Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VERIS Derby 100

31 Sie 2005 11:02 1619 7
  • Poziom 2  
    Witam. Mój problem z tym telefonem polega na tym, że jest on cały czas "włączony" - niezależnie od położenia słuchawki i wciskania przycisku "speaker" słuchać głośny sygnał. Po odłączeniu od linii cały czas pracuje timer. Nie jestem co prawda elektronikiem ale mam podstawową wiedzę z tej dziedziny i trochę praktyki i myślę, że z pomocą kolegów mógłbym go naprawić. B. proszę o poradę.
  • Poziom 16  
    Witam.
    Nie jestem pewny ale sprawdź tranzystory A42 (MPSA 42) i A92 (MPSA 92).
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Witam!
    Jesteś pewny!
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Pomocny dla użytkowników
    Na 100% MPSA92!!!

I to będzie w/g moich notatek Q4 (przebicie E-C). Mam także zanotwane, że w niektórych egzemplarzach tego telefonu występował inny tranzystor w tym miejscu a mianowicie 2N6520. Uszkodzeń może być więcej, ale o tym później jak sprawdzisz w/w tranzystor i efekt po jego wymianie.
  • Poziom 2  
    Dzięki, będę próbował. Dam znać co z tego wynikło.
  • Poziom 33  
    kolega zybex ma racje lezy mpsa92 na bank to tranzystor ktory jest w kluczu z mpsa42 wymien mpsa92 i bedzie dzialal jesli jeszcze padl mikrofon a co sie zdaza wymien 8050 lub 8550 on odpowiada za detekcje w linie moze z jego winy tez niewybierac w tonach......

pozdrawiam

oscar2000
  • Poziom 18  
    Wymień też diode na 15V. Możesz wstawić na 12V
  • Pomocny dla użytkowników
    Niech najpierw "elwojt" coś konkretnie odpowie, bo tak to możnaby wymieniać po kolei wszystkie elementy elektroniczne w aparacie (poza obudową) jako winne temu uszkodzeniu! Poczekajmy spokojnie na pierwsze efekty!