Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mostki pneumatyczne- literatura

02 Lis 2018 14:31 357 4
  • Poziom 7  
    Dzień dobry. Piszę z zapytaniem:
    Czy spotkał się ktoś z Państwa z terminem: mostek pneumatyczny/hydrauliczny?
    Chodzi mi o układy sterowania dławieniowego i ich reprezentację jako kombinację dwóch odpowiednich półmostków.
    (Analogia do elektroniki). Szukam literatury z tego zagadnienia ale nie mogę znaleźć żadnych interesujących mnie pozycji.
  • Poziom 17  
    Chodzi Ci o układ umożliwiający sterowanie zmianą kierunku silnika lub siłownika hydraulicznego?
  • Poziom 7  
    Mostki pneumatyczne- literatura
    Chodzi mi coś t akiego
  • Poziom 25  
    Stosuję się takie układy do dokładnego pozycjonowania w pneumatyce, ale o hydraulice nie słyszałem. Festo ma zawór proporcjonalny z takim sterowaniem.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Nigdy z czymś takim się nie spotkałem, ale ciekawe rozwiązanie. Poniżej wrzucam literaturę jaką miałem na studiach z przedmiotu układy hydrauliczne i pneumatyczne, może w którejś coś o tym znajdziesz.
    Bortkiewicz W.: Układy hydrauliczne mechanizmów podwozi żurawi samojezdnych, PIMB, Kobyłka 2006.
    Bortkiewicz W.: Sterowanie i regulacja hydraulicznych mechanizmów roboczych żurawi samojezdnych, PIMB, Kobyłka 2004.
    Garbacik A.: Studium projektowania układów hydraulicznych. Ossolineum, Wrocław – Warszawa – Kraków 1997.
    Guillon M.: Teoria i obliczanie układów hydraulicznych. WNT, W-wa 1966.
    Osiecki A.: Hydrostatyczny napęd maszyn. WNT, W-wa 1998.
    Stryczek S.: Napęd hydrostatyczny. WNT, W-wa 1992.
    Szydelski Z.: Napęd i sterowanie hydrauliczne. WKŁ, W-wa 1999.
    Szydelski Z.: Sprzęgła, hanulce i przekładnie hydrokinetyczne. WKŁ, W-wa 1981.
    Szejnach W.: Napęd i sterowanie pneumatyczne, WNT, W-wa 1992;