Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowa kamera cofania - gdzie i jak podłączyć odbiornik ?

Marcian3 02 Lis 2018 22:05 375 8
  • #1 02 Lis 2018 22:05
    Marcian3
    Poziom 6  

Mam problem gdzie i jak podłączyć ODBIORNIK.
    Podłączam do radia 2DIN
    Po podłączeniu pod stały prąd z radia 12v i włączonym biegu wstecznym wszystko działa. Obraz z kamery jest. Natomiast jak zrzucę z biegu wstecznego to na ekranie radia wyświetla "brak sygnału" nie chce przerzucić się w standardowe menu tylko cały czas wyświetla brak sygnału z kamery. Niebieski ekran odbiornik wzbudza w radiu sygnał z kamery mimo, iż ta już nie nadaje.

Z tego co zauważyłem są zestawy z dodatkowym monitorem lub pod GPSa
    ja mam ten poniżej odbiornik z kablem RCA i dwoma kablami (prąd stały i masa)
    Jedyne miejsca, które przychodzą mi do głowy to czujnik w skrzy biegów w manualu lub jak ktoś ma automat (niestety nie ja) to pod lampkę "R" na wyświetlaczu koło lewarka.

Ma ktoś jakiś inny pomysł ??
    Bezprzewodowa kamera cofania - gdzie i jak podłączyć odbiornik ?
    Odbiornik znajduje się w dolnej części zdjęcia.

0 8
  • #3 02 Lis 2018 22:20
    Marcian3
    Poziom 6  

Wydaje mi się że dobrego podłączenia odbiornika.

0
  • #4 02 Lis 2018 22:23
    kkknc
    Poziom 42  
  • #5 03 Lis 2018 10:15
    Marcian3
    Poziom 6  

Proszę czytać ze zrozumieniem. Nie potrzebuje rady Janusza tylko osoby, która spotkała się z takim problemem, lub posiada stosowną wiedze.

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

0
  • #6 03 Lis 2018 10:38
    kkknc
    Poziom 42  

Więc zostań Januszu sam ze swoim problemem.
    Bo już Janus ci podłączył, jest dobrze tylko nie jest bo kolejny a raczej ten sam Janusz twierdzi że nie jest. I najmądrzejszy Janusz pisze na forum tylko typu radia nie zna, schematu podłączenia nie wstawi. Instrukcji do niego też. I tak mocno się zna że wstawił zdjęcie z netu interfejsu do podłączenia kamerki bo to przecie tego wina mimo że tak nie jest. A przecież się na tym zna. Tylko nawet nie wie co i jak podłączył.
    Tak więc dostałeś to co opisałeś. A pewnie zaraz kolejny lamerek twojego pokroju błyśnie wiedzą jak to on w swoim radio to prosto załatwił.
    Zastanów się dobrze.

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

2
  • #7 03 Lis 2018 10:39
    web69
    Poziom 27  

A jak odłączysz odbiornik znika napis brak sygnału? Jeśli tak, zasilanie odbiornika trzeba też podłączyć tak jak zasilanie kamery. I cały bezprzewodowy system g... wart.

0
  • #8 03 Lis 2018 23:14
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Marcian3 napisał:
    nie chce przerzucić się w standardowe menu tylko cały czas wyświetla brak sygnału z kamery.

Skąd Twoje radio bierze info, że ma się przełączyć na wejście kamery cofania ?
    Musisz mieć podłączony kabel z żarówki światła cofania albo interpreter CAN, który rozpoznaje bieg wsteczny z magistrali CAN ?
    Samo dostarczenie sygnału Composite Video - CVBS złączem typu RCA zazwyczaj nie wystarczy aby przełączać tryby pracy radia.
    Wszystko zależy od typu radia - niestety to tajemnica ...

0
  • #9 05 Lis 2018 18:00
    Marcian3
    Poziom 6  

Temat rozwiazany. Odbiornik został podłączony pod prąd z przycisku czujników cofania, który się pojawia w momencie wbicia biegu wstecznego.

Schemat podłączenia tego modułu wyglądał tak - czerwony kabel do prądu a czarny do masy nic więcej.

Ten system nadaje się do skrzyni automatycznej do podłączenia pod diodę z "R" w innym przypadku podpiąć prąd z bezpieczników lub czujnika skrzyni biegów co i tak wiarze się z doprowadzeniem kabla i cała jego bezprzewodowa funkcja bierze w łeb ;)

Dzięki za zainteresowanie i chęć pomocy

0