Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy to jest wydajny sprzęt? i5-7200u, Radeon 520

Krzychu Golona 04 Lis 2018 18:59 159 12
  • #1 04 Lis 2018 18:59
    Krzychu Golona
    Poziom 3  

Czy ten laptop będzie dobry?

Specyfikacja:
    I5-7200U
    Radeon 520
    8GB DDR4
    1TB hdd

Od razu mówię że w temacie nie chodziło o to że będę grał w nie wiadomo co, tylko gram w csa i dragon souls i chciałbym wiedzieć ile będzie generował fps.

0 12
  • #4 04 Lis 2018 23:01
    Krzychu Golona
    Poziom 3  

PITERRR Niby tak jest napisane ale w sklepie, było napisane na kartce z parametrami że karta posiada pamięci DDR3, nie wiem czy to prawda bo karta w laptopie rodziców ma szybsze pamięci. Raczej powinna mieć te nowe. Jak coś to to jest hp bs027nw.

Coperfield - Ej to znaczy że do szerszego grona odbiorców.

0
  • #6 05 Lis 2018 10:35
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Krzychu Golona napisał:
    Czy ten laptop będzie dobry?

Do gier nie będzie. Patrząc tylko na konfigurację sprzętową, bo jeszcze dochodzi kwestia budowy i ewentualnego przegrzewania się.

Karta graficzna Radeon 520, w jakiej konfiguracji pamięci by nie była, jest po prostu wolna - zintegrowane Intele HD z obecnych generacji są nawet nieco szybsze od niej. W zasadzie nawet nie wiem, jaki jest sens montowania takiej karty w laptopie, skoro karta zintegrowana dokładnie w tym procesorze I5-7200U ma bardzo podobną wydajność:

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Rad...ntel-HD-620-Mobile-Kaby-Lake/m329613vsm153579

W sensie wydajnościowym porównując z jedną z najtańszych kart graficznych w komputerach stacjonarnych, z Geforce GT1030, gdzie ten Geforce nie jest traktowany jako cokolwiek fajnego do gier, to ten Radeon wypada naprawdę blado:

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Radeon-520-vs-Nvidia-GT-1030/m329613vsm283726

Nad dwurdzeniowym procesorem tez nie ma co za bardzo się rozpisywać.

Sprzęt w połączeniu z dyskiem SSD będzie dostatecznie wydajny w biurze - i taką konfiguracją w zastosowania biurowe i multimedialne bym mierzył. O komfortowym pograniu bym nawet nie fantazjował, chociaż w trybie masochistycznym można zjechać wszystkim w dół i niby coś tam się uruchomi i można pograć. Testy karty Radeon 520 są dość łatwe do odnalezienia, więc nie ma co ich tutaj przytaczać.

0
  • #7 05 Lis 2018 22:42
    Krzychu Golona
    Poziom 3  

PITERR Chodziło o pamięć karty graficznej

A ile będzie generował w skyrimie albo w cs na średnich ustawieniach graficznych chociaż?

0
  • #9 05 Lis 2018 23:43
    Krzychu Golona
    Poziom 3  

Ooooooo to cienko mój 8 letni pc ma więcej fps w te gry.

0
  • #10 06 Lis 2018 20:31
    Krzychu Golona
    Poziom 3  

A jest możliwość zamontowania tam lepszej karty bo tak sie składa że mam kilka kart laptopowych jednego geforca gtx 750m, radeona 545v i jeszcze gtx 830mx(czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie)

0
  • #11 06 Lis 2018 20:36
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Skoro nie podałeś modelu laptopa, to raczej nie ma co liczyć na odpowiedź. Ale w większości przypadków laptopy nie nadają się do takiej modyfikacji, karty są wlutowane na stałe.

Jak chcesz prawidłowy sprzęt do gier to jednak pomyśl o stacjonarnym.

0
  • #13 07 Lis 2018 07:24
    Krzychu Golona
    Poziom 3  

Dt1 mam pc 8 letniego w grach chodzi dobrze. Tylko sie pytam o lapka bo za tydzień jade na kurs dodatkowy do pracy a nie mam lapka.

0