Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Błędy orzy kompilacji gotowego projektu

mlassota 04 Nov 2018 00:51 333 4
    mlassota
    Level 18  
    Szanowni koledzy

Próbuję podłączyć swój grawer laserowy via WiFi
    Program to LaserGRBL a sposób przyłączenia via Wifi jest TU
    Problem na jaki się natknąłem wygląda następująco:

Code: actionscript
    Log in, to see the code

Plik jest gotowcem ze strony lecz nie mogę go skompilować pomimo zainstalowania wszystkich bibliotek (też nie bez problemu ale się udało)

Będę wdzięczny za pomoc - skazanie co robię nie tak (nie znam arduino... i raczej szybko się nie nauczę)
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
    kaczakat
    Level 33  
    Jedyny błąd, który uniemożliwiał kompilację u mnie był w tej linijce: "Serial.write((const unsigned char *) (payload), (lenght)); " i dodanie unsigned rozwiązało problem, choć oczywiście nie wiem jakie były intencje i co to zmieni w działaniu.
    Najprawdopodobniej masz nieprawidłową bibliotekę websocket, złączam swoją.

Wiesz, że trzeba to skompilować i wgrać do płytki ESP?
    mlassota
    Level 18  
    Witam
    Niestety podmiana biblioteki oraz zmiana wskazanej linii nie przyniosły żadnego rezultatu...
    Zapewne jeszcze jakaś biblioteka jest niewłaściwa.
    Czy była by możliwość skompilowania do hex? (płytka jaką posiadam to ESP32S BT [024] - dostępna w sklepiku Elektrody)
    Wgram wtedy skompilowany plik loaderem...

Pozdrawiam
    kaczakat
    Level 33  
    Aha, ale kompilujesz przecież do ESP8266, a nie do ESP32. Bo to są zupełnie inne płytki, z różnych bajek. Szkic i linki nie były do ESP32. Mogę Ci skompilować do ESP8266 np. Node MCU lub Wemos. Ja kompilowałem do NodeMCU V1, teraz zmieniłem na ESP Wemos mini i też jest OK. Może zmień sobie jeszcze płytkę i sprawdź. Wybierz sobie jaką zamierzasz kupić, to wrzucę tu gotowego BiN. No i potem musisz umieć sobie to wgrać spoza środowiska Arduino. Po podmianie bibliotek zmieniłeś tę linijkę i uruchomiłeś ponownie program Arduino IDE?
    ex-or
    Level 27  
    W sytuacji gdy niewiele się kuma jedyną opcją pozwalającą odnieść sukces jest skopiowanie w jak najdrobniejszych szczegółach tego co zrobił autor. I dlatego też proponuję Ci przede wszystkim zainstalować Arduino IDE w wersji 1.6 (w tej chwili masz 1.8.7) i dalej przejść wszystkie kolejne etapy instalując biblioteki i programy w dokładnie tych samych wersjach jak w opisie. Mam na myśli opis z linku który podałeś, ale także, przede wszystkim ten: https://github.com/arkypita/ESP8266-SerialWebSocket