Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV do Cyfrowego Polsatu? 55 cali czy może 65?

07 Lis 2018 11:41 1080 31
  • Poziom 11  
    Witajcie,

jeszcze nie pytam o model TV, bo na razie zastanawiam się nad wielkością.
    Do tej pory miałem 37 cali (przejściowo) i chciałem kupić coś większego, z tej racji, że mam 4,5 m odległości.
    Byłem nastawiony na 55 cali, ale jak oswoiłem się podczas prezentacji w sklepie modelu z 65 cali, to już patrzę na 55 z lekkim niesmakiem.
    Blokuje mnie w zasadzie tylko jakość obrazu i trochę cena. Nie chcę wydawać więcej niż 3.000zł, a przede wszystkim będzie grał Cyfrowy Polsat.
    Więc czy jest sens kupowania większego TV?

Dodam, że często też oglądam filmy z pendrive w HD, czasami FHD.

Jaka lepsza wielkość do tego sygnału, tej ceny i odległości?
  • sprzedawca - konsultant
    To nie masz się nad czym zastanawiać.
    Powinieneś brać 65".
    Z bardzo dobrych masz TCLa 65P60 za 3499 zł
    Z pakietem.
    W klasie niższej za 2299 zł 65" - Skymaster 65UA2500 na matrycy Samsunga z procesorem Samsunga.

Z modeli 55" masz duży wybór:
    TCL 55DC 76 za 3199 zł
    Philips 55PUS7303 za 2799 zł
    Toshiba 55U78 za 2799 zł
    Hitachi 55HZT66 za 2499 zł ( 100Hz)
    TCL 55C70 za 2599 zł
    Thomson 55UC64 za 2299 zł
    TCL 55P60 za 2299 zł
    Philips 55PUS6262 za 2099 zł
    TCL 55Slim S7906 ( szkło 100Hz) za 1999 zł
  • Poziom 11  
    Dziękuję za odpowiedź.

Chciałbym jednak wiedzieć dlaczego mam się jednak decydować na 65 cali? Jakość obrazu z Cyfrowego Polsatu nie będzie zła?

Co to za model ten: TCLa 65P60 ? Nigdzie nie ma na ceneo, żadnych recenzji, testów. Nie wiem o jakim pakiecie mówisz..
    Możesz mi coś podrzucić?
  • Pomocny post
    sprzedawca - konsultant
    To TCL 65P6046 .
    Jest dostępny.
    Testy też są.
    Pakiet - kalibracja, wtyczki, pilot, ANdroid 8,0 - nowa wersja, dostawa.

Dlaczego ?
    Bo odlegołść bardzo duża - sprawdź proszę tabele.
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Przy 4,5m naturalnie należy iść w 65 cali. Oglądanie będzie po prostu przyjemniejsze.
    Inna sprawa, że ty nie masz budżetu na dobry tv 65 calowy.

Najtańszy sensowny tv 65 cali to wg mnie Samsung 65NU71xx.
    Ma upłynniacz obrazu, matryce VA 60Hz.
  • Poziom 11  
    Ludwik XVI napisał:
    Przy 4,5m naturalnie należy iść w 65 cali. Oglądanie będzie po prostu przyjemniejsze.
    Inna sprawa, że ty nie masz budżetu na dobry tv 65 calowy.

Najtańszy sensowny tv 65 cali to wg mnie Samsung 65NU71xx.
    Ma upłynniacz obrazu, matryce VA 60Hz.

Samsung UE65NU7172
    czy
    Samsung UE65NU7102.
    Bo Ten drugi kosztuje od 4200. Pierwszy natomiast 3.500, ale jeden sklep ma go za 3000zł. Czyżby okazja cenowa i go brać?

Jeśli rzeczywiście warto dołożyć, to budżet mogę zwiększyć do 4.200zł, ale już max.

To TCL za tą cenę powinien wymiatać. Czy tak jest? Bardziej do Samsungów mam zaufanie.
  • Poziom 23  
    Jak tylko $ pozwala, to TV powinien być jak największy.

Ja myślałem o 55', no max 65'. Skończyło się na 75' przy odległości oglądania ciut ponad 3 metrów. Jest kino!
  • Poziom 2  
    Kupiłem samsung 4k 55 smart ue55mu6172 i jestem zadowolony z barw i obrazu, smart apki dzialaja plynnie
  • Moderator RTV Co kupić
    shadoow napisał:
    Samsung UE65NU7172
    czy
    Samsung UE65NU7102

Różnią sie dvb-s.
    Mozesz brac tańszy jak nie potrzebujesz.
  • Poziom 11  
    Ludwik XVI napisał:
    shadoow napisał:
    Samsung UE65NU7172
    czy
    Samsung UE65NU7102

Różnią sie dvb-s.
    Mozesz brac tańszy jak nie potrzebujesz.

Dzięki za podpowiedzi. 3000zł, to okazja cenowa, aż nie chce mi się wierzyć,że trzeba 1000zł dopłacić do dvb-s..
    A jakby dopłacić ten 1000zł, to będzie się mieć lepszą jakość obrazu u innych producentów?
    Co z firmą TCL , którą ktoś wcześniej polecał?
    A Sony?
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Dobre 65 cali to tak blizej 5k pln
    TCL to budzetowka (choc obudowa bardzo dobrze wykonana) bez upłynniaczy. Jak Ci nie przeszkadza judder/rwanie obrazu to mozna brać, bo sa na matrycy VA.
  • Poziom 11  
    Ludwik XVI napisał:
    Dobre 65 cali to tak blizej 5k pln
    TCL to budzetowka (choc obudowa bardzo dobrze wykonana) bez upłynniaczy. Jak Ci nie przeszkadza judder/rwanie obrazu to mozna brać, bo sa na matrycy VA.

Czyli do 4k, to ostatecznie te Samsungi co polecałeś są najlepsze?
    Nie oczekuję cudów za te pieniądze.
    Ale rozczarowany obrazem z Cyfrowego Polsatu na 65 calach w tych modelach nie będę?
  • Moderator RTV Co kupić
    Nie wiem czy dla Ciebie bedzie ok. Nie jestem w stanie tego przewidziec.
    Skoro nie oczekujesz cudow, to nastawienie masz prawidłowe i powinno być ok.
  • Poziom 11  
    Dobra, przekonaliście mnie, że te tańsze to lipa.

2 pytania:
    Czy za kwotę 4k znajdę coś lepszego u innych producentów niż Samsung?

Czy jak zwiększe kwotę do 5.000zł zł, to będzie zauważalna lepsza jakość obrazu?
    Prosiłbym o jakiś rozsądny model z Samsunga, oraz jakiś z innej firmy.

Tylko 65 cali.
  • Moderator RTV Co kupić
    shadoow napisał:
    Czy jak zwiększe kwotę do 5.000zł zł, to będzie zauważalna lepsza jakość obrazu?
    Prosiłbym o jakiś rozsądny model z Samsunga,

No i przy tej kwocie zaczynamy się rozglądać za czymś naprawdę dobrym :)
    Samsung 65NU8002 lub 8042 czyli VA, 120Hz, dobry HDR, niski input lag, Tizen 4.0, wysoki kontrast, wielostopniowy upłynniacz obrazu zarówno dla Judder jak i Blur...
    Bardzo dobry i uniwersalny telewizor.
    TYo masz extra modele
    - Philips 65PUS7502 za 4999 zł
    - TCL 65X2 za 4999 zł
    - Samsung 55NU8042 za 5099 zł
    Wszystkie z pakietem gratisów.
  • Poziom 11  
    Biorę w takim razie Samsunga 65NU8042.

Napiszcie jeszcze jedno: jak to jest z tym Smart TV. Interesuje mnie duży wybór filmów (nie seriali), nie tylko nowych, ale też trochę starszych i kultowych.
    Czy ShowMax się do tego nadaje? Czy coś innego polecacie?
    W Samsungu nie można zainstalować Terrarium, badź inne programy do oglądania filmów strumieniowych?
    Czytałem, że w sony mozna, ale potem strasznie muli system.
    Nie można zainstalować , Terrarium z poziomu Androida.
    I masz jeszcze lepsze Kodi, ms Player, VAVOO.
    Masz
    Philipsa 65PuS 7502 za 4999 zł
    TCL 65x2 za 4999 zł
    Philips 65 PUS 8303 za 5399 zł
  • Moderator RTV Co kupić
    shadoow napisał:
    Czy ShowMax się do tego nadaje? Czy coś innego polecacie?

Ja polecam NetFlixa - moim zdaniem oferta jest bardziej kompletna. Sporo także starszych ale dobrych filmów jest.

Tizen w Samsungu to system zamkniety, a więc nie mozesz instalować Kodi czy Terrarium.
    Masz tam dostepne tylko oficjalne apki typu Netflix, Showmax, HBO etc
    Android to system Nr 1. Masz możliwość rozbudowy, kiedy chcesz i co chcesz - a przecież zakup na lata.
  • Poziom 11  
    LOCOLOCO napisał:
    Android to system Nr 1. Masz możliwość rozbudowy, kiedy chcesz i co chcesz - a przecież zakup na lata.

Chcę mieć i dobrą jakość obrazu i uniwersalność.
    A czytałem że Android muli im więcej mamy zainstalowane, Samsung chodzi szybciej.

Rzeczywiście są na Androida jakieś konkretne aplikacje, dla których warto kupić właśnie ten system?
    Aplikacji są miliony, tylko, że większość może być nie wartościowa.
  • Moderator RTV Co kupić
    Pojawiają sie juź telewizory z 4GB Ram wiec jest szansa ze w 2019 roku Andoid TV bedzie chodził znacznie lepiej.
    Na Androidzie fajne jest Kodi - działa super i jest to dopracowana aplikacja. Używalem na Nvidia Shield.

Szybkość aktualnie jest lepsza na zamknietych systemach typu Tizen czy WebOs. Po prostu kwestia dopasowania software do hardware. No i stabilność to nadal pięta achilessowa Androida- choć jest coraz lepiej z kazdą kolejna generacją telewizorow. (znowu kwestia hardware)
    Możesz zawsze pobierać aplikacje na HDD.
    Działa normalnie !
    Mówimy o pożądanych aplikacjach.
    Spróbuj skorzystać z zalukaj czy inne platformy filmowe, Terrarium, Kodi, MxPlayer, Vavoo na Samsungu - ne ma szans. Samsung też nie ma DTSu.
  • Poziom 11  
    LOCOLOCO napisał:
    Możesz zawsze pobierać aplikacje na HDD.
    Działa normalnie !
    Mówimy o pożądanych aplikacjach.
    Spróbuj skorzystać z zalukaj czy inne platformy filmowe, Terrarium, Kodi, MxPlayer, Vavoo na Samsungu - ne ma szans. Samsung też nie ma DTSu.

No to ja już zgłupiałem, czy samsung, czy coś z Androidem.. ktoś jeszcze się wypowie i podpowie?

A czy Vavoo, Kodi itp można odpalić na windowsie? Jest opcja podłączenia laptopa pod TV. Może to coś rozwiąże?
    Na Androidzie można !
    Jak chcesz kupić Samsung to kup Samsunga.
    W klasie 65" i około 3 tyś TCL jest najlepszy.
    Ale nic na siłę.
  • Moderator RTV Co kupić
    shadoow napisał:
    A czy Vavoo, Kodi itp można odpalić na windowsie? Jest opcja podłączenia laptopa pod TV. Może to coś rozwiąże?

KODI działa na Android, Linux, Mac OS X, iOS i Windows.
    Mozesz sobie Kodi zainstalowac na telefonie i sterowac wszystkim z kanapy z telefonu rzucajac obraz na tv bezprzewodowo :)
  • Poziom 11  
    Ludwik XVI napisał:
    shadoow napisał:

KODI działa na Android, Linux, Mac OS X, iOS i Windows.
    Mozesz sobie Kodi zainstalowac na telefonie i sterowac wszystkim z kanapy z telefonu rzucajac obraz na tv bezprzewodowo :)

No i widzę, że zbliżamy się do optymalnych rozwiązań :)

Ale widzę jedno ograniczenie: mój telefon ma rozdzielczość HD, wydaje mi się, że nie przeskaluje obrazu na FHD na TV, nie mówiąc już o 4k.
    Jak z tym będzie?
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Interface Kodi i tak pracuje w FHD.
    Natomiast sygnału 4K chyba nie da sie przezucic - ale to trzeba by sprawdzić np. na forum Kodi.

A najlepiej kupic sobie np Shielda ;)
  • Poziom 11  
    Ludwik XVI napisał:
    Interface Kodi i tak pracuje w FHD.
    Natomiast sygnału 4K chyba nie da sie przezucic - ale to trzeba by sprawdzić np. na forum Kodi.

A najlepiej kupic sobie np Shielda ;)

I to jest najlepsza opcja.
    Sporo się naczytałem, nie ma sensu mieć zamulonego Androida, apki z Samsunga powinny starczyć.
    Jak czegoś braknie, to podłącze telefon albo laptopa, bądź rzeczywiście Shielda!

Bardzo fajne promocje teraz są na tego Samsunga. Można go mieć dzięki Black Friday za 4700, albo za 5000 zł z 5 gwarancją w Salonach Samsunga.
    I chyba dopłacę do tej gwarancji.