Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

clarion rd3-01 Citroen c8 podłączenie AUX

04 Lis 2018 00:27 1431 4
  • Poziom 2  
    Witam, posiadam radio clarion rd3-01 PU-2471D(F) w Citroenie C8. Pod to radio mam podłączoną zmieniarkę.

Wtyczka do zmieniarki wygląda tak:

Poszukałem w internecie i prawdopodobnie bliźniaczym radiem jest np. BLAUPUNKT VDO RD3-1 PU-2471A PINOUT (między innymi Blaupunkt i Clarion to ten sam producent). Znalazłem taką stronę:

https://elektrotanya.com/blaupunkt_vdo_rd3-1_pu-2471a_pinout.pdf/download.html

a na niej taki opis:

Obejrzałem, porównałem i zamówiłem na Aliexpress taką wtyczkę:

Podłączyłem pod radio i ... nie zadziałało. Myślę, że reszta przewodów też jest ważna (sterowanie itp.). Mam pytanie, czy jeśli w kostkę z radia, w miejsce wyjścia dźwięku ze zmieniarki (te trzy piny z lewej) podam dźwięk z aux z telefonu, czy to zadziała?
  • Poziom 35  
    fligo napisał:

(między innymi Blaupunkt i Clarion to ten sam producent)

Chętnie poznam tą informację - bo, że ma te same wtyczki ISO (standard ISO w Car Audio).
    W tym modelu RD3-01 oznacza "grupę radia" a producentem może być Siemens, Blaupunkt i Clarion.

fligo napisał:

Podłączyłem pod radio i ... nie zadziałało. Myślę, że reszta przewodów też jest ważna (sterowanie itp.). Mam pytanie, czy jeśli w kostkę z radia, w miejsce wyjścia dźwięku ze zmieniarki (te trzy piny z lewej) podam dźwięk z aux z telefonu, czy to zadziała?

A jak myślisz po co jest tam komunikacja VAN?

Nie lepiej było poszukać pod środkowe złącze miniISO? Te zielone?
    Na pinie 11 i 12 są odpowiednie sygnały wejściowe.

Tylko pamiętać, że potem trzeba programować by radio używało tego wejścia.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź. Nawet nie pomyślałem o zielonej wtyczce i wejściu telefonicznym.

"Tylko pamiętać, że potem trzeba programować by radio używało tego wejścia." -Programuje się przez złącze diagnostyczne, na komputerze, to radio ma opcję obsługi telefonu?

"Podłączyłem pod radio i ... nie zadziałało. Myślę, że reszta przewodów też jest ważna (sterowanie itp.). Mam pytanie, czy jeśli w kostkę z radia, w miejsce wyjścia dźwięku ze zmieniarki (te trzy piny z lewej) podam dźwięk z aux z telefonu, czy to zadziała?" - czyli się nie da, nie ma co próbować?
  • Poziom 35  
    Komputerem musisz uaktywnić dodatkowe wejście - np. zielone.

Z niebieskiego wejścia zadziała tylko wtedy kiedy wypniesz tylko te 3 przewody ze zmieniarki i podepniesz do AUXa. Jak radio nie widzi zmieniarki - komunikacja VAN - nie włączy tego wejścia.
  • Poziom 2  
    Zrobiłem tak. Trzy przewody które "idą" od audio ze zmieniarki przeciąłem i w to miejsce podłączyłem przewód aux. Wszystko działa. Jedyny minus to, że zmieniarka musi działać, czyli odtwarzać jakąś płytę.