Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Mastercook KGE 3415 - wyłącza się samoczynnie, godzina resetuje

07 Lis 2018 20:33 1167 7
 • Poziom 11  
  Witam. Od kilku tygodni w kuchence dzieją się dziwne rzeczy. Piekarnik samoczynnie się wyłącza, godzina resetuje na 12:00 a na wyświetlaczu pulsuje wtyczka. Irytujące jest pilnowanie piekarnika, żeby wszystko dobrze się się upiekło. Czy ktoś z kolegów usuwał taką awarię? Kolega elektronik prosi,ł żebym zdemontował i podrzucił wyświetlacz, to spróbuje podłubać w zasilaniu, ale wolałbym przekazać mu jakieś celujące wiadomości w tym temacie. Za każdą odpowiedź z góry - wielkie dzięki.
 • RenexRenex
 • Poziom 34  
  W pierwszej kolejności to pytanie jak ta kuchenka jest podpięta do sieci elektrycznej. Jeżeli poprzez kabel i gniazdko to sprawdzenie rozpoczął bym od sprawdzenia gniazdka czy styki się nie wypaliły, czy przewody są dobrze przykręcone w gniazdku a potem dopiero kuchenka do sprawdzenia.
 • RenexRenex
 • Poziom 11  
  Instalacja wewnętrzna kuchenki sprawdzona aż do programatora łącznie z podpięciem kuchenki pod inne gniazdo zasilania. Na jednym z portali , mechanik ogłasza się z usługą naprawy elektroniki wyświetlacza (modułu zasilacza), koszt wymiany kondensatora i sprawdzenie obwodów łącznie z przesyłką 100 zł, ale wolałbym to zrobić na miejscu.
 • Poziom 38  
  Wstaw zdjęcie elektroniki programatora.
 • Poziom 11  
  Witam. Przepraszam ale na chwilę obecną nie mogę zamieścić zdjęcia. Kuchenka ciągle zajęta, choć po przesledzeniu wielu wątków w Internecie, faktem jest - jak wspomniał Jawi_P - że głównym winowajcą jest kondensator. I na początek jego będę brał pod lutownicę. O wynikach poinformuje. Pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Witam.
  Programator wysłany do naprawy. Znaleźliśmy zakład, który wysyłkowo dokonuje takich napraw. Na 100% był to kondensator, ale kilku elektroników nie podjęło się tego wyzwania. Koszt wysyłki naprawy i odesłania zamknie się w 90 zł. Może to i drogo, ale będzie wszystko (jak napisał sprawdzone i gwarancja).
  Dzięki za wszelką pomoc. Pozdrawiam
 • Poziom 34  
  qucia napisał:
  Na 100% był to kondensator, ale kilku elektroników nie podjęło się tego wyzwania.

  No to jaki był cel tego postu, skoro nie jesteś w stanie wymienić kondensatora i to przewlekanego?
  Druga sprawa co to za "elektronicy" którzy się tego nie podjęli? ;)
  Dobre w tym wszystkim jest to, że zakład, który z tego żyje i świadczy takie usługi, na tym zarobi, co mu się dołoży do kosztów pokrycia ZUS-ów, podatków etc.