Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pioneer DEH-1600UB diagnoza wyjścia RCA do Subwoofera

Scaby 05 Lis 2018 19:10 162 3
  • #1 05 Lis 2018 19:10
    Scaby
    Poziom 7  

Witam, chcąc sprawdzić wyjście RCA z radia do subwoofera postanowiłem włączyć wszystko w ustawieniach i podłączyć multimetr. Podczas odtwarzania utworu miernik pokazywał zerowe wartości (zakres napięcie stałe, zmienne). Z ciekawostek gdy radio jest wyłączone pojawia się przejście między sygnałem a GND danego wyjścia. Podczas włączenia radia w tryb ustawień głównych przejście nadal jest, jednak gdy włączę radio normalnie przejście zanika. Czytałem wielokrotnie instrukcję i wydaję się że wszystko w ustawieniach jest załączone. Mam do Was pytanie, czy działają te wyjścia bo już nie wiem. Chciałbym rozwinąć trochę swoje car audio dlatego proszę o poradę.

0 3
  • Pomocny post
    #2 06 Lis 2018 12:38
    vidget
    Poziom 15  

A nie można po prostu podłączyć na chwilę do wzmacniacza lub innego źródła dźwięku (ja bynajmniej tak robiłem nawet w warunkach domowych przez chinch) i przetestować czy gra czy nie i jak nie gra to wtedy przewalać ustawienia w radiu zakładając że cała instalacja jest poprawnie zamontowana?

0
  • #3 06 Lis 2018 17:44
    Scaby
    Poziom 7  

Czasem nie warto szukać problemu tam, gdzie go nie ma :D Dzięki za pomoc.

0
  • #4 06 Lis 2018 17:49
    Scaby
    Poziom 7  

Czasem nie warto szukać problemu tam, gdzie go nie ma :D Dzięki za pomoc.

Dodano po 5 [minuty]:

Z lenistwa nie chciało mi się kombinować kabli i wolałem zmierzyć miernikiem. Wystarczyło po prostu podłączyć :D

0