Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podwójny NAT, stałe IP rozwiązaniem? Modem Cisco EPC 3008 z routem TP Link WR841

03 Lis 2018 13:32 723 9
  • Poziom 7  
    Cześć, znowu wpadłem po pomoc, poradę. Zastanawiam się co zrobić, żeby pozbyć się podwójnego NAT, i tak jak w temacie zastanawiam się nad stałym IP. Nie wiem czy to w ogóle zda egzamin, ponieważ no i tak net szedłby przez router, co zapewne powodowałoby w/w problem. Ogólnie chodzi mi o zbuntowaną konsolę Xbox One, ciężko wyszukuje przeciwników. Czytałem i próbowałem już DMZ czy UPnP. Pootwierałem kanały i też nic. Nie wiem czy po prostu nie zainwestować w taki bajer :
    Podwójny NAT, stałe IP rozwiązaniem? Modem Cisco EPC 3008 z routem TP Link WR841 .
    Czy może wymienić router, ale wiadomo jak się uda to lepiej nie wydawać kasy. Miał już ktoś z was problem z NATem?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ale twój problem leży w braku publicznego IP i na takie rozgałęźniki to nawet nie patrz. Co to za ISP? Podaj adres WAN routera.
  • Poziom 7  
    Internet mam z Toya, a to dane :
    Podwójny NAT, stałe IP rozwiązaniem? Modem Cisco EPC 3008 z routem TP Link WR841
    Coś tam właśnie czytałem w necie na temat stałego IP, nie wiem czy to dobry pomysł.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Musisz zalogować się do eBOA i tam masz wniosek o przydzielenie publicznego adresu IP, podajesz Imię, nazwisko, mail, adres MAC (użyj tego z WANu routera), coś jeszcze chyba i najważniejsze:powód dla którego chcesz uzyskać publiczne IP. Napisz że potrzebujesz do uzyskiwania dostępu z internetu do urządzeń w sieci LAN oraz do grania online. Włącz także UPnP na routerze. I niedługo dostaniesz stałe publiczne IP. Akurat też mam internet z Toyi to wiem :) Bez problemu dają stałe publiczne IP.
  • Poziom 7  
    No dobrze, i jak będę mieć stałe IP to już nie będę mieć podwójnego NATa, mimo, że idzie jeszcze przez router? Mnie się wydaje, że to wina routera (że net przez niego idzie). A napisz mi proszę, gdzie i co wklepać. Tam są inne nazwy, jakieś ARP?

Podwójny NAT, stałe IP rozwiązaniem? Modem Cisco EPC 3008 z routem TP Link WR841
  • Pomocny post
    Imie, numer telefonu chyba znasz :)? Adres ARP to jest MAC routera, musisz go wpisać w ten sposób: 8416.f980.3817 (bez kropek itd. po prostu po 4 znaki w jedno okienko kolejno)

Jak możesz mieć dwa NATy mając publiczne IP na WAN routera? Wyjaśnij? Gdzie jest drugi NAT? To IP które masz aktualnie na WAN routera jest prywatne bo jesteś w tej chwili za NATem dostawcy. Owszem, jak podłączysz teraz do modemu konsolę to będzie jeden NAT ale co z tego skoro i tak nie będzie można przekierować portów (odblokować ruch u przychodzącego)? Nic to nie zmieni. Podłączając TL-WR841N masz drugi NAT, i prywatne IP na WAN, żaden ruch przychodzący nie może trafić przez NAT dostawcy. Jak uzyskasz publiczne IP to będziesz je mieć na WAN routera, i konsola przez UPnP już sobie przekieruje jak potrzebuje, i będzie mógł ruch przychodzący trafić za NAT twojego routera (po odpowiednim przekierowaniu/odblokowaniu). Będzie jeden NAT (twój router).
  • Poziom 7  
    OK, to tak czysto łopatologicznie :) Jak dostanę stałe IP to po pewnych ustawieniach konsoli będę mieć NAT otwarty? Ja już się sam pogubiłem.
    Taraz mam :
    a nie chcę mieć przykładowo takiego widoku :
  • Pomocny post
    Powinno wtedy działać wszystko, jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś to włącz UPnP w routerze.
  • Poziom 7  
    Dobra dzięki za pomoc. Tematu nie zamykam. Jak dostanę stałkę to poinformuję. Wniosek wysłałem, zobaczę co z tego wyniknie. W necie czytałem, że po dostaniu stałego IP wszystko było cacy. Nie mogę się doczekać. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Dostawca przyznał mi stałe IP, postępowałem według jego wskazówek tj. włączenie i wyłączenie urządzenia, któremu zostało przypisane IP. Ja dodatkowo zresetowałem sobie router, dzięki czemu już nie mam podwójnego NAT.