W Play mam ping 20ms i DL 100-200Mb/s. wybór operatora należy zawsze poprzedzić testami w konkretnej lokalizacji. Użytkownicy Plusa sami skazują się na takie działanie, wybór najgorszego operatora mobilnego w Polsce, który od ponad 3 lat nie modernizuje własnej sieci LTE musi skutkować takim działaniem internetu u tego operatora. Plus dobrze działa tylko w reklamach, w większości lokalizacji w Polsce ma problemy. W przypadku kolegi problem może być z kartą T-mobile "masz złotówkę masz no limit". Operator może blokować czy ograniczać prędkości w tej taryfie na konkretnych usługach . Teraz priorytet mają pewnie karty internetu domowego bez limitu danych. Jaki to najlepszy router z Plusa?

0
  • #6 03 Lis 2018 21:18
    gothic77
    Poziom 14  

matek451 napisał:
    A ja mam internet mobilny od 10 lat i nie mam problemów. W Play mam ping 20ms i DL 100-200Mb/s. wybór operatora należy zawsze poprzedzić testami w konkretnej lokalizacji. Użytkownicy Plusa sami skazują się na takie działanie, wybór najgorszego operatora mobilnego w Polsce, który od ponad 3 lat nie modernizuje własnej sieci LTE musi skutkować takim działaniem internetu u tego operatora. Plus dobrze działa tylko w reklamach, w większości lokalizacji w Polsce ma problemy. W przypadku kolegi problem może być z kartą T-mobile "masz złotówkę masz no limit". Operator może blokować czy ograniczać prędkości w tej taryfie na konkretnych usługach . Teraz priorytet mają pewnie karty internetu domowego bez limitu danych. Jaki to najlepszy router z Plusa?

Dokładnie... ja również mam przykład jak działa net np. z play, bo siostra posiadała i jej prędkości były wprost żałosne. Mam niedaleko od siebie większość nadajników operatorów komórkowych i nawet to w niczym nie pomogło. Myślę, że problem u mnie leży właśnie po stronie operatora, a dokładnie - ograniczanie prędkości w mojej taryfie na konkretnych usługach. Siostra obecnie ma z TMobile net domowy i prędkość 20Mbps (więc o wiele mniej niż sam posiadam) i nie ma problemów. Połączyłem się z jej siecią WIFI i zero buforowania, zacięć w tym czasie.

EDIT:
    Dłuższe testy i niestety na internecie TMobile domowym, co włączyłem od siostry ten sam schiz, co u mnie na "masz złotówkę, masz no limit", czyli wina leży po stronie wiadomej sieci.

Proszę mi powiedzieć, czy jest sens np. zrobienia eksperymentu i np. zamontowanie anteny do routera i skierowanie na inny nadajnik - oddalony i sprawdzić, czy podobnie będzie?

0
  Szukaj w 5mln produktów