Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RouterBoard 411u montaż gniazda usb

04 Lis 2018 13:53 243 3
  • Poziom 14  
    Witam chciał bym podłączyć do mojego rb411u gniazdo usb .
    Są płyty które to gniazdo posiadają i takie które go nie posiadają i brakuje kilku elementów.
    Dodałem zdjęcie płyty z gniazdem usb i mojej bez.
    Widzę że przy gnieździe usb brakuje jakiegoś układu 6pin i jakiejś cewki lub rezystorów powyżej gniazda.
    Czy jest jakaś opcja podłączenia złącza usb ?

• PCBway
  • Poziom 13  
    Routery mogą się również różnić wersją oprogramowania układowego, samo zamontowanie ww części może nie przynieść skutku.
  • PCBway
  • Poziom 38  
    D303 to może być Dioda jakieś zabezpieczenie typu ESD Nie wiem czy czasem nie jest to dioda "AOZ8000CIL, L5, AB0F, IC TVS ARRAY LOW-CAP "
    Spoiler:
    Matryca diód zabezpieczających - stosowana do naprawy urządzeń Mikrotik.

Występuje w praktycznie wszystkich płytach Routerboard.

Źródło.
    A L302 to cewka niwelująca zakłócenia sygnałowe. Bez niej łącząc jak leci pewnie będzie działać ale mogą być błędy jakieś przy transferze danych.
  • Poziom 38  
    Reasumując z tego co udało mi się w miarę ustalić gniazdo USB można dolutować ale trzeba uzupełnić wspomnianą cewkę ( albo po prostu zewrzeć nazwijmy to oba kanały jak leci) Zabezpieczenie ESD można sobie darować. Kolejna sprawa to oczywiście samo pionowe gniazdo USB no i zasilanie zewnętrzne 5V. Można zasilić z zasilacza zewnętrznego albo przez przetwornicę DC-DC step down np. MP1584EN.

Cała zabawa miała by sens gdybyś faktycznie miał RB411U ta wersja ma już USB i taka zabawa nie była by konieczna. To że na PCB pisze 411U to tym się nie sugeruj jeśli nie masz gniazda USB to znaczy że masz wersję RB411 która sprzętowo nie wspiera USB a tym samym w oprogramowaniu ta funkcja jest wyłączona zapewne w kernelu. Jedna z opcji to zrobienie kopii licencji i instalacja OPENWRT Z tego co niby piszą zmodyfikowano USB cokolwiek to znaczy ale obstawiam że może aktywowali gniazdo w kernelu. Nie zagłębiałem się aż tak. Sprawdziłem jedynie od strony technicznej przylutowałem USB cewkę i nawet zabezpieczenie ESD podczepiłem zewnętrzne zasilanie 5V no i klops nie wykrywa hosta "ERROR: USB power reset not implemented on this hardware
    " ani nic podpięte do niego. A instalować OpenWrt nie chce mi się. Owszem nie wykluczam że np da się jakoś wgrać oprogramowanie od RB411U albo w jakiś sposób gmerać w kernelu ale aż tak w to nie chcę się zagłębiać.

RouterBoard 411u montaż gniazda usb RouterBoard 411u montaż gniazda usb