Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] [Huawei P9 - EVA-L19] Klawiatura Swiftkey oraz Quik zainstalowały się same.

VeritasEtLux 06 Lis 2018 21:42 66 3
  • #1 06 Lis 2018 21:42
    VeritasEtLux
    Poziom 3  

Witajcie,

Pytanie jak w temacie, czy jest możliwość, że aplikacje "Klawiatura Swiftkey" i "Quik" instalują się bez mojej wiedzy? Bo taka sytuacja wystąpiła u mnie. Jest minimalna możliwość, że zrobiło to moje dziecko jeżeli dorwało gdzieś telefon, ale mając ledwo ponad 1 rok życia nie spodziewałbym się tego.

Telefon resetowałem do ustawień fabrycznych kilka dni wcześniej. Mam złe przeczucia, więc wolę zapytać Was, gdyż nie znalazłem nigdzie indziej odpowiedzi.

Quik natychmiast odinstalowałem (nigdy nie miałem GoPro ani nie zamierzałem), natomiast Swiftkey jako aplikacja systemowa nie może zostać odinstalowana, więc ją jedynie wyłączyłem i zatrzymałem. Nie przypominam sobie też, by była o nich wzmianka w automatycznym pobieraniu z Google Play, ale i tak raczej tego nie sprawdzam.

Dziękuję z góry,

EDIT: Dostałem wiadomość, że Quik był błędnie instalowany na wielu telefonach przez Google (sic!), pozostaje więc pytanie o Swiftkey.

0 3
  • #2 07 Lis 2018 16:29
    kongomaj
    Poziom 8  

Swiftkey nie było zaraz po resecie? W końcu aplikacja systemowa, więc pewnie zainstalowana razem z systemem.

0
  • #3 09 Lis 2018 11:04
    VeritasEtLux
    Poziom 3  

Tak jest zainstalowały się jakieś 3-4 dni po resecie. W międzyczasie odpowiedział mi serwis Googla, iż jest to możliwe, więc cóż... Chyba zamykam temat i pozdrawiam.

0
  • #4 09 Lis 2018 11:04
    VeritasEtLux
    Poziom 3  

Tak jest zainstalowały się jakieś 3-4 dni po resecie. W międzyczasie odpowiedział mi serwis Googla, iż jest to możliwe, więc cóż... Chyba zamykam temat i pozdrawiam.

Dodano po 31 [sekundy]:

Odpowiedź z Google Play

0
  Szukaj w 5mln produktów