Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję instrukcji obsługi lub tabeli częstotliwości M-VOX-mv500-2

05 Lis 2018 22:50 462 3
 • Poziom 7  
  Witam potrzebuje zaprogramować częstotliwości pmrki M-VOX model mw500-2 w Baofeng UV5R jednak nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji ani tabeli częstotliwość. Z tego co wyczytałem pod baterią radyjko pracuje w 400-470Mhz. Mam 2 radia do kompletu ale potrzebuje połączyć je z trzecim. Podstawy programowania w baofeng znam brakuje mi tylko częstotliwości. Czy ktoś może mi pomóc? Pozdrawiam!
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 7  
  Powiem wiecej pmrki na pewno bo pod baterią jest zapisane dodatkowo działa tylko 1 kanał pozostałe wydają pisk z tąd sądze iż są zablokowane. Ale gdy wprowadzam warość kanału pierwszego baofeng jest głuchy nic nie odbiera ani nie nadaje. Myślałem że może jest jeszcze dodatkowo zastosowany CTCSS ale nie ma nawet szumu ani trzasku w baofengu więc nie wiem. Kolega podsunoł mi że w instrukcjach radia mogą być podane te informacje niestety radia otrzymałem w kartonie firmy w której pracuje nic wiěcej a potrzebuje pracy na 3 ppsterunkach i sądziłem że baofeng się nada.
 • Poziom 20  
  Cześć. To nie jest radio PMR tylko profesjonalny radiotelefon programowany z komputera.
  Zakres jego częstotliwości (teoretycznie) pozwala na pracę w paśmie 446 MHz, ale tak naprawdę nie wiadomo co zostało zaprogramowane w tym radiu, być może faktycznie któryś z kanałów PMR jest ustawiony pod 1 ale nie musi to być kanał nr 1 PMR. Moja rada jest taka: " przeleć" na Baofengu pozostałe kanały , jeśli ta operacja nie przyniesie efektu to pozostaje Ci pożyczyć miernik częstotliwości i sprawdzić gdzie radiotelefony nadają, albo zwyczajnie zapytaj się poprzedniego właściciela...