Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet na wsi potrzebna pomoc

Tofler84 03 Lis 2018 19:50 204 18
  • #1 03 Lis 2018 19:50
    Tofler84
    Poziom 3  

Witam serdecznie, jestem totalnym amatorem, muszę zmienić dostawcę internetu bo grać się nie da, mieszkam w miejscowości Rzeplino gmina Dolice. Jak sprawdzić możliwości internetu mobilnego? Jaki sprzęt byłby potrzebny aby móc zrobić testy? Jak to ogarnąć? Czy będę musiał zmienić router? Jakie koszta?

0 18
  • #3 03 Lis 2018 20:00
    Tofler84
    Poziom 3  

Jak mam sprawdzić prędkość łączą skoro że zwykłym zasięgiem jest problem, speed test robiłem ale bez czegoś co wzmocni sygnał to jest grą nie warta świeczki

0
  • #4 03 Lis 2018 20:08
    kriso221
    Poziom 11  

to tak sie sprawy maja. słuchaj dostawca ma ci zapewnić prędkość jaką ci sprzedał a jak niema to dzwonisz i mówisz o tym oczywiście najpierw będą ci wpierać pogoda stary laptop itp.
    Ich obowiązkiem jest zmiana routera na lepszy ze wzmacniaczem,a jak nie to powiedz że zerwiesz umowe bo niedotrzymują jej warunków (predkości łącza którą mają ci dostarczać)

0
  • #5 03 Lis 2018 20:24
    Tofler84
    Poziom 3  

Sprawy mają się tak że internet jest po kablu od osoby trzeciej i nie ma opcji na kłótnie, osoba trzecia ma internet radiowy, kiedyś to jeszcze pingi były dobre ale z czasem nie dość że net rwie to pojawiają się ciągle jego braki, router mam ten http://www.infotronik.pl/product_info.php?products_id=1104,, komputer złożony pod gry więc tu nie ma słabych stron, brakuje mi porostu stabilnego łączą, jest opcja Neostrady ale liczą jak za..... Są jakieś nadajniki ale nie wiem który do czego, nie wiem jak się do tego zabrać

0
  • #6 03 Lis 2018 20:32
    kriso221
    Poziom 11  

Kup sobie własny net.
    Ja mam 20 Mb /s za 70 zł i nie narzekam

0
  • #7 03 Lis 2018 20:33
    Tofler84
    Poziom 3  

Gdyby było gdzie to bym kupił 😂

0
  • #9 03 Lis 2018 20:40
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Masz pojęcie o czym w ogóle piszesz ? Wiesz jak działa u niego domowy internet LTE T-Mobile ? wiesz jak wpłynęła ta oferta na prędkości w sieci LTE gdy uzytkownik jest tylko w zasięgu BTS-a LTE800 T-Mobile?

0
  • #10 03 Lis 2018 20:50
    Tofler84
    Poziom 3  

Myślałem o tmobile i do tego dokupić antenę, ma to sens? Dziś zrobiłem hotspot nju mobile, telefon leżał na parapecie i ping w grze na poziomie 80 niestety przy drugiej grze było to już 999, skoro hotspot z telefonu przy pierwszej grze dał dobre rezultaty to czy przy takim tmobile z antena nie było by lepiej? Pytam z ciekawości

0
  • #11 03 Lis 2018 21:02
    matek451

A skąd ja mam wiedzieć jak działa tam T-Mobile ? Robiłeś jakieś testy? One są podstawą do wyboru operatora. W reklamach i opisach na stronach operatora wszystko działa OK, w realu bywa zupełnie inaczej. Lokalizacja jest dość trudna i tak jak napisałem zasięg tylko na LTE800 T-Mobile. Operator ma na nim tylko 10MHz pasma w MIMO2x2 z DL do 75Mb/s ale to pasmo zasięgowe i bywa przeciążone. Rok oferty T-Mobile bez limitu danych za śmieszną kasę( w abonamencie wliczony B525) zrobiło swoje. Są lokalizacje gdzie ten net leży i kwiczy. Konieczny test T-Mobile u Ciebie, na zewnątrz. Najbliższy BTS LTE800 T-Mobile to Strzebielewo. Inne to Sadłowo i Dolice. Bez testów trudno cokolwiek wyrokować. Dlaczego nie chcesz Neostrady? Zrób test nju na telefonie za oknem, skorzystaj z aplikacji na Android Network Cell Info. Pokaż screena z zakładki DANE i speedtest.

0
  • #12 03 Lis 2018 21:36
    Tofler84
    Poziom 3  

Widzisz przy neostradzie nie ma okresu próbnego a ja się nie będę męczył 2 lata, poza tym gwarancji że będzie lepiej nie ma żadnej, co do tmobile kupię jutro net na kartę i zrobię testy, wolę tmobile bo nie ma limitu a żona katuje YouTube i Netflixa 😂 jutro się postaram ogarnąć bo niestety praca dziś

0
  • #14 03 Lis 2018 22:03
    Tofler84
    Poziom 3  

Z tym Orange to dobra sprawa ale już kiedyś chciałem i jak to ładnie ujęto nie ma technicznej możliwość, jeszcze raz spróbuję może coś się zmieniło, a jak nie dalej będę walczył ;p

0
  • #15 08 Lis 2018 17:07
    Tofler84
    Poziom 3  

Powtórka z rozrywki, byli technicy i dla Orange położenie 100m kabla to inwestycja nie opłacalna, ręce opadają, pozostaje chyba tylko mobilny internet :(

0
  • #16 08 Lis 2018 19:18
    matek451

Jeśli nie ma opcji Neostrady to pozostają testy LTE od operatorów mobilnych.

0
  • #17 08 Lis 2018 19:32
    Tofler84
    Poziom 3  

zakupiłem Tmobile, jeśli chodzi o sygnał to i tak lepiej wychodzi nju mobile, wywaliłem telefon na balkon i mam 4mb/s wysył oraz ściąganie ping 32 wiec obiecująco biorąc pod uwagę że to tylko telefon

Internet na wsi potrzebna pomoc Internet na wsi potrzebna pomoc

będzie coś z tego ?

0
  • #18 08 Lis 2018 19:42
    matek451

Telefon obsługuje LTE? Karta T-mobile ma dostęp do LTE? Póki co jest słabiutki sygnał na 3G z BTS-a Pęzino UMTS900. Orange tez 3G na UMTS900 ale CID niezidentyfikowany, sygnał porównywalny./

0
  • #19 08 Lis 2018 19:53
    Tofler84
    Poziom 3  

telefon to mi 6 wiec chyba nie obsługuje lte800 ale szczerze jak na razie pingi w grze na poziomie 80 i pl 1 % wiec gra się wybornie, załóżmy ze decyduje się na internet mobilny, na czym to teraz odpalić ?

0
  Szukaj w 5mln produktów