Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 2013 1.6 tdi 66kW - wysoki poziom płynu chłodniczego

06 Lis 2018 16:48 444 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Na forum jestem nowy, na autach nie znam się prawie wcale.
    Dzisiaj podczas jazdy usłyszałem dziwny dźwięk spod maski. Zatrzymałem się na parkingu i podniosłem maskę, poziom płynu chłodniczego był grubo powyżej Maxa, mokre od chyba oleju są też rury pod pokrywą silnika jak na zdjęciu.
    W sumie przejechałem nieco ponad 5 kilometrów, a silnik był bardzo gorący. Wentylator chłodnicy się kręcił i z któregoś miejsca w okolicach silnika wydobywa się pisk. Średnio jestem w stanie opisać coś więcej lub bardziej fachowo..
    Ktoś ma pomysł, co to może być?
    Skoda Fabia 2013 1.6 tdi 66kW - wysoki poziom płynu chłodniczego
  • Poziom 34  
    Może padła pompa wody .
  • Poziom 2  
    Wymieniana była w kwietniu, korek zbiorniczka też przy okazji..
    Wcześniej podczas jazdy przy puszczaniu sprzęgła strasznie piszczalo jakby hamulce były zblokowane ale po paru minutach minęło.
  • Poziom 35  
    Kolego piszczenie spod maski, to zbyt ogólne określenie, bo może piszczeć łożysko w alternatorze, szczotki lub któraś z rolek w rozrządzie, bądź pasek osprzętu. Piszczeć może też łożysko wyciskowe sprzęgła. Na odległość trudno udzielić jednoznacznej diagnozy, trzeba to osłuchać.
    Nic nie mówisz o wskaźniku temperatury tj. czy wskazywał "gotowanie" się płynu, a wyższy poziom płynu mógł wynikać z różnicy temperatury (zimny - gorący). Dodaję, że korek w zbiorniczku winien być właściwie dokręcony.
    Miałeś podejrzenie o blokowaniu się kół a przecież podczas postoju mogłeś dłonią sprawdzić każde z nich tj. czy były gorące.