Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

BMW e46 318i VANOS - Wypadanie zap這nu cylinder 1

07 Lis 2018 22:25 5070 11
  • Poziom 3  
    Witam. Mam problem z bmw jak w temacie.
    Komputer pokazuje dwa b喚dy
    274E - Identyfikacja wypadania zap這nu, b陰d og鏊nej liczby przypadk闚
    2742 - Wypadanie zap這nu - cylinder 1

Sprawdzi貫m wszystko(chyba), sprawdzi貫m ci郾ienie(10 bar na ka盥ym), kupi貫m now cewk, wymieni貫m 鈍iece, prze這篡貫m wtrysk, sprawdzi貫m iskr(na wolnych i wysokich obrotach). Nic to nie da這 i nie mam ju pomys堯w. Mo瞠 kto mia taki przypadek co i wie co robi ?
  • Poziom 15  
    Witam
    10 bar (kg/cm2) na garach to troch za ma這...dla tego silnika
    Czy mo瞠sz opisa jakim przyrz康em i w jaki spos鏏 mierzy貫 ci郾ienie spr篹ania w cylindrach....
    To mo瞠 du穎 wyja郾i...
  • Poziom 3  
    Manometrem kolego z wezykiem wkrecanym w miejsce swiec
  • Poziom 15  
    Witam

Z tego co napisa貫 w pierwszym po軼ie wnioskuj 瞠 w Twoim aucie jest silnik N42B18.
    Je瞠li taki si tam znajduje, s康z帷 po opisanych usterkach, to masz problem z elektrycznym nastawnikiem faz rozrz康u oraz powi您anymi z nim elementami.(do陰czam rysunek obrazuj帷y owo urz康zenie) BMW e46 318i VANOS - Wypadanie zap這nu cylinder 1

Generalnie to mina pierwszej klasy...sypie si przeci皻nie po przebiegu wi瘯szym jak 200 tys km.

Wymiana cewek, 鈍iec, czujnik闚, kompletnego rozrz康u i innych pierd闚 nic nie pomo瞠.
    Wje盥瘸nie do tego silnika z u篡wanymi gratami przemiennika faz rozrz康u jest r闚nie bezcelowe.

Ma這 kto pr鏏uje si za to zabra a je瞠li trafisz na kogo kto wie dok豉dnie o co chodzi i podejmie si tej naprawy to koszty mog by nieciekawe....

Co do ci郾ienia spr篹ania w tym silniku to je瞠li wszystko w nim jest OK. powinno by przynajmniej 13 kg/cm2 na zimnym silniku na pr鏏ie tzw. "bezolejowej".
    Je瞠li tak nie jest, 鈍iadczy to o tym 瞠 nastawnik faz rozrz康u dzia豉 nieprawid這wo i minimalnie uchyla zawory, dlatego masz 10kg/cm2 a nie przynajmniej 13 kg/cm2.

Co do b喚d闚 odczytanych przez komputer:
    to tylko potwierdza brak synchronizacji odczytu impuls闚 pomi璠zy wa趾ami rozrz康u oraz wa貫m korbowym.

Zastanawiam si dlaczego w Twojej sprawie przez 3 dni nikt z forumowicz闚 si jeszcze nie odezwa.......

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    MANTA20E napisa:
    Zastanawiam si dlaczego w Twojej sprawie przez 3 dni nikt z forumowicz闚 si jeszcze nie odezwa.......

Dlatego.
    MANTA20E napisa:
    je瞠li trafisz na kogo kto wie dok豉dnie o co chodzi i podejmie si tej naprawy to koszty mog by nieciekawe....

Kupno valvertonika to g逝pota bez komentarza. Pr璠zej czy p騧niej trzeba rozbi 鈍ink skarbonk na napraw.
  • Poziom 15  
    Strumien swiadomosci swia napisa:
    MANTA20E napisa:

Dlatego.
    MANTA20E napisa:
    je瞠li trafisz na kogo kto wie dok豉dnie o co chodzi i podejmie si tej naprawy to koszty mog by nieciekawe....

Kupno valvertonika to g逝pota bez komentarza. Pr璠zej czy p騧niej trzeba rozbi 鈍ink skarbonk na napraw.

No wreszcie jest jaki odzew.....

Do #@strumien swiadomosci#

Tzw. "valvetronic" to nie tylko ten silnik steruj帷y ale jeszcze wiele innych wsp馧pracuj帷ych z nim element闚, kt鏎ych nie b璠 tu wymienia (zbyt d逝ga lista cz窷ci)
    Ja doskonale o tym wiem, 瞠 zakup samego silnika nap璠u "valvertonika" jest du篡m wydatkiem...i..wiem te, 瞠 na pewno nie usunie tej usterki silnika o kt鏎ej m闚i autor tematu.

Chodzi這 mi o to, 瞠 mamy na forum tyle g堯w i nikt nie spr鏏owa nawet podj望 tego problemu.

A teraz do rzeczy:
    Tak jak napisa貫m wcze郾iej:
    Silnik BMW N42B18 to mina pierwszej klasy po przebiegu ponad 200 tys. km, taniej b璠zie zakupi drugi silnik, najlepiej gdyby by jeszcze w aucie, wtedy mo積a jeszcze sprawdzi jego prac.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Strumien swiadomosci swia napisa:
    WIesz je郵i silnik jako tako pracuje na zepsutym valvetroniku to ok ale wtedy tak瞠 deaktywowany jest vanos i silnik traci troch mocy .

Nasz autor tematu zapoda tylko kody b喚d闚 i poinformowa jakie graty podmieni...bez efekt闚 oczywi軼ie...
    Wi璚ej informacji o pracy tego silnika nie mamy.

Mo瞠 autor tematu si odezwie i poda wi璚ej szczeg馧owych i informacji na temat pracy jego silnika w obecnym stanie.
  • Poziom 3  
    MANTA20E napisa:
    Witam

Z tego co napisa貫 w pierwszym po軼ie wnioskuj 瞠 w Twoim aucie jest silnik N42B18.
    Je瞠li taki si tam znajduje, s康z帷 po opisanych usterkach, to masz problem z elektrycznym nastawnikiem faz rozrz康u oraz powi您anymi z nim elementami.(do陰czam rysunek obrazuj帷y owo urz康zenie) BMW e46 318i VANOS - Wypadanie zap這nu cylinder 1

Generalnie to mina pierwszej klasy...sypie si przeci皻nie po przebiegu wi瘯szym jak 200 tys km.

Wymiana cewek, 鈍iec, czujnik闚, kompletnego rozrz康u i innych pierd闚 nic nie pomo瞠.
    Wje盥瘸nie do tego silnika z u篡wanymi gratami przemiennika faz rozrz康u jest r闚nie bezcelowe.

Ma這 kto pr鏏uje si za to zabra a je瞠li trafisz na kogo kto wie dok豉dnie o co chodzi i podejmie si tej naprawy to koszty mog by nieciekawe....

Co do ci郾ienia spr篹ania w tym silniku to je瞠li wszystko w nim jest OK. powinno by przynajmniej 13 kg/cm2 na zimnym silniku na pr鏏ie tzw. "bezolejowej".
    Je瞠li tak nie jest, 鈍iadczy to o tym 瞠 nastawnik faz rozrz康u dzia豉 nieprawid這wo i minimalnie uchyla zawory, dlatego masz 10kg/cm2 a nie przynajmniej 13 kg/cm2.

Co do b喚d闚 odczytanych przez komputer:
    to tylko potwierdza brak synchronizacji odczytu impuls闚 pomi璠zy wa趾ami rozrz康u oraz wa貫m korbowym.

Pozdrawiam

Sluchaj sprawdzilem wszystko co elektroniczne i nic nie pomoglo(czesci mialem z tymi samymi numerami z takiej samej bety na chodzie) sprawdzilem czy czasem rozrzad nie jest przestawiony i tez nie... Nie mam juz pojecia co to moze byc...
  • Poziom 15  
    Witam
    Podmieni貫 wszystko co elektroniczne ...a problem jest w tym co mechaniczne.
    Valvetronic w Twoim silniku ma wiele cz窷ci mechanicznych, kt鏎e odm闚i造 pos逝sze雟twa.

Przeczytaj moje poprzednie posty ze zrozumieniem.
    Naprawa tego ustrojstwa jest ekonomicznie nieop豉calna.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dok豉dnie nowy wa mimo鈔odowy, czujnik, silnik valvetronica + 5 這篡sk ig這wych+ panewki, komplet rozrz康u i d德igienki jak mocno zu篡te przekroczy kwote 6ty.z.
    Dlatego ca造 silnik jak nie zu篡ty jest na miar .W. Grala i lepiej si nie rozwodzi dlaczego tylko bra puki jeszcze s.
  • Poziom 18  
    Mi si zdaje 瞠 troch si zap璠zili軼ie w naprawie. Go嗆 ma wypadanie zap這nu na 1 cylindrze, a wy ju wymieniacie valvtronica (kt鏎y wcale nie zmienia faz rozrz康u), wa貫k mimo鈔odowy i w og鏊e ca造 silnik.
    Nie chc si wym康rza udaj帷 瞠 wiem dok豉dnie co jest zepsute. Ale przejrza貫m troch zachodnie fora, i kilka os鏏 mia這 taki problem, przyczyn by wadliwy popychacz zaworowy. Niekt鏎zy jako przyczyn podaj te sond lambda (dziwne), no i pasowa這 by si przyjrze wi您ce mi璠zy sterownikiem a cewk. Zakladaj帷 oczywi軼ie 瞠 nowa cewka jest naprawd sprawna.