Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fotowoltaika bez podłączenia do sieci energetycznej

04 Lis 2018 01:47 1845 3
  • Poziom 12  
    Czy jest możliwe produkowanie prądu na własne potrzeby z paneli słonecznych ale nie będąc podłączonym do sieci energetycznej ? A ściślej mówiąc w ogóle nie mając podpiętego prądu z zewnątrz ani żadnej umowy z energetyką. Ot taki domek na odludziu.

UWAGA: Nie chodzi mi o stronę techniczną w najmniejszym stopniu, tylko i wyłączanie o stronę PRAWNĄ.

Czy państwo mi dowali jakiś podatek albo mi tego może zakazać ?
  • Poziom 21  
    O ile nie sprzedajesz tego prądu nikomu i zrobisz tak, by nikomu ta instalacja krzywdy/strat materialnych nie wyrządziła, raczej nie ma przeciwskazań prawnych.

Robienie poważnej instalacji fotowoltaicznej, jeśli mamy możliwość podłączenia prądu z sieci, jest raczej ekonomicznie nieopłacalne, ale to już kwestie techniczne, więc wykraczają poza pytanie.
  • Poziom 22  
    OffGrid czyli instalacja wyspowa nie połączona z siecią publiczną.
    Możesz taką instalacje wykonać i nie musisz nikogo pytać, prosić ani nigdzie zgłaszać...
    Dowolność i rozmiar instalacji w tedy masz nieograniczony...
    Z plusów to jesteś niezależny od nikogo, wybuchnie wojna a Ty masz swój prąd.
    Z minusów, musisz żyć co najmniej trzy razy aby Ci się to zwróciło...
  • Poziom 42  
    Leon444 napisał:
    , musisz żyć co najmniej trzy razy aby Ci się to zwróciło...

Nie zwróci się nigdy. Chyba że w czasie tych trzech żyć ktoś w końcu wynajdzie wysokowydajne akumulatory. Oczywiście zakładamy zwrot wobec cen prądu z sieci.