Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beninca - programowanie porady

cywil992 04 Nov 2018 11:55 1200 3
 • #1
  cywil992
  Level 2  
  Witam posiadam bramę marki Beninca z pilotem na 2 przyciski pod jednym zaprogramowane zostało otwieranie jednego ramienia bramy a pod 2'gim otwieranie i zamykanie z funkcją automatycznego zamykania po upływie danego czasu. Pytanie polega na tym czy jest możliwość zaprogramowania tak że np podczas przytrzymania przycisku otwierania lub kliknięcia go podwójnie brama sie nie zamknie automatycznie ? a jeśli kliknę raz to auto zamykanie będzie działać ?
 • #2
  Zbych034
  Level 38  
  Jeżeli przed osiągnięciem położenia całkowitego otwarcia ją zatrzymasz to auto zamykanie powinno być wyłączone.
 • #3
  cywil992
  Level 2  
  A jest możliwość zaprogramowania tak żeby podczas pełnego otwarcia sie nie zamykała ? po użyciu jakiejś kombinacji lub czegoś podobnego ? :)
 • #4
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Nie ma opcji. Jak ustawisz autozamykanie - cały czas będzie autozamykanie i jest tylko odwrotna opcja - jeśli brama jest otwarta i odlicza czas to można przyspieszyć zamykanie pilotem.

  Jest z grubsza tryb podobny tryb do tego czego chcesz - tryb osiedlowy - sterujesz TYLKO otwieraniem, nie masz wpływu na zamykanie (działa tylko w automacie) , każde naciśnięcie pilota przy otwartej bramie przedłuża oczekiwanie na zamknięcie o kolejny czas pauzy.

  Ale , jak napisałem wyżej - nie można pilotem przeskakiwać między różnymi trybami pracy bramy. Jeśli któryś ustawisz - to na stałe.