Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 3 BL 2011 - Sterowanie szybami od strony kierowcy i klapa bagażnika

04 Nov 2018 13:34 1128 9
  • Level 9  
    Witam, szanowni forumowicze mam taki problem odkąd odebrałem auto z konserwacji podwozia. Na początku nie działało oświetlenie wewnętrzne wraz z radiem, otwieraniem drzwi z kluczyka i resetowaniem sie ustawień a powodem był jeden bezpiecznik 15A w komorze silnika . Wszystko wskazywała na to że doprowadzili do rozładowania bezpiecznika albo spowodowali jakieś zwarcie i z tego powodu spalił się ten bezpiecznik.
    Natomiast nadal nie mogę otworzyć bagażnika a mogę go otworzyc tylko naciskajac guzik na klapie niestety on nie reaguje, drugim problemem jest to ze nie moge sterowac szybami pasażera z prawej strony oraz lewego tyłu z panelu kierowcy, kazda szyba pojedynczo po stronie drzwi działa i reaguje na przycisk natomiast jesli chodzi o te dwie szyby nie reaguja wogole z panelu kierowcy. Wiecie panowie co moze być przyczyna takich objawów ? Bardzo prosze o pomoc
  • Level 39  
    Szyby trzeba zaprogramować każdą z osobna przyciskami w każdych drzwiach. Opuszczasz szybę następnie podnosisz na maxa aż zadziała przeciążeniówka i następnie znowu wciskasz przycisk podnoszenia aż do zadziałanie przeciążeniówki. Co do klapy bagażnika to zapewnie można ją otworzyć mechanicznie i wtedy trzeba sprawdzić co jest.
  • Level 9  
    Szyby nie reaguja wogole na przycisk a programowanie dotyczy automatycznego podnoszenia i opuszczania szyb..
  • Level 39  
    luk225 wrote:
    programowanie dotyczy automatycznego podnoszenia i opuszczania szyb..

Tu nie do końca masz rację w maździe dopóki nie zrobisz programowanie nie będą działać szyby z włącznika kierowcy ale skoro piszesz że nawet z guzika w drzwiach nie działają to coś jest nie tak.
  • Level 9  
    Przyciski przy wszystkich drzwiach działają bez zarzutu, natomiast od strony panelu kierowcy nie działa prawa przód i lewy tył. W mojej automatyczne podnoszenie i opuszanie działa tylko po stronie kierowcy a reszta działała przy przytrzymaniu. Natomiast z tymi dwoma tak jak pisałem mam ogromny problem.. myślałem o module komfortu moze cos sie odlaczylem ale nie wiem gdzie on sie znajduje
  • Level 39  
    Zrób to co napisałem wyżej i wtedy daj znać.
  • Level 9  
    Robiłem nawet 2 razy odłączałem ako i dwa razy podchodziłem do próby ...
  • Level 9  
    a więc tak, przemierzyłem instalacje idąca od bagażnika do przodu pojazdu i jest zwarcie , wykluczam sam przycisk bo go wypialem i nadal w instalacji jest zwarcie. Zauważyłem że po wypięciu wtyczek z modułu komfortu zwarcia juz nie było także zamawiam moduł a reszta rezultatów podziele sie pozniej
  • Level 39  
    luk225 wrote:
    a więc tak, przemierzyłem instalacje idąca od bagażnika do przodu pojazdu i jest zwarcie , wykluczam sam przycisk bo go wypialem i nadal w instalacji jest zwarcie. Zauważyłem że po wypięciu wtyczek z modułu komfortu zwarcia juz nie było także zamawiam moduł a reszta rezultatów podziele sie pozniej

A nie pomyślałeś że zwarcie wychodzi poprzez elektronikę w komforcie.
  • Level 9  
    Pomyślałem i wychodzi te zwarcie przez modul dlatego chcę podlozyc moduł komfortu