Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba - Laptop wyłącza się po odłączeniu zasilania

02 Lis 2018 14:38 936 8
  • Poziom 3  
    Laptop posiadam już tak z 5 lat i sprawuje się bardzo dobrze na 100% baterii trzyma nawet 2h więc to co dzisiaj się zdarzyło bardzo nie zaskoczyło. Włączyłam rano laptopa wszystko było ok wydawało mi się że jest niski poziom baterii bo ekran był ciemniejszy więc podłączyłam zasilanie ale okazało się że po porostu zapomniałam że w nocy przyciemniłam ekran więc odłączyłam zasilanie i nic się stało wszystko normalnie działało. Kiedy poziom baterii faktycznie spadł podłączyłam oczywiście zasilanie i kiedy chciałam przenieść laptopa na łóżko przez przypadek odpiął się kabel zasilania i laptop natychmiast się wyłączył. Teraz nie chce się włączyć bez podłączenia do zasilania. Bateria stanęła na poziomie 57% i ani nie spada ani się nie ładuje.
    Czytałam podobne posty w internecie ludzie twierdzą że powodem jest zepsuta bateria ale czy to nie jest dziwne że bateria bardzo dobrze się trzymała i dosłownie w jednej chwili nagle nie działa? Sterowniki baterii są aktualne zastanawiam się czy może odinstalować baterię i zainstalować jeszcze raz (chociaż nie znam się na takich rzeczach i trochę boję się że nie dam rady z powrotem jej zainstalować)? Czy mogłoby to pomóc?

Zaznaczam że ikonka baterii pokazuje 57% teraz załączam test zrobiony programem BatteryMon ale zupełnie nie wiem co oznacza mam nadzieje że ktoś kto coś z tego rozumie może pomóc.
  • HelukabelHelukabel
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 3  
    sk1977 napisał:
    Jaki to model laptopa?
    Zacznij od wyciągnięcia w włożenia baterii (jeśli jest wyjmowalna) - być może coś nie łączy.

Toshiba Satellite L50-1EK, niestety ale baterii nie da się wyjąć tak po prostu musiałabym rozebrać laptopa a ostatnio jak otworzyłam klapę żeby wyczyścić wiatrak z kurzu to skończyło się na tym że parę przycisków na klawiaturze przestało działać więc wolałabym nie kusić losu wyjmowaniem baterii tym bardziej że nie wiem jak. Przed chwilą spróbowałam odinstalować i zainstalować ponownie sterowniki baterii i nic to nie dało wciąż poziom baterii stoi na 57%

Sprawdziłam jeszcze raz BatteryMon i jak widać poziom baterii spadł niby tylko o 0,2% ale to i tak jest dziwne bo laptop jest cały czas podłączony do zasilania

• Spec od komputerów
    Screen z BatteryMon nie wykazuje uszkodzenia (ale też nie pozwala na wykluczenie usterki baterii).
    Hitori308 napisał:
    jak otworzyłam klapę żeby wyczyścić wiatrak z kurzu to skończyło się na tym że parę przycisków na klawiaturze przestało działać więc wolałabym nie kusić losu wyjmowaniem baterii
    - takim razie pozostaje serwis...
  • Poziom 3  
    Gdybym jednak zdecydowała się wyjąć baterię to rozumiem że mam tylko odłączyć ten kabelek baterii i podłączyć go ponownie?

• Poziom 35  
    Tak umiera bateria, dziś działa jutro nie działa, jak człowiek, dziś chodzi jutro się przewróci. Wygląda na uszkodzoną baterię.
  • Poziom 3  
    Odłączyłam baterię i podłączyłam ponownie (na szczęście tym razem klawiatura nie ucierpiała) ale to nic nie dało :( Jeżeli faktycznie bateria padła to czy muszę kupować nową czy mogę używać laptopa zwyczajnie podłączonego do zasilania bez żadnych negatywnych skutków?

• Poziom 35  
    Można używać na samym zasilaczu.