Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny dźwięk podczas pracy klimatyzacji

05 Lis 2018 16:18 282 4
  • Poziom 8  
    Witam,
    zacznę może od początku. Problem dotyczy klimy vectry c 2007r. Na wiosnę tego roku okazało się że układ jest pusty. Magik ok klimy stwierdził że to chłodnica, wymienił nabił razem z ultrafioletem i swierdził że jest ok. Jednak po 6 miesiącach klima zaczęła dziwnie buczeć, gdy wyłączyłem ac problem znikał, pojechałem znowu do tego magika, stwierdził że ucieka z jednego z zaworków do podłączania węży nabił i jak zwykle słono skasował. Gadał że wszędzie jest sucho, ale że może jeszcze uciekać z parownika bo gdy auto postoi to na początku gdy klima odpali czuć taki słodkawy zapach, niby gazu. Gadał o rozbieraniu deski 800zl plus część, podziekowałem mu, dla mnie to partacz, robi na czuja, kasuje słono, oddaje auto i gada co jeszcze może byc... Klimę miałem nabitą i wymieniony ten zaworek miesiąc temu, narazie działa, chłodzi, jednak czasami wydaje mi się że z nawiewów wydobywa się taki dziwny piszczący dźwięk, trochę popiszczy i przestaje i zaraz znowu. Myślałem że to wentylator wnętrza się zaciera, jednak gdy tylko zapiszczy i wyłącze kompresor klimy momentalnie ten dzwięk ustaje. Jaka może być tego przyczyna, miał ktoś coś takiego?
  • Poziom 19  
    Jeżeli dźwięk przypomina syczenie , to oznacza końcówkę gazu, klima dalej nieszczelna i gaz schodzi, najczęściej w oplach pada uszczelnienie kompresora, popatrz pod auto na kompresor od klimy czy na łączeniu jest zielono.
  • Poziom 19  
    Czy dźwięk od razu się wycisza po wyłączeniu klimy czy z opóźnieniem?