Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Megane 2008 skrzynia automatyczna DP0 strzelanie

Krzys37 05 Nov 2018 15:09 1446 2
 • #1
  Krzys37
  Level 9  
  Witam
  Poproszę o pomoc w temacie skrzyni DPO 050 auto Renault Megane II 2008 1,6
  W skrzyni po przejechaniu około 2-3km następuję coś jakby strzał (czasami bez tego) i zapala się komunikat SPRAWDŻ SKRZYNIĘ. Przechodzi w tryb awaryjny. Po zgaszeniu auta błąd się kasuję i jedzie dalej dobrze, czasami się powtarza jeszcze raz to samo. Dzieje się to tylko kiedy auto jest zimne. Kiedy najpierw postoje z 10min i pogrzeje samochód nie dzieje się nic. Skrzynia ma możliwość jeszcze zmiany biegów za pomocą M + -. Raz jechałem w ten sposób i nic nie szarpnęło, ale na 3 biegu pojawił się komunikat SPRAWDZ SKRZYNIĘ. Zgaszenie auta, dalej ok.
  Po sprawdzeniu clipem odczytano błąd DF226 CIŚNIENIE WEWNĘTRZNE AUTOMAT. SKRZYNI Żadnych innych błędów w pamięci. Tyle z objawów.
  Zrobiłem: wyczyściłem i na wazelinowałem złącze sterownika asb pod zderzakiem oraz złącze asb pod filtrem powietrza - brak poprawy.
  Oddałem do serwisu Hukałowicz koło Gdańska - ich diagnoza po opisaniu objawów bez podpinania komputera do wymiany zawory i olej, Zrobili, zapłaciłem 1200zł, żadnej poprawy. Pytanie czy zrobili to co mieli.
  Pytanie co robić z tym dalej. Ktoś może miał coś podobnego?
  Pozdrawiam
 • #2
  genek1000
  Level 35  
  Krzys37 wrote:
  ich diagnoza po opisaniu objawów bez podpinania komputera do wymiany zawory i olej, Zrobili, zapłaciłem 1200zł, żadnej poprawy. Pytanie czy zrobili to co mieli.
  Pytanie co robić z tym dalej.

  Że tak powiem - zawieźć auto tym którzy zdiagnozowali niech kończą naprawę :|
 • #3
  Krzys37
  Level 9  
  Witam
  Odstawiłem auto do innego serwisu. po diagnozie komputerowej - do wymiany elektrozawory. Wymieniono elektrozawory, olej metodą dynamiczną, i na moją prośbę jeszcze czujnik ciśnienia. Nic to nie zmieniło, nawet gorzej. Ponowna diagnoza - uszkodzony sterownik asb. Po naprawie sterownika jest już około tygodnia ok. Kwota za wszystko 2500 zł. Może się komuś przyda ta informacja.
  Pozdrawiam