Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Massey Ferguson 5465 podnośnik nie podnosi

02 Nov 2018 18:51 774 4
 • Level 2  
  Witam, posiadam od niedawna ciągnik MF 5465, ciągnik używany z 2004 roku wiec wiadomo w chwili zakupu posiadał drobne usterki, ale podnośnik działał bez zarzutu do dzisiaj.. podnośnik najpierw podnosili z przerwami do góry na maksymalna wysokość-kilkukrotnie przełączyłem podnoszenie-pozycja neutralna-podnoszenie... teraz uniesie lekko ponad ziemie, rozłącza podnoszenie i miga dioda w czerwonym trojkącie, na szczęście w kabinie mam również przycisk do podnośnika do opuszczania (i podnoszenia) ramion w celu opuszczenia dolnego zaczepu ten przycisk działa bez zarzutu, jak również przycisku na błotnikach-podnoszą i opuszczają na zadana wysokość.. zaobserwowałem także ze po włączeniu automatycznej blokady dyferencjału po podniesieniu przyciskiem od TUŻ rozłącza blokadę, ale po podniesieniu przyciskiem od dolnego zaczepu blokady nie rozłącza, może tak ma być, nie wiem..
  moje pytanie jest takie:
  czy to ze z początku podnosili "na raty" może być spowodowane tym ze przez cały poprzedni dzien pług (waga 700/800kg) został w pozycji uniesionej (maksymalnie do góry, chciałem sprawdzic czy opuści maszynę na dół/nie opuścił)
  Co tam mogło się zepsuć?
  Gdzie szukać przyczyny awarii?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 14  
  Co mruga kontrolka jeśli nie wiesz jak to odczytac nagraj film i wrzuc na forum
 • Level 2  
  Ojj przepraszam pomyłka, po podniesieniu do około 3/4 wysokości przestaje podnosić (z przycisku od tuza) dopiero po włączeniu tego drugiego przycisku (tego od opuszczania/podnoszenia zaczepu dolnego) podniesie na maks i wtedy mruga ta dioda 2 krótkie sygnały przerwa 2 krótkie sygnały..
  nie opuści z przycisków od tuz, dopiero po opuszczeniu z tego przycisku od zaczepu można opuścić przyciskiem od tuz, ale najpierw muszę dać do góry i dopiero opuści..
 • Level 14  
  2-2 to czujnik wysokości lecz to nie oznacza ze musi byc uszkodzony na początek trzeba go wyrególowac i przeprowadzic kalibracjie
 • Level 2  
  Wyregulować to rozumiem ze jednym z tych pokręteł z panelu EHR, tylko ze u mnie to pokrętło jest ustawione na maksymalna wysokość, a jak w temacie podnośnik na maksymalna wysokość nie podnosi..
  jak przeprowadzić kalibrację?