Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komunikacja InTouch z sterownikiem GE Fanuc Versa Max

Rafii[H] 04 Nov 2018 19:07 600 2
    Rafii[H]
    Level 14  
    Witam,

mam problem z komunikacją InTouch 10.1 z sterownikiem GE Fanuc Versa Max.
    Problem polega na tym, że jest wizualizacja, mogę wysyłać sygnały z jej poziomu, ale nie mogę wyświetlić żadnych informacji ze sterownika. Komunikacja odbywa się po protokole Modbus programem DAServer-DASMBSerial. Dla przykładu nie wyświetla się wartość zmiennej ciśnienie.
    Poniżej zdjęcia ustawień.

Komunikacja InTouch z sterownikiem GE Fanuc Versa Max Komunikacja InTouch z sterownikiem GE Fanuc Versa Max Komunikacja InTouch z sterownikiem GE Fanuc Versa Max Komunikacja InTouch z sterownikiem GE Fanuc Versa Max Komunikacja InTouch z sterownikiem GE Fanuc Versa Max Komunikacja InTouch z sterownikiem GE Fanuc Versa Max Komunikacja InTouch z sterownikiem GE Fanuc Versa Max Komunikacja InTouch z sterownikiem GE Fanuc Versa Max
    adi19887
    Level 11  
    Możesz opisac bardziej szczegółowo ? Czy w ogóle odpytujesz sterownik w tej konfiguracji ? Serwer danych jest na tej samej maszynie co wizualizacja ? Jak wygląda komunikacja ze sterownikiem w sensie fizycznym ( połączenie rs ) ogólnie więcej informacji.
    lukaszd82
    Level 30  
    A dlaczego nie skorzystasz z natywnego protokołu GE-Fanus SNP po RS233 lub SNPX dla TCP/IP?
    Wtedy masz na tacy podane wszystkie zmienne PLC razem z markerami, zmiennymi tymczasowymi oraz zmiennymi systemowymi.
    Poza tym w Device Item trzeba dodać zmienne jakie chcesz wymieniać z PLC.
    Name - nazwa zmiennej w SCADA (taka jaką chcesz nadać), Reference - adres w sterowniku.
    Wszystko jest bardzo ładnie opisane w pliku help.
    Teraz nie mam dostępu do softu bo jestem w domu ale jakby co pisz jutro to zajrzę jak ja to konfigurowałem 10lat temu...

Na szybko znalazłem PDF do takiej właśnie komunikacji.

Jak dobrze pamiętam to w DAServer pod prawym przyciskiem na odpowiednim urządzeniu jest dostępne diagnostics i można zobaczyć co inTouch wymienia z PLC i zmienne są widoczne. Była nawet jakaś możliwość forsowania ale już nie pamiętam co i jak...

W opisie DASMBSerial jest też info jak z poziomu excell odczytać dane z PLC za pomocą tego programu komunikacyjnego oraz jak z poziomu excell zapisać dane do plc.

Ogólnie musisz zapoznać się z tymi dokumentami na początek.