Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] pilot od dekodera NC+ - Pilot nie działa po trzymaniu w buzi przez dziecko.

03 Lis 2018 14:55 1233 9
 • Poziom 9  
  Witam, mamy 3-letniego synka, który wszystko wkłada do buzi. Od pewnego czasu uwielbia wkładać wszystkie piloty do buzi, pomimo, że mu tego zabraniamy. Niestety wczoraj tak gryzł pilota od NC+ i ten przestał działać. Myśleliśmy, że może źle celujemy pilotem w dekoder, czy są jakieś meble/zabawki na drodze od pilota do dekodera. Jednak zawsze gdy naciskaliśmy na pilocie przycisk TV (który swoją drogą miał umożliwić sterowanie nie tylko dekoderem ale też telewizorem, jednak na żadnym z telewizorów nigdy to nie działało, a więc przycisk traktowany jako taki do sprawdzania pilota bardziej) to świeciła się koło niego czerwona dioda. Teraz jednak nic się nie dzieje. Mamy multimetr, mamy śrubokręty, mamy lutownicę i generalnie naprawy zaczęlibyśmy już wczoraj tylko chcemy zacząć od zapytania się was na elektrodzie. Podejrzewamy, że to może baterie nagle padły, ale żeby w jednej chwili się rozładowały do zera??? Od czego zacząć naprawę - macie jakieś pomysły?
 • Poziom 43  
  Skipperab kobieta napisał:
  Podejrzewamy, że to może baterie nagle padły

  Nic prostszego jak je wymienić na nowe. :D
  Jak to nie pomoże to wówczas trzeba rozebrać pilota, sprawdzić czy nie jest mokry/zawilgocony (ewentualnie przeczyścić)
  Z lutownicą poczekać. :cry:
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Witam. Identyczny pilot rozbierałem przed chwilą, wyjąć trzeba baterie i pomierzyć multimetrem, powinno być min 3.15 V. Baterie są połączone równolegle więc dioda od przycisku TV świeci się nawet na jednej baterii. Rozmontowanie polega na naciśnięciu w rowek pomiędzy połówkami czarną i białą i delikatnym odciągnięciu obu połówek i tak na całym obwodzie pilota. Po rozmontowaniu wszystko można powycierać lub przemyć alkoholem (poza przeźroczystą wkładką z naniesioną warstwą przewodzącą). Obejrzeć trzeba też połączenia lutowane i ścieżki i najlepiej przez lupę. Po wysuszeniu i zmontowaniu (uwaga na przeźroczystą wkładkę bo można założyć odwrotnie) powinien zadziałać. Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  beta5 napisał:
  Witam.identyczny pilot rozbierałem przed chwilą ,wyjąć trzeba baterie i pomierzyć multimetrem powinno być min 3.15 V.baterie są połączone równolegle więc dioda od przycisku TV świeci się nawet na jednej baterii ,Rozmontowanie polega na naciśnięciu w rowek pomiędzy połówkami czarną i białą i delikatnym odciągnięciu obu połówek i tak na całym obwodzie pilota ,po rozmontowaniu wszystko można powycierać lub przemyć alkoholem /po za przeźroczystą wkładką z naniesioną warstwą przewodzącą/ obejrzeć trzeba też połączenia lutowane i ścieżki i najlepiej przez lupę , po wysuszeniu i zmontowaniu /uwaga na przeźroczystą wkładkę bo można założyć odwrotnie/ powinien zadziałać .Pozdrawiam


  Dobra, zrobię tak jak mówisz i dam znać.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 4  
  mihal2002 napisał:
  A wiesz chociaż jakie tam są baterie? Pomyśl przed pisaniem.

  Nie wiadomo nawet jaki to pilot! Do skromnego opisu z czerwoną diodą pasuje też choćby pilot od Pace PVR (ten po cyfrze+, ale nc dawało go też w ofercie prepaid).
  @Skipperab kobieta, podaj model dekodera albo daj zdjęcie pilota bo za chwilę poślą Cię po jakieś dziwne baterie do zupełnie innego modelu ;)
 • Poziom 43  
  Może najpierw zobaczyć czy któryś przycisk pilota nie jest zablokowany.
  Po co to pisanie o bateriach jak nie wiadomo jaki dekoder, pilot?