Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć ten mikrofon pojemnościowy do komputera?

06 Lis 2018 22:38 282 8
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam problem z podłączeniem mikrofonu Sinn 7 DasMic.5 Tube do komputera. Problem polega na tym, że zakupiłem sam mikrofon bez żadnego okablowania czy zasilacza. Jestem zupełnie zielony w temacie mikrofonów (ten chcę używać do komunikacji przez skype/discord itp, bo właśnie zrezygnowałem ze słuchawek, a chciałbym mieć lepszą jakość mikrofonu) i nie wiem co muszę kupić.

Znalazłem opis producenta: (nie mogę dodawać linków, spróbuję zedytować post i za chwile dodać)
    Mikrofon ma 7 pinów na gnieździe XLS, który musi iść na zailacz phantom i problem w tym, że nie widzę żadnych takich z 7 pinami (wszystkie mają 3 piny). I co dalej po zasilaczu? (jak podłączyć do komputera)

Zdjęcie gniazda na mikrofonie: Jak podłączyć ten mikrofon pojemnościowy do komputera?
  • Poziom 37  
    Sinn7 DasMic.5 Tube
    Nowy, wysokiej jakości mikrofon pojemnościowy z charakterystyką kardioidalną. Mikrofon ten jest odpowiedni dla nagrywania instrumentów oraz wokali. Specjalna konstrukcja posiadająca lampę elektronową daje naturalny oraz ciepły dźwięk. Dzięki temu mikrofon jest idealny dla każdego studia, niezależnie od typu nagrywanej muzyki.

Cechy

profesjonalny mikrofon pojemnościowy z charakterystyką kardioidalną
    wysokiej jakości kardioidalna kapsuła
    wysoka czułość
    zbalansowana reprodukcja dźwięku
    naturalna charakterystyka dźwięku
    wytrzymała konstrukcja
    bardzo niskie zakłócenia w dźwięku

pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
    czułość: -35 dB +/-2 dB
    wyjście: 200 Ohm +/- 30% (przy 1 kHz)
    impedancja: 1000 Ohm
    poziom szumów: 15 dB A (IEC 268-5)
    S/N Ratio: 79 dB
    maksymalny poziom SPL: 128 dB
    zasilanie phantomowe: 48 V
    wymiary: 55 x 201 mm
    waga: 655 g
    zawiera: interfejs zasilania phantomowe 48V, noise filter, przewód XLR 8m, kufer

To dane tego mikrofonu - do komputera to chyba przerost formy nad treścią. Ostatnie zdanie opisu chyba wyjaśnia wszystko - bez tych elementów a szczególnie kabla z odpowiednim złączem trudno będzie go uruchomić. Nawet jak znajdzie się takie złącze - dedykowane dla tego mikrofonu to potrzebna będzie jeszcze rozpiska pinów. Być może koledzy którzy się specjalizują w technice studyjnej będą mogli coś podpowiedzieć przede wszystkim gdzie szukać takiego złącza, bo to podstawa dalszych działań.
  • Poziom 27  
    Ten mikrofon wymaga zasilacza do lampowego układu, a nie fantoma. Bez zasilacza możesz go jedynie oglądać.
  • Poziom 2  
    Ciężka sprawa, bo firma Sinn7 już nie istnieje, kontaktowałem się z firmą do której przekierowuje witryna sinn7.com . Znalazłem też zasilacz do tego mikrofonu: https://www.thomann.de/gb/mxl_v69m.htm - ma taką samą wtyczkę i wejście 7pin, wyjście 3pin tak jak tutaj na instrukcji. Jest jakaś szansa, że ten zasilacz będzie odpowiedni?
  • Moderator Akustyka
    Mam spore wątpliwości żeby ktoś był w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie.
    Nie spotkałem się ze standaryzacją mikrofonów lampowych. Mogą mieć różne lampy, wymagające różnego zasilania, nie ma standardu co do pinoutu. Z wierzchu może wyglądać na to samo.
  • Poziom 37  
    Teoretycznie zestaw z postu nr 6 może pasować skoro firma kontynuuje opracowania poprzedniej, wygląda na typowe zasilanie phantom, ale tylko fachowcy z tej firmy mogą udzielić konkretnej odpowiedzi ( fachowcy a nie handlowiec ) czy będzie to współpracowało.
  • Poziom 27  
    zworys napisał:
    Teoretycznie zestaw z postu nr 6 może pasować skoro firma kontynuuje opracowania poprzedniej, wygląda na typowe zasilanie phantom, ale tylko fachowcy z tej firmy mogą udzielić konkretnej odpowiedzi ( fachowcy a nie handlowiec ) czy będzie to współpracowało.

Jasne. Ten mikrofon nie ma nic wspólnego z "typowym zasilaniem phantom", a wtyki tego typu są powszechnie stosowane do mikrofonów lampowych. Natomiast nawet układ pinów nie musi się zgadzać, a mamy jeszcze zasilanie anodowe i różne napięcia żarzenia oraz różne rodzaje wyjść z mikrofonu. MXL nie kontynuuje opracowań, bo istnieje dłużej niż marka Sinn, która była marką chyba jakiegoś niemieckiego sklepu. Jedyna nadzieja w tym, że ten Sinn to był właśnie jakiś MXL, ale żeby to sprawdzić osobiście wolałbym obejrzeć oryginalny zasilacz a nie sam mikrofon.