Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet Silver komunikacja OpenTherm

piloo1 04 Lis 2018 21:43 246 5
  • #1 04 Lis 2018 21:43
    piloo1
    Poziom 12  

Kocioł jak w temacie. Pytanie: Czy ktoś próbował zamiast dedykowanego regulatora Easy Remote podłączyć inny, także realizujący protokół OpenTherm+ ? Easy Remote ma tylko regulację typu P, natomiast CR11011 ma pełne PID, podobnie jak czeski PT52. Termet twierdzi, że tylko Easy Remote, ale przecież jest to ten sam protokół, chociaż są różnice pomiędzy konkretnymi rozwiązaniami.

0 5
  • Pomocny post
    #2 04 Lis 2018 22:33
    pitrel
    Poziom 11  

Ja mam Termet Silver 1F 20KW ze sterownikiem CR11011 i czujnikiem pogodowym i działa to bez problemów. Kocioł działa od 12 października 2017, grzeje podłogówkę 150m2 i wodę użytkową dla 4 osób i wszystko działa jak należy. Od uruchomienia do dziś zużył 1080m3 gazu i ogólnie jestem zadowolony z tego zestawu.

0
  • #3 13 Lis 2018 12:34
    jed1m4ster
    Poziom 2  

Cześć! Czy w tym sterowniku CR11011 możesz podejrzeć parametry pracy kotła (np. moc palnika, temperatura powrotu)? Czy można też z niego ustawić np. temperaturę CWU? Pozdrawiam

0
  • #4 13 Lis 2018 15:40
    pitrel
    Poziom 11  

jed1m4ster napisał:
    Cześć! Czy w tym sterowniku CR11011 możesz podejrzeć parametry pracy kotła (np. moc palnika, temperatura powrotu)? Czy można też z niego ustawić np. temperaturę CWU? Pozdrawiam

Witam
    Na pewno można podejrzeć moc palnika,temperaturę zasilania, temperaturę wewnętrzną i zewnętrzną oraz temperaturę wody w zasobniku. Nie pokazuje ciśnienia, ale na wyświetlaczu kotła też pokazuje same zera, bo kocioł ma wskaźnik ciśnienia analogowy.
    Można sterować temperaturą CWU i ustawiać krzywą grzewczą, maks temp.zasilania, kompensację pokojową, sterować czasem grzania CWU.
    Temperatura powrotu wyświetla mi trzy kreski, czyli tak jakby nie widział tego parametru, sprawdzę jeszcze przy włączonym palniku i jak włączę CO, bo na razie mam tylko w trybie CWU, a nie pamiętam czy wcześniej pokazywało.

1
  • #5 15 Lis 2018 18:36
    jed1m4ster
    Poziom 2  

Podłączyłem się do kotła adapterem wykonanym zgodnie ze schematem ze strony http://ihormelnyk.com/opentherm_adapter..
    Działa odczyt temperatury wody CO i CWU, mocy palnika oraz załączanie funkcji grzania CO i CWU.
    Nie udaje mi się natomiast ustawić temperatury wody CO (ale skoro działa z oryginalnego sterownika to tutaj też powinno się dać).

0
  • #6 19 Lis 2018 00:48
    rx86
    Poziom 2  

pitrel napisał:
    Ja mam Termet Silver 1F 20KW ze sterownikiem CR11011 i czujnikiem pogodowym i działa to bez problemów. Kocioł działa od 12 października 2017, grzeje podłogówkę 150m2 i wodę użytkową dla 4 osób i wszystko działa jak należy. Od uruchomienia do dziś zużył 1080m3 gazu i ogólnie jestem zadowolony z tego zestawu.

Witam. To ja jeszcze raz zapytam i się upewnię zanim pomyśle o zmianie st292 ze zwykłym sterowaniem on off. Cr11011 współpracując z Silverem potrafi stale podtrzymywać temperature wody w CO czytając sensory pogodówki i pokojowy ? czy po osiągnięciu wyłącza się i stygnie do nastawionego marginesu temperatury w pomieszczeniu ?

0