Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WAB20264PL/16 - Błąd E16

06 Lis 2018 08:15 6063 6
  • Poziom 9  
    Witam,
    pralka jak w temacie. Po przekręceniu pokrętła błąd E16. F16 to błąd blokady - podmieniałem i brak efektu, grzałkę mierzyłem i jest ok. Wie ktoś jak sobie z tym poradzić?
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Czy błąd pojawia się po naciśnięciu startu?
  • Poziom 9  
    Błąd pojawia się zaraz po przekręceniu wybieraka programów. Próbowałem resetów, z godzina 6 i redukcja wirowania i ze startem i 15 pozycjami w lewo, ale nie działają...
    Edit:
    Triaka sterującego blokada naturalnie sprawdziłem, był ok., ale ze miałem taki sam to podmieniłem. Wydaje mi się, że to kwestia kasowania błędu tylko nie wiem, który sposób w tym modelu jest właściwy?
  • Poziom 9  
    Kasowanie błędów: Wyłącz pralkę, włącz na godzinę 18, przytrzymaj przycisk wirowanie (jak nie będzie wirowanie to przycisk < ), przełącz wybierak na godzinę 9 puść przycisk wirowania

Tak jak na filmie tu https://youtu.be/lmSyb6bvTIs

Sprawdz jeszcze grzałkę
  • Poziom 9  
    Kasowanie w tym modelu robi się jeszcze inaczej... Ale wiem jak ;)
    1. wybierak na pozycje OFF;
    2. wcisnąć i trzymać "eco perfect" i "woda plus" (dwa pierwsze przyciski na lewo od wybieraka);
    3. przekręcić wybierak na pozycje 15;
    4. poczekać na skasowanie błędu;

Może komuś jeszcze się przyda.

Co ciekawe pralka jest wyjątkowa, tzn ma "pomylone" przyciski. Aby ją uruchomić nie wciska się "start" ale "woda plus". Klientka twierdzi że tak było - mi trudno w to uwierzyć. Ale poza tym mankamentem praleczka śmiga. Nie zamykam tematu, może ktoś się wypowie o tych pomylonych przyciskach.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Posiadam pralkę Bosch clasixx 6 i występuje błąd E16. Proszę o pomoc gdyż z moich obserwacji wynika, że to chyba coś z płytą główną. Blokadę zamka wymieniłem, grzałka jest nowa. Więc to na pewno nie to. Po włączeniu pralka normalni rusza i zaczyna pranie do momentu w którym załącza się grzałka wszystko jest ok. Po chwili od załączeniu grzałki wyskakuje błąd E16 i po ponownym naciśnięciu start pralka rusza i za kilka sekund czasem minut błąd wraca. Blokada trzyma więc już nie wiem sam. Programy bez grzania wody ciągnie do końca bez problemu. Help
  • Poziom 2  
    Ponieważ nikt nie raczył pomóc. Odpowiem sobie sam. Winne były zimne luty na płycie zasilającej.