Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Mastercook KGE 3415 - wyłącza się samoczynnie, godzina resetuje

qucia 07 Nov 2018 20:33 2961 7
 • #1
  qucia
  Level 11  
  Witam. Od kilku tygodni w kuchence dzieją się dziwne rzeczy. Piekarnik samoczynnie się wyłącza, godzina resetuje na 12:00 a na wyświetlaczu pulsuje wtyczka. Irytujące jest pilnowanie piekarnika, żeby wszystko dobrze się się upiekło. Czy ktoś z kolegów usuwał taką awarię? Kolega elektronik prosi,ł żebym zdemontował i podrzucił wyświetlacz, to spróbuje podłubać w zasilaniu, ale wolałbym przekazać mu jakieś celujące wiadomości w tym temacie. Za każdą odpowiedź z góry - wielkie dzięki.
 • #2
  ta_tar
  Level 39  
  W pierwszej kolejności to pytanie jak ta kuchenka jest podpięta do sieci elektrycznej. Jeżeli poprzez kabel i gniazdko to sprawdzenie rozpoczął bym od sprawdzenia gniazdka czy styki się nie wypaliły, czy przewody są dobrze przykręcone w gniazdku a potem dopiero kuchenka do sprawdzenia.
 • #3
  qucia
  Level 11  
  Instalacja wewnętrzna kuchenki sprawdzona aż do programatora łącznie z podpięciem kuchenki pod inne gniazdo zasilania. Na jednym z portali , mechanik ogłasza się z usługą naprawy elektroniki wyświetlacza (modułu zasilacza), koszt wymiany kondensatora i sprawdzenie obwodów łącznie z przesyłką 100 zł, ale wolałbym to zrobić na miejscu.
 • #4
  Loker
  Level 39  
  Wstaw zdjęcie elektroniki programatora.
 • #6
  qucia
  Level 11  
  Witam. Przepraszam ale na chwilę obecną nie mogę zamieścić zdjęcia. Kuchenka ciągle zajęta, choć po przesledzeniu wielu wątków w Internecie, faktem jest - jak wspomniał Jawi_P - że głównym winowajcą jest kondensator. I na początek jego będę brał pod lutownicę. O wynikach poinformuje. Pozdrawiam
 • #7
  qucia
  Level 11  
  Witam.
  Programator wysłany do naprawy. Znaleźliśmy zakład, który wysyłkowo dokonuje takich napraw. Na 100% był to kondensator, ale kilku elektroników nie podjęło się tego wyzwania. Koszt wysyłki naprawy i odesłania zamknie się w 90 zł. Może to i drogo, ale będzie wszystko (jak napisał sprawdzone i gwarancja).
  Dzięki za wszelką pomoc. Pozdrawiam
 • #8
  Jawi_P
  Level 35  
  qucia wrote:
  Na 100% był to kondensator, ale kilku elektroników nie podjęło się tego wyzwania.

  No to jaki był cel tego postu, skoro nie jesteś w stanie wymienić kondensatora i to przewlekanego?
  Druga sprawa co to za "elektronicy" którzy się tego nie podjęli? ;)
  Dobre w tym wszystkim jest to, że zakład, który z tego żyje i świadczy takie usługi, na tym zarobi, co mu się dołoży do kosztów pokrycia ZUS-ów, podatków etc.