Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Megane 2008 skrzynia automatyczna DP0 strzelanie

Krzys37 05 Nov 2018 15:09 1446 2
    Krzys37
    Level 9  
    Witam
    Poproszę o pomoc w temacie skrzyni DPO 050 auto Renault Megane II 2008 1,6
    W skrzyni po przejechaniu około 2-3km następuję coś jakby strzał (czasami bez tego) i zapala się komunikat SPRAWDŻ SKRZYNIĘ. Przechodzi w tryb awaryjny. Po zgaszeniu auta błąd się kasuję i jedzie dalej dobrze, czasami się powtarza jeszcze raz to samo. Dzieje się to tylko kiedy auto jest zimne. Kiedy najpierw postoje z 10min i pogrzeje samochód nie dzieje się nic. Skrzynia ma możliwość jeszcze zmiany biegów za pomocą M + -. Raz jechałem w ten sposób i nic nie szarpnęło, ale na 3 biegu pojawił się komunikat SPRAWDZ SKRZYNIĘ. Zgaszenie auta, dalej ok.
    Po sprawdzeniu clipem odczytano błąd DF226 CIŚNIENIE WEWNĘTRZNE AUTOMAT. SKRZYNI Żadnych innych błędów w pamięci. Tyle z objawów.
    Zrobiłem: wyczyściłem i na wazelinowałem złącze sterownika asb pod zderzakiem oraz złącze asb pod filtrem powietrza - brak poprawy.
    Oddałem do serwisu Hukałowicz koło Gdańska - ich diagnoza po opisaniu objawów bez podpinania komputera do wymiany zawory i olej, Zrobili, zapłaciłem 1200zł, żadnej poprawy. Pytanie czy zrobili to co mieli.
    Pytanie co robić z tym dalej. Ktoś może miał coś podobnego?
    Pozdrawiam
    genek1000
    Level 35  
    Krzys37 wrote:
    ich diagnoza po opisaniu objawów bez podpinania komputera do wymiany zawory i olej, Zrobili, zapłaciłem 1200zł, żadnej poprawy. Pytanie czy zrobili to co mieli.
    Pytanie co robić z tym dalej.

Że tak powiem - zawieźć auto tym którzy zdiagnozowali niech kończą naprawę :|
    Krzys37
    Level 9  
    Witam
    Odstawiłem auto do innego serwisu. po diagnozie komputerowej - do wymiany elektrozawory. Wymieniono elektrozawory, olej metodą dynamiczną, i na moją prośbę jeszcze czujnik ciśnienia. Nic to nie zmieniło, nawet gorzej. Ponowna diagnoza - uszkodzony sterownik asb. Po naprawie sterownika jest już około tygodnia ok. Kwota za wszystko 2500 zł. Może się komuś przyda ta informacja.
    Pozdrawiam