Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zakupić kamerę IP aby mieć zdalny podgląd na telefon

zenonwujkow 02 Lis 2018 22:38 177 7
  • #1 02 Lis 2018 22:38
    zenonwujkow
    Poziom 4  

Witam. Chciałbym kupić kamerę IP za nieduże pieniądze(max 300zł) dzięki której miałbym zdalny podgląd na telefonie. Posiadam internet z T-mobile z routerem. Kamera niekoniecznie musi mieć Wi-Fi. Nie mam potrzeby nagrywania obrazu.Większość producentów oferuje teraz rejestratory z możliwością wykorzystania chmury( udostępniają aplikacje do ściągnięcia na telefon i bardzo łatwy sposób konfiguracji zdalnego podglądu) Czy sama kamera IP bez konieczności zakupu rejestratora ma także taką możliwość.
    Czy możecie mi coś zaproponować. Dziękuję za wszelkie informacje.

• #2 03 Lis 2018 00:03
    TM_Electronics
    Poziom 8  

Wejdź na allegro wpisz kamera wifi i znajdziesz co będziesz chciał wszystkie mają większość ma możliwość konfiguracji i dostępu przez chmurę. Zależy czy chcesz do domu czy na zewnątrz. Sprecyzuj pytanie.

• #3 03 Lis 2018 10:28
    zenonwujkow
    Poziom 4  

Kamera wewnątrz domu . Jak napisałem nie musi mieć Wi-Fi

• #4 10 Lut 2019 12:47
    arekpcb
    Poziom 3  

zenonwujkow napisał:
    Witam. Chciałbym kupić kamerę IP za nieduże pieniądze(max 300zł) dzięki której miałbym zdalny podgląd na telefonie. Posiadam internet z T-mobile z routerem. Kamera niekoniecznie musi mieć Wi-Fi. Nie mam potrzeby nagrywania obrazu.Większość producentów oferuje teraz rejestratory z możliwością wykorzystania chmury( udostępniają aplikacje do ściągnięcia na telefon i bardzo łatwy sposób konfiguracji zdalnego podglądu) Czy sama kamera IP bez konieczności zakupu rejestratora ma także taką możliwość.

Ja ze swojej strony polecam kamery EZVIZA. Na komputroniku można kupić nawet za 180 zł Link

Dodano po 1 [minuty]:

zenonwujkow napisał:

Ja ze swojej strony polecam kamery EZVIZA. Na komputroniku można kupić nawet za 180 zł Link Działa świetnie podgląd przez internet z telefonu (też mam T-Mobile). Nawet jak w domu masz internet przez modem np Play LTE to tez bez problemu się łączysz z kamerą (ja mam stary modem Playa sprzed 10 lat). Do tego kamera ma wykrywanie ruchu przez analizę poklatkową. Nie jest to tak dobre jak przez PIR, ale działa całkiem spoko. EZVIZ ma też kamerkę z czujnikiem PIR swoją drogą. Jedna WADA tych kamer jest taka, że nie działa zapis w chmurze (jest płatny). Support odpisuje, że dla Polski nie działa. Jeśli to ci nie przeszkadza to możesz brać jakąś kamerkę EZVIZa. Mają też cały zestaw czujek z centralką. Można zrobić fajny system monitoringu w domu. Do tego jeszcze ekstra funkcje przez IFTTT (np SMS na telefon po wykryciu ruchu) lub wysyłanie requesta na wybrany server jak ruch wykryty. To daje nieograniczone możliwości, że pała dymi.

W każdym razie ja wciąż walczę by uruchomić zapis do chmury EZVIZa (CloudPlay), bo nie do końca wierzę w to co piszę support Ezviza, czasem nie są zbyt precyzyjni. Może komuś z Polski działa zapis video do chmury Ezviza?

• #5 10 Lut 2019 18:28
    _jta_
    Specjalista elektronik

Jakiś Raspberry Pi i podobne (np. Orange Pi) mają możliwość podłączenia kamery (jest w stanie pobierać obraz z taniej kamerki USB z rozdzielczością VGA, z droższą dedykowaną działa lepiej), można popatrzeć, który by pasował (Pi z reguły mają albo gniazdo Ethernet, albo WiFi; miewają różne procesory, pamięci RAM) i skonfigurować go tak, by wykonywał to, co jest potrzebne. Są niedrogie czujniki PIR, które da się do tego podłączyć... tylko trzeba samemu wszystko skonfigurować.

• #6 11 Lut 2019 15:06
    arekpcb
    Poziom 3  

_jta_ napisał:
    Jakiś Raspberry Pi i podobne (np. Orange Pi) mają możliwość podłączenia kamery (jest w stanie pobierać obraz z taniej kamerki USB z rozdzielczością VGA, z droższą dedykowaną działa lepiej), można popatrzeć, który by pasował (Pi z reguły mają albo gniazdo Ethernet, albo WiFi; miewają różne procesory, pamięci RAM) i skonfigurować go tak, by wykonywał to, co jest potrzebne. Są niedrogie czujniki PIR, które da się do tego podłączyć... tylko trzeba samemu wszystko skonfigurować.

Na pewno dobry pomysł, ale dla bardziej ambitnych i obeznanych ze składaniem takich projektów. Zwykły użytkownik osiwieje zanim wszystko to skonfiguruje.

• #7 13 Lut 2019 17:55
    sesmart
    Poziom 2  

Raspi zero z wifi, dedykowana kamera lub jakaś stara usb do zabawy.
    Opis na Necie - hasło "MotionEyeOS".

Stream do sieci.
    Detekcja ruchu lub ciągłe nagrywanie.
    Do odbioru telefon z aplikacją o tej samej nazwie lub dowolna strona internetowa na czymkolwiek.

• #8 16 Lut 2019 09:49
    arekpcb
    Poziom 3  

Też polecam Raspi Pi np Zero W + MotionEyeOS. Super sprawa. Jeśli mamy już jakąś starą kamerkę USB to zostaje koszt samego RPi Zero W ok. 50zł. Zasilacz do tego można wziąć od telefonu/tabletu.